• BLCK

  Ahoj. Snad tímto neporušuji žádná pravidla. Mám dotaz na velikost kola. Nejprve napíšu své rozměry . Měřím 186 cm a v rozkroku mám 86 cm, mám trochu kratší nohy než je obvyklé . Po zadání rozměrů na vybrané kolo mi vyjede velikost L a doporučená výška sedla 751 – 761mm .

  Měl jsem (bouračka) tento Ultimate ve velikosti L, kde jsem měl sedlo ve výšce 760mm,což odpovídá doporučení. Na sedlovce je 10 cm min/max měrka, já měl nastaveno cca 3,7cm od min, takže spodní polovina. Na kole se mi sedělo pohodlně, dvouhodinové jízdy. Pořád mi ale přišlo, že kdybych mohl sedlo nastavit výš, více se položit nad řídítka, jelo by se mi lépe a rychleji.

  Teď jsem si vybral Aeroad CF SLX 7 Di2 a zvažuji velikost M. Porovnal jsem si pečlivě geometrie obou kol a zjistil jsem , že aeroad má oproti ultimate vyšší zadek a nižší předek , takže sedlo bude vysunuté ještě méně, (kolik reálně na měrce netuším ) ale s tím nižším předkem se to prakticky vyruší. Střední výška, kolik bych měl mít rezervu rozkroku od horní rámové trubky ? Třeba na webu cannondale doporučují 5 cm, to by velikost M šla ( 810 mm ) . Největší rozdíl tam je ve stack + , což úplně nechápu co představuje. Také je tam kratší kokpit a pedály.

  Můžete mi prosím nějak poradit ohledně velikosti , jestli bych se vešel na velikost aeroad M , nebo jak by vypadalo kolo aeroad L nastavené na mojí velikost ? Nebude to sedlo příliš nízko ? Výška sedla min/max u velikosti L je 731–831mm ( já mám 760 ) M má 701–801mm.

  Psal jsem i na podporu Canyon , jejich vyjádření dávám do obrázků včetně geometrií a fotky starého kola.

  Jinak mi je 33, jezdím tady u nás v nížinách na Plzeňsku kolem baráku, na silničce jsem jezdil přesně rok ,žádné závody, jen radost z jízdy a rychlosti.

  Děkuji za jakékoli rady, snad je můj dotaz srozumitelný.

  0 0
  • popokatepetl  

   Bych se přiklonil k L. Pokud nemáš daleko do Opavy tak tam mají ultimate velikosti M, je to stejná geometrie jako aeroad.

   Já mám 183cm a nohy 89cm a vybral jsem M. Velikost L by mě byla dlouhá ale mám sedlovku vysunutou skoro na max. Mko by ti bylo dobře pokud to na tebe nebude krátké jak máš dlouhý trup. Výměna představce není možná, jedině s někým vyměnit. Předchozí ultimate jsme měl velikost L, ale měl jsem 3. generaci. Od 4. generace kola natáhli a měl bych ho dlouhé.

   0 0
  • popokatepetl  

   jinak agresivnější posed se nenastavuje sedlem výš, ale řídítkami níž. Na fotce kola máš ještě podložku pod představcem. Dále máš posunuté sedlo dozadu.

   0 0
   • BLCK  

    Bohužel Plzeňsko. Já zkoušel to sedlo dávat dopředu i dozadu a jediná pozice co je na fotce mi byla pohodlná .

    Tak já jsem o tři centimetry vyšší než ty a nohy a tři centimetry kratší. Trup těžko říct, například rozpětí paží mám 191 cm včetně prstů. Takže říkáš L , jo ? Ten aeroad má v porovnání s ultimate například: výška sedlové trubky 563 vs 552, takže to sedlo bude reálně ještě níž než na ultimate, ne ? Horní rámovka je stejně dlouhá, 57 cm, výška hlavové trubky máš 167 vs 181 , takže aeroad o dost nižší, pak máš v geometrii komponentů hned v prvním řádku podložka, což má ultimate 27,5 , aeroad má 15. Nevíš, co to je ? Já měl za to, že podložka pod řidítky, co je zvyšuje.

    0 0
    • popokatepetl  

     Steck a reach mají oba poslední modely stejne. Délku sedlové trubky jsem nezkoumal. Aeroad má trochu nižší maximální vysunutí sedlovky. Když jsou řídítka s integrovanou kabeláží tak lze na výšku nastavovat pouze 15mm, dále jsou řídítka nastavitelná na šířku. Pokud je osazené kombo s hadicemi venkem tak jsou pod řídítky klasické podložky a tam bude asi více mm.

     0 0
     • BLCK  

      Teď jsem telefonoval s pánem tady z toho inzerátu který má M a on mi říká, že má 176 cm a sedlo nastavené od středu na nejvyšší bod na 76 cm, stejně jako bych potřeboval já . To nemá moc vysoko to sedlo . Teď už nerozumím ničemu :D ještě říkal, že by příště vzal velikost S.

      0 0
      • popokatepetl  

       nejsnazší bude si zajet do Prahy kolo vyzkoušet, z Plzně je to kousek. Pokud je sedlo stejně nebude třeba nastavovat a tím ho odřít na jiném místě :-). Pán je ale o 10 cm menší, takže pokud nemáš krk jak žirafu tak bude dlouhý trup. I tady spousta lidí vozí na 183cm velikost L, mě sedělo M ale mám všech 15mm pod představcem. Hodně záleží na pozici sedla, to udělá klidně celou velikost. Na fotce z inzerátu je sedlo úplně vepředu.

       0 0
       • BLCK  

        Jo, rozumím. On ho má takhle dopředu, protože má 176 cm a nedosáhne na řidítka ? Já se 186 , nebudu se tam moc krčit ? Prosím tě, ještě mi říkal že má to sedlo podle stupnice cca 4,5 cm . To je nějak nízko ne ? Když říkal od středu na horní hranu sedla naměřil 76 cm ?

        Canyon udává na velikost M výška sedla 701–801mm. Neměl by tam mít teda 760 mm když říkal, že naměřil těch 76cm ? Dá se to takhle brát ?

        Já kdybych měl L který mi doporučuješ, to máš 731–831mm a já potřebuju 761mm podle doporučení na canyon, nastavím na stupnici 3 cm a jedu ? Nebo se to takhle nedělá ? Děkuju.

        0 0
        • popokatepetl  

         Předozadní pozici určuje především poměr holení a stehenní kosti.. to má každý jinak. Sedlo vůči šlapacímu středu bys měl mít zhruba na všech kolech stejně. Pokud máš na stejné dlouhých nohách sedlo více dopřede je taky trochu výše. Jestli má sedlo na 4,5cm rysky, tak ho má cca v polovině což je ideální. Vysoko vysunuté sedlovky a to moderní upnutí sedlovky není ideální kombinace. Já jsem po měsíci rám musel reklamovat skrz problémy v této oblasti. Jestli naměřil 76cm tak mu chybí do max vysunutí 41mm. No úplně na milimetr to nesedí :-).

         Když si koupíš větší velikost a chceš sedlo 761mm tak ano sedlovka bude vysunuté méně.

         S atypickou postavou to bude vždy někde kompromis. Já bych třeba potřeboval výšku kola ve velikosti L a délku velikosti M. Tak mám Mko s hodně vysokou sedlovkou. Kdyby se daly vybrat řídítka vezmu Lko s 90mm představcem.

         Tady u těchto pevných řidítek je potřeba hodně dobře vybrat.

         Zajeď do té Prahy :-)

         0 0
         • BLCK  

          Praha asi už nebude třeba. Našel jsem včera tohle video. Sice to je vyšší řada cfr, ale geometrie je stejná . On tam říká že dříve jezdil na velikosti M , ale fitting mu doporučil L, měří 185 cm a výšku od vršku sedla do středu má 76cm a to kolo vypadá tak, jak vypadá . Žádnej extrém se sedlem úplně nízko. Takže vezmu Lko . Díky za tvůj čas :)

          0 0
  • halfbikert  

   M a L mají u Canyonu i jinou délku klik.

   0 0
   • BLCK  

    Já vím. Co to v reálu znamená ? Jaký je v tom rozdíl ? Díky.

    0 0
    • popokatepetl  

     2,5mm. 7 let jsme měl 175mm, teď mám 172,5 a rozdíl jsem nepoznal. Při stejné síle na pedál bude menší výkon, rozdíl budou kompenzovat trochu vyšší kadence → potřeba lehčích převodů.

     1 0
     • BLCK  

      Děkuji velmi pěkně.

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce