Čeho chcete dosáhnout v r. 2024?

238 nepřečtených
 • Radez

  Čau,

  navazuji na předchozí vlákno pro r. 2023

  chtěl bych se zeptat, jestli máte nějaký cíl, co se týče kola pro následující rok?

  Primárně mě teda zajímá jestli máte nějaký cíl ohledně výkonosti – ujet trasu/závod x,y v určitým čase.

  Stát poprvé/zase na bedně, nebo se vůbec zůčastnit nějakýho závodu atd.

  Dojet s partou/rodinou k moři nebo k babičce do jinýho kraje/okresu/měs­ta..

  (Kdo z nás pak bude na konci roku ještě živej, tak pak může zhodnotit, jestli cíle dosáhl.)

  Případně jestli máte nějaký jiný cíl, který se týká nějakýho jinýho sportovního výkonu – uběhnout maraton, vyšvihnout human flag, udělat x kliků na jedné ruce…, jít se konečně potápět do zamrzlýho rybníka, když trénujete ve sprše od jara (udělat z toho kůl fotky na internet :-))…

  Nepiště sem, prosím, něco, jako postavit barák, koupit/prodat akcie – čehokoliv atd.. politice, válce a jiným tématům se věnuje dost jiných témat.

  1 0
  • Georrge  

   Víc jezdit a míň utrácet :D

   20 0
  • Mr.Duck  

   No po roce 2023 myslím že přežít bude úspěch.

   Ale jinak bych rád zase stál na bedně v DH, objel všechny závody v BC a když by se náhodou začalo dařit, tak i na Masters WC v Austrálii ale ten gól se vcelku vzdaluje..

   0 0
  • Breakpain  

   Vic trenovat, vic jezdit a neprijit o rodinu u toho :)…

   7 0
  •  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   1 0
  • va-bo  

   Všem aktivním sportovcům přeji, aby svých cílů dosáhli, nebo se jim aspoň přiblížili. Mně bude stačit ten rok přežít ve zdraví.

   7 0
  • cft  

   Objet dlouhou na Salzkammergut trophy.

   2 0
  • Pavell  

   Ve 2024 se chci na vyjizdky na kole tesit stejne jako letos.

   13 0
  • J1RKA  

   Hlavně neudělat žádnou pitchovinu

   1 2
  • enjoy  

   Najezdit víc, než minulý rok a mít z toho ještě větší radost, než minulý rok.

   To je vše:-)

   3 0
  • Luboscykloamater  

   Víc jezdit (když mě to bude bavit), více kopců a na jaře si vzít alespoň týden dovolené a strávit ho s mým gravelem v nějakých horách v ČR. Častěji a důkladněji si mýt i rám kola. Jiné cíle asi nemám.

   0 0
  • gersa  

   Přežít celý další rok a být s celou rodinou

   Po letošní chemoterapii vím, že všechno jiné je podružné a bezvýznamné

   42 0
   • iron.hide  

    Zdravie je najdolezitejsie, ak je clovek zdravy, vsetko ide hladko. Prajem ti vela zdravia do noveho roka.

    10 0
    • gersa  

     Tobě, i všem ostatním přeji hlavně zdraví. Ostatní si koupíme

     6 1
   • Cyklofanatic  

    Pevné zdraví ať se Ti daří!!

    1 0
  • DaD  

   Já se v tom zatím plácám. Buď se do toho opravdu opřít a jezdit nesmysly a nebo naopak pěkně na pohodu. Ale spíše to bude ta první možnost. Chtěl bych nějaká ta pětikila, Everesting a podobné srandy. Uvidím..

   1 0
  • HonzaRez  

   Vyjet si na vyjížďku s tou, na které mi nejvíc záleží…

   2 0
  • oberleutnant Weiss  

   Přežít, v mezích možností zdravej, a užít si to aspoň tak jako doteď. Cokoli navíc v tom dobrém už bude jen bonus…

   5 0
  • blackboy007  

   Ve volném čase sportovat kolo plavání fotbal tenis a šetřit

   1 0
  • Eastwood  

   Aby Canyon poslal novyho Endurace, kterej mel prijit uz ve 2023 pred vanocema :(

   0 0
  • Cabasekxxx  

   Po transplantaci ledviny najezdit více než letos, inspirovat mladýho a partnerku k větším nájezdům. A hlavně aby byli všichni zdraví. To je nejdůležitější.

   8 0
  • Dave76  

   Jezdit aspoň jako doteď a objet první dvoukilo.

   2 0
  • tiarko  

   Chtěl bych konečně dosáhnout nějakého, alespoň drobného zlepšení. Nemyslím na kole ani v běhu. Pořád se motám v nemocech a jiných problémech a byť trénuju (mám tréninkový plán do dodržuju), jím dobře, nepuji alkohol a obecně dělam dost věcí poctivěji než profesionální sportovci, tak se nezlepším ani o vteřinu. Naopak, teď jsem se za posledního půl roku i zhoršil. A to mě to všechno baví a věnuji tomu absolutní většinu svého volného času a nic jiného dělat nechci.

   0 0
   • bara2  

    Nevšímej si vteřin, hlavně když z toho máš dobrý pocit! Já jsem se tady kdesi dočetla, že k rychlosti se člověk musí proloudat, tak se spokojeně loudám!

    6 1
    • tiarko  

     Já si vteřin nevšímám. Chtěl bych ale alespoň jednou za život „něco natrénovat“, nějaký výsledek. Loni jsem toužil, že bych se jednou dostal na MČR v silničním běhu. 10km nebo půlmaraton, ale to po zpřísnění limitů je absolutně nedosažizelné.

     0 0
     • cyklista86  

      Jak jsi na tom zdravotne? Uz muzes spat?

      0 0
      • tiarko  

       Jak kdy, jak kde. ALe to že bych neusnul celou noc se v mé posteli stává už max 1–2krát týdně.

       0 0
    • tiarko  

     A s tím „Nevšímej si vteřin“. Já tak uplně nesouhlasím. Když se něčemu člověk dlouhodobě věnuje, tak je přece normální, že se v tom chce i zlepšovat. Když vařím jídla, tak chci aby chutnala lépe. Neřeknu si že „ta šlichta je vlastně super“. Když jsem programátor a programuju aplikace co nefungují, tak chci hledat cesty jak to dělat tak, aby se daly používat a fungovaly. A stejně tak když sportuji tak je přece dobré se v tom zlepšovat, a být schopen urazit delší vzdálenost a rychleji s menším úsilím. Já pořád nechápu, co je na tom špatného snažit se zlepšovat a mít z úspěchu radost.

     3 0
     • enjoy  

      Na vině může být úplně klidně i špatný tréninkový plán, zaměřený příliš jednostranně.

      Já „za mlada“ celkem dost cvičil a jako měřítko zlepšení pro mě byl bench press(kromě dřepu, což byl totální vos..). A samozřejmě, když chceš v něčem konkrétním dosáhnout zlepšení, děláš to do zblbnutí, přídáváš si protože to logicky musí přinést výsledky. Ale ouha, ono to nefunguje a nebo jen v malé míře, dost pod očekávání..

      Až změna přístupu a celkové zobecnění tréninku mě posunulo dál.

      Na kole, když jedu nějakou svojí notoricky známou trasu, tak si někdy řeknu, ok, tohle jezdíš průměr za 22km/h, pojď dneska přidat 1km/h. I když se mi to podaří, někdy cítím, že to bylo příliš přes sílu a že mě to vlastně možná stálo víc, něž mi to dalo. A neznamená to, že od příště už to budu jezdit za 23km/h.

      1 0
     • Melvin  

      Ty v jedné větě napíšeš dělam dost věcí poctivěji než profesionální sportovci a v druhé napíšeš tohle: Pořád se motám v nemocech a jiných problémech. Je přece logické, že pokud tělo pravidelně bojuje s nemocemi, že ten trénink a následná regenerace bude stát za nic. Zbytečně na sebe kladeš vysoké nároky, obzvlášť pokud nejsi 100% zdravý. I ten zmiňovaný kuchař, pokud bude mít COVID a ztratí chuť tak to vaření bude stát za nic.

      2 0
      • tiarko  

       Já si moc vysoké nároky nedávám. Mě by stačilo, aby mě nepředbíhali veterání, a abych se alespoň jednou za život dostal na nějaké silniční MČR v běhu a dokončil ho. To přeci nejsou vysoké nároky. Já nechci na olympiádu ani překonávat žádné rekordy. Tam se dostávají i průměrní amatérští sportovci :) A rozhodně nechodím do nějakých extra tréninkových dávek. Pořád na něco čekám. Čekám až budu zdravej, čekám až se tělo dostane z toho covidu, z té chřipky, pak ještě několik dní až se tělo dá úplně do pořádku, pak se dva dny po sobě nevyspím, tak čekám do konce týdne až se zase z toho tělo dostane. Pořád na něco čekám. Já bych hrozně rád jel do hor a celý týden tam jezdil na kole. Chci jít zítra ráno na bazén a odpoledne třeba na rozhlednu, ale pořád musím čekat a zlepšení žádný. A já chci žít život víc aktivně, nechci už doma trávit ani minutu ale pořád mě ty nemoci drží doma a ta nespavost mi nedovolí cestovat (mimo svou postel usnout neumím, musel bych jít do prášků na spaní a to je cesta do pekel).

       0 0
       • Jezevec70  

        Myslíš aby tě nepředbíhali ve frontě v Lídlu? To máš, sakra, vysoké nároky. :-D

        0 0
        • tiarko  

         Co je rozlík a albert online, tak do lidlu nechodím. To je totálně promrhanej čas se tam s někým mačkat s košíkama, když můžu ten čas strávit něčím lepším a zajímavějším. A teď v chřipkové epidemii je to spíš cesta jak zůstat dalších 14 dní nemocný doma a to už by mě šlehlo kdybych zase nikam nemol :)

         0 2
       • Mr.Duck  

        A co jít prostě na kolo nevyspalej, dát menší horu?

        Já sice nemocný nebývám, ale kdy jsem se naposled vyspal nějakou rozumnou hodinu nepamatuji. Kdybych neměl jezdit když se nevyspim, nejezdil bych nikdy. Tak se hecnu, a večer mi to s tím spánkem pomůže. Asi nepojedu žádnou debilitu, když jsem nespal nebo po nemoci, ale proč čekat? To evidentně dlouhodobě nefunguje.

        0 0
        • tiarko  

         Tam je obrovský risk že se nevyspím dva dny po sobě. Jednou jsem neusnul celou noc a říkal jsem "kašlu na to, jedu."Objel jsem Bouzov, hartinkov a bylo to fajn. Problém je, že se mi nepodařilo usnout ani druhej den a pak jsem byl jak chodící zombie. Ono když člověk neusne jeden den, nebo jde spát třeba dřív nebo později, zak je z toho mozek tak jako zblbnutý že neví co a pak se to táhne i na další dny, kdežto pokud člověk několik dní po sobě dobře spí, tak je menší pravděpodobnost, že by potom další den znovu neusnul. Pokud teda není nucen spát mimo svou postel. To je pak u mě jistota a musím automaticky počítat s tím že tu noc budu jen ležet a max mikrospánek pár desítek minut.

         0 0
         • raw 4  

          Promiň, ale tohle je vážný problem. To je na psychologa a celostního doktora…nejdřív bych vyřešil tohle a teprve potom šel dál.

          1 0
          • tiarko  

           Tohle řeším už 3 roky Dosáhl jsem jen částečného zlepšení. Problém doktorů je, že se tam extrémně dlouho čeká. Třeba spánková laboratoř je na 3/4 roku. Minule jsem tam byl ale nic se nenaměřilo, protože v takovým prostředí je pro mě nereálné začít usínat. Jen jsem celou noc ležel a mozek měl „denní aktivitu“.

           0 0
           •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            1 0
           • mr.antik  

            Tak pokrok je super, aspoň na nějaké fungování. Mimochodem, kolik třeba máš čas na tu rovinatou desítku?

            0 0
            • tiarko  

             Dřív před zdravotníma problémama jsem míval čas 37:30 cca. Po prvních zdravotních problémech se mi podařilo natrénovat na 39:35. Teď jsem na začátku roku začínal na 40:50, ale teď už mi hodinky ukazují odhad na 42:59. A s takovým odhadem se mi ji ani nechce běžet. Kdyby to bylo nad 42, to bych byl fakt hodně zklamanej. Tak se snažím něco natrénovat, ale nedaří se mi udělat žádnej větší posun. Ani s radami od trenéra, ani s různými tréninkovými plány (které se mi moc nedaří dodržet, protože nevím kdy a jak budu spát. Když cci běat třeba kilometrový intervaly tak musím čekat na den kdy budu spát celou noc, protože bych to jinak neuregeneroval).

             0 0
             • ms82  

              Nejezdi do Pecek. Tam by Ti ani o dost lepsi cas na veterany nestacil :-)

              0 0
             • Eastwood  

              Mne tohle honeni sekund a minut prijde az moc extremni. Beh a kolo ma byt radost, uspokojeni, ze se clovek hejbe.

              Jen proto, ze ti hodinky ukazou cas, ktetej ti nevyhovuje, se ti nechce bezet? Nemyslim to zle, ale to jsi tak zavisly na nejakych sekundach? Neni to skoda?

              1 0
              • Lišák  

               Naprostý souhlas. Neběhám. Jezdím na kole. Pomalu, v terénu to moc neumím, jak se říká – nemám skill, ale mám radost, když na tom kole v lese jedu a je mně úplně buřt, že mě předjede dorostenec, nebo veterán. Vždycky se na kolo těším.

               Možná to je tím, že nejsem sportovec (který má tréninkový plán, a musí se zlepšovat), tudíž nesportuju, ale dělám jen pohybovou aktivitu, ze které mám dobrý pocit a radost vždycky. ;-)

               5 2
            • tiarko  

             Hlavně to je strašně divný pocit. Kolem těch 42 minut už tam běhají veteráni. Když jsem běžel naposledy, tak tam kolem bě tou rychlostí běžel jeden s kočárkem, ještě se při tom usmíval a ještě mu zbývalo dost energie aby mě při tom povzbuzoval.

             Jakože já už vysoké cíle nedávám. Uplně spokojený bych byl, kdybych stabilně běhal pod těch 40. Na osobák už si nesáhnu, to bych musel mít předkovidové plíce.

             0 0
           • Peslezedirou  

            Snad to nevyzní zle. Máš podle mě problém v hlavě, to co popisuješ, je psychosomatické. Zkusil bych tvé problémy řešit s nějakým psychologem, terapeutem…podle mě se nehneš z místa a furt se točíš v kruhu a děláš tu samou chybu…

            4 0
            • J1RKA  

             presne tak, nevim jestli nekde nepsal coto nastartovalo, nekomu to takhle naskoci po rozvodu a je naprosto v ha.j.zlu treba 5 let. divny jeto, jak pise o tom bezpeci

             0 0
             • Peslezedirou  

              Jo jo, to je pak hrozně těžké zjistit, najít ten spoušteč…člověk to asi sám nedá, není opravdu ostuda, když se člověk obrátí na profesionála.

              0 0
            • tiarko  

             A máte nějaký typ? Zkoušel jsem jich víc, ale žádný problém u mě něnašly (kromě těch z minulosti, které se mi občas do hlavy vrací). jeden mi řekl že jsem veselý, optimistický člověk s hlavou v oblacích co má své sny a chce si za nimi jít. Že tady nemůžue být už o žádných depresích řeč (a to jsem je kdysi míval, tak vím dobře co to je).

             0 0
             • Radez  

              Prosím, tak běžte řešit spánek do spánkovýho vlákna.

              Tohle vlákno má jiný téma, budu rád, když za rok sem dáš pozitivní info o tvým spánku (sám mám se spánkem dlouhodobý problémy) a napíšeš, co Ti pomohlo a nepomohlo k tomu tohle vlákno je určený.

              Děkuju

              5 0
  • Jano86  

   zdraviiii hlavne…a dosiahnut 3kilo nejak:/

   0 0
  • cyklista86  

   Neutikat od problemu treba pomoci gumovanim se na kole a misto toho se stavet k tem prekazkam celem ihned v momente kdy vzniknou..

   8 0
  • couffy  

   Číst tohle téma s datumem 2025,zdravý a aspoň s 8000 km na tachu.

   4 0
  • mira13  

   Zvládat si na to kolo pořád najít čas a doufat, že rodina bude mít pořád pochopení :)

   Překonat 300 km za den.

   Zajet si z Vysočiny do Bratislavy přes Vídeň a druhý den zpět.

   Zajet si z ČR na Slovensko pod Tatry a zpět.

   Ale v první řadě, aby zdraví vydrželo.

   2 0
  • BikerM  

   Novy rok se blizi a posledni tydny nad tim nadchazejicim uz premyslim. :)

   Prvorade bych rad doresil nejake zdravotni problemy a zustal zdrav po cely rok.

   Na kole bych byl moc spokojeny, kdybych natocil 3 tisice km.

   Na kole bych rad s gravelem navstivil Luzicke a Orlicke hory, vzdy jen na par dnu. Pokud cas, zdravi a penize dovoli, tak na 6 dni Istrie s kamaradem na gravelech zni lakave. :)

   V behu bych si rad zabehl tricitku v terenu, nabehal aspon 500 km a konecne si vyzkousel nejake bezecke zavody do vrchu.

   Na skialpech doufam, ze se zadari na konci zimy 23/24 navstivit na par dnu Vysoke Tatry a Malou Fatru. A kdyz podminka dovoli, tak nejaky poradny zlab si v Tatrach sjel. Minula zima byla mizerie. :/

   Na skalkach doufam, ze nalezu co nejvic. Letos to nejak neslo. Aspo dve osmicky OS vyezt a budu spokojen. V kopcich bych moc rad na cepinech a mackach severku Hintere Schwarze a jeste nejaky takovy podobny vystup. :) Snad i par vicedelek v Tatrach.. to bych na konci leta moc rad.

   Uff, je toho asi trochu moc. No uvidim, co vse z toho se nakonec zadari! :)

   2 0
  • KoudakT  

   Vrátit se na kolo po dvou dětech a rekonstrukcí bytu tak, abych jezdil častěji než 1× za dva měsíce.

   ????????????

   2 0
  • mr.antik  

   Chtěl bych zkusit nějaký ten bikepacking, asi nejspíš v silničním módu.

   2 0
  • jannk  

   Klasicky zase 12000km za rok.

   1 0
  • HoF  

   Chtěl bych se dostat někde k 8tis za rok. Letos mám kvůli času 4tis. A taky mám v plánu dát v jeden den na otočku Osvětim. Tam a zpět to vychází na cca 340km.

   Jinak samozřejmě hlavně ve zdraví a to přeju i vám.

   2 0
   •  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    1 4
   • Melvin  

    Osvětim na otočku mi taky už nějakou dobu leží v hlavě. Mě to naštěstí vychází jen na nějakých 220–230 km.

    1 0
   • Strada  

    V roce 1998 jsem jel na otočku do Osvětimi na starém trekingovém kole King -fox z Frýdku Místku od tety. Bylo to asi 100 km tam a 100 zpátky . Z hlediska vzdálenosti to bylo pro mě tehdy v pohodě – měl jsem krásných 19 . Tedy jsem jezdil ročně cca 5–6 tisíc.

    Dokonce jsem se dostal dovnitř do obou táborů a udělal asi dva kinofilmy fotek:) Jo a koupil si tam i knihu plnou fotografií – sic s německým komentářem.

    0 0
  • jIrI___  

   Ujet 160 km bez toho, aniž bych si musel druhý den brát v práci dovolenou na zotavenou.

   5 0
   • liborg1982  

    Takže vyrazit před volným dnem?

    8 0
    • mr.antik  

     Dobře vzvolit trasu, co nejvíc po rovině a se snadnějším návratem :-) Proto si tyhle číselné cíle nedávám.

     0 0
    • jIrI___  

     To zní jako plán, díky za tip.

     0 1
   • ladys  

    Jezdíš na kole do práce, budeš mít najeto více jak většina zdejšího osazenstva a nedáš výletně 160km? Zase nás lakuješ :)

    0 0
    • jIrI___  

     Letos jsem 160 km sice ujel , ale jízdu si moc neužil a posledních 100 km trpěl :). Prostě jakmile jedu více kilometrů, než kolik jezdím do práce, tak to nezvládám. Tělo po ujetí té vzdálenosti, na kterou je zvyklé, prostě nějak vypne. Právě toto bych chtěl příští rok překonat.

     1 0
     • J1RKA  

      Prestan jezdit do prace

      4 0
      • ratel  

       Najdi si praci dal od bydliste :-).

       A co kilometry bez zastavení? To uz jsi vzdal?

       2 0
       • jIrI___  

        Ano, kilometry bez zastavení jsem vzdal, letos mě to stálo hodně nervů a už to nehodlám opakovat. A práci ještě dál od bydliště s poděkováním odmítnu, už teď je dál než bych si přál :)

        0 0
        • ratel  

         Co te vedlo k takovemu zvlastnimu cili? Zastaveni = noha na zemi nebo tim myslis prestavku treba 5 minut?

         0 0
         • jIrI___  

          Zastavení = rychlost 0 km/h, v mém případě tedy i noha na zemi. K tomuto cíli mě nevedlo nic, prostě mi to přišlo jako dobrý nápad :)

          0 0
     • cyklista86  

      Vzdyt se to pod tim clankem resilo. Proste jsi nedodaval telu dostatek energie dostatecne s predstihem. To je jako chtit ujet autem 200km, kdyz mas v nadrzi benzin na 100km.. Taky je dulezite si uvedomit, ze pro nekoho jako jsi ty tzn. clovek co neni opravdu vytrenovany vytrvalec ma tu spotrebu sacharidu/cukru jeste mnohem vetsi nez borci typu DaD. Kteri jsou adaptovani na tu vytrvalost a dokazou vyuzivat podkozni tuk jako palivo mnohonasobne vic nez chcipaci jako ty nebo ja. :D Takze priste proste den predem zacit bagrovat komplexni sacharidy a naplnit jatra a svaly glykogenem. Ovesna kase, ryze, brambory, testoviny a pod.. Narvat tam klidne 1000g sacharidu za ten den. V den jizdy zase poradna snidane. Hned nazacatku jizdy si dat nejakou tycinku treba corny, ktera hned od zacatku bude zvedat krevni cukr a pak mit dostatek lehce stravitelnych zdroju sacharidu/cukru v pravidelnych davkach aby to delalo treba aspon 60–80g cukru za hodinu.. Coz muze za tu jizdu teda delat treba 300–500g sacahridu. Coz kdyz srovnas s par rohlikama co jsi mel ty. Tak je to uplne smesny… No a k tomu adekvatni prijem tekutin.. Zadny setreni „aby ti vydrzely dva bidony a pod.“ Zase minimalne 1 bidon na hodinu… Jak tohle budes dodrzovat, tak zjistis, ze dojedes domu uplne v pohode bez nejakych znamek velkyho vycerpani. Teda za predpokladu, ze si udrzis pohodove tempo a nepojedes ve velkem vedru a pod.. Proste chce to si prenastavit mysleni. Ano mimo kolo by se mel clovek hlidat a nedelat ze sveho tela popelnici, ale pokud chces ujet na pohodu 160km, tak logicky musis telu doprat dostatek energie. Jinak to nemuze nikdy fungovat.. V tomhle lidi co jezdi pro radost maji ty nejvetsi rezervy oproti profikum. Ze to maji obracene. Na kole nejedi skoro vubec a pak doma u Netflixu piji kolu a zerou bramburky a cokolady a na obed vepro knedlo zelo a pod.. Zatimco profik si mimo kolo vazi zrnka ryze a vlocek a maso dela na vode, ale na kole da klidne 120g cukru za hodinu.. Aby podal vykon, aby vycerpal telo co nejmene a aby byl zregenerovany na nasledujici trening co nejrychleji..

      11 0
      • J1RKA  

       Nj no, tak to je :D

       0 0
      • Jano86  

       cyklista uz som bol donucen si pořídit odborníka na stravu tak som zvedavi na vysledek…

       0 0
      •  
       Obsah tohoto příspěvku je blokován.
       0 0
      • jmaselnik  

       Podkožní tuk k výkonu nedokáže využít nikdo, to je jinej metabolismus. Při výkonu se pálí nitrobuněčný tuk ze svalů a i tenhle metabolismus funguje líp, když se mu pomůže trochou sacharidů.

       0 0
  • va-bo  

   Už mnoho let si na Nový rok dávám předsevzetí, že si nikdy nebudu dávat žádná předsevzetí. Funguje to skvěle.

   3 0
  • RadimMan  

   Chtěl bych jezdit jako letos alespoň 8000 km a pokud možno bez zdravotních problémů. Dojet do cíle a nebo se i pěkně umístit třeba v top 10 na pár ultramaratonech. Potom k tomu přidat i pár klasických maratonů.

   0 0
  • ms82  

   Chtel bych vyresit kycel, protoze jinak je to kolo otrava..

   0 0
  • trpaslik72  

   Určitě bych si přál, asi jako každý, co nejvíce zdraví celé mé rodině. Pak bych se konečně rád odhodlal a našel lékaře s trochou více odbornosti a pochopením pro snazší a třeba efektivnější řešení mých zdravotních patálií.

   Rád bych se více věnoval dětem a třeba s nimi, nebo alespoň s tou starší, vyrazil někam přespat do přírody v rámci nějakého bikepacking výletu.

   Rád bych se úspěšně přihlásil na míle a odjel jižní trasu, abych mohl kapitolu mil na nějaký čas uzavřit a věnovat se jiným akcím.

   Vlastně bych i rád dál fungoval v práci, kde mě to baví.

   Rád bych, abych měl prachy na zaplacení faktur za vodu, plyn a elektriku :D

   A rád bych taky Vám všem popřál klidné Vánoce a do toho následujícího roku 24 ať se Vám splní minimálně to, co si tady píšete.

   4 0
  • Esi  

   Najezdit alespoň 4 000km na mtb, nepribrat, zvednout alespoň 120kg na benchpress.

   Objednat konečně nové kolo.

   0 0
   • J1RKA  

    Super, jaky chces?

    0 0
    • Esi  

     Canyon Lux trail 8, to mi přijde ze má tak nějak všechno, ta 9 je sice v elektrice, ale Sram brzdy a to nechci

     0 0
     • J1RKA  

      XT brzdy nestoji nic

      0 0
      • Esi  

       Na tom co chci ty XT brzdy jsou a elektriku tam muzu případně kdybych nevěděl co s penezma dat vždycky.

       0 0
       • J1RKA  

        koukam koukam, ale asi bych vzal to devitku < 1501 kola >

        0 0
        • Esi  

         Ráfky jsou pravděpodobně stejne, rozdíl je v nábojích 240/350. Mám 190cm a 95kg tak ze gramarit v mem případě není na místě :-)

         0 0
  • lidumil  

   Důchodu ve zdraví.

   1 0
  • DePaX  

   Chci vše cyklo prodat a zbavit se závislosti na BF.

   První polovina mýho působení zde byla fajn, posl. roky se to bogužel obrátilo.

   1 0
   •  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    1 7
   • enjoy  

    Nevím, jestli pamatuješ BF před cca dvaceti lety, ale v současnosti je tohle fórum oproti té době vyloženě kulturní prostředí.

    0 0
    • DePaX  

     Já začal 2009 a bylo to fajn, začít jezdit v lese s kamarády. Po r. 16 se to začalo srat, nikam se to neposunovalo, začaly rozkoly v domovském táboře. Začalo mě srat, že nemám skill, začal kolotoč výměn biků. Začali mě srat cyklisti. Radost z jízdy je tatam.

     0 2
     • vrazdit  

      Tak za tvé psychické problémy snad BF nemůže… :)

      5 1
      • DePaX  

       Nemůže, ale pokud tě někdo dlouhodobě sere, i když si to nepřipouštíš, rozkládá tě to zevnitř.

       0 0
       • J1RKA  

        Tak se rozved, najdi si milenku … zacni delat MMA … nez udelas najakou pitomost :D

        0 0
     •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      3 0
  • tiarko  

   Čeho bych chtěl ale rozhodně v příštím roce dosáhnout je méně nemocí. Loni jsem byl nemocný jen 9krát, ale letos se to, počínaje dneškem vyšplhalo na 11, takže víc jak loni. Příští rok bych to rád dostal zpět na těch 9, nebo ještě lépe snížil třeba na 8. Ale vím, že když něco chci, tak to nepřijde samo. musím pro to něco udělat. V plánu mám tedy chodit do práce a z práce pěšky místo jezdění tramvají, v zimních měsících do společných prostor znovu vytáhnout respirátor a oběd si nosit svůj místo cození do jídelny. Věřím, že se mi příští rok podaří dostat se pod magickou hranici 9 nemocí/rok, což se mi už tři roky po sobě nepovedlo.

   1 0
  • Charles2k  

   Na celkovou vzdálenost si cíl nedávám, letos bylo přes 8 tis. km, příští rok by stačilo o něco méně.

   Akorát bych si rozšířil veloviewer/stat­shunters čverec na min. 45×45 a projel zase nějaká místa, kde jsem ještě nebyl.

   A pak bych rád zkusil někdy začátkem léta během 12 hodin projet 6 zemí.

   Musím ale konečně vyměnit starý rám na silničce.

   1 0
   • Melvin  

    A je to vůbec možné? Když si vynásobím třeba 12 h x 25 km/h tak je to 300 km. Teoreticky mě napadá snad jen ČR, SK, AT, HU, SLO a CRO.

    1 0
    • jonti  

     NL, BE, DE, LUX, FR, CH? na 12h asi prilis daleko.

     0 0
     • Jezevec70  

      Polsko, Litva, Lotyšsko, Estonsko, Bělorusko, Rusko (Kaliningrad)? :-)

      0 0
      • KS2  

       Česko – Chorvatsko je asi jediná rozumná (lidová) trasa v Evropě kde se dá 6 států projet. Je to cca 300km s převýšením do 1000m.

       Pak by se nabízely ještě země bývalá Jugoslávie za cca 400km a 7000 výškových, což už mi moc „rozumné“ nepřijde.

       Ale pokud by si na to někdo věřil, tak už by byla škoda troškařit a nedát rovnou 7 zemí: Albánie, Severní Makedonie, Kosovo, Srbsko, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko. Hrubým nástřelem to bude 550km a 10 000 výškových :-D

       Holandsko – Švýcarsko je cca 550km a 3000 výškových. A už zase pro vytrvalce je škoda nepřipojit Lichtenštejnsko s Rakouskem a mít rázem 8 zemí za 750km a necelých 5000 výškových (hmm to by asi šlo ujet :-DDD). A do Rakouska to pak bude „jen“ 150km a půl Everestingu :-)

       1 0
    • Charles2k  

     Jo, uvažoval jsem to takhle jet, začít někde u Břeclavi a pak přes cíp Slovinska na kraj Chorvatska. Je to celkově s dost malým převýšením, takže kdyby nefoukal protivítr, tak by se mělo dát.

     Kdyby měl někdo vyšší výkonnost, tak by mohl protáhnout na 24h a dát ještě těsně Bosnu a do Srbska. Na tohle já ale nemám.

     1 0
   • KS2  

    Od nás do Chorvatska (6 zemí) jsem chtěl jet už letos a neklaplo to, tak snad to vyjde letos. Ideálně s větrem v zádech a cestou zpátky hodlám rozšiřovat cluster :-)

    Kdy to pojedu netuším, pokud by si chtěl parťáka, tak napiš..

    0 0
  • Kolbaba71  

   Já bych chtěl konečně dojet z domova čistě jen na kole do místa, kde jsem měl babičku. Je to cca160km. Šlo by to tak o 20–30km zkrátit, ale chci se vyhnout silnicím 1. třídy. Pro někoho běžná porce kilometrů. Mám krosové kolo a zatím jsem nejvíc ujel 135km. Už před hodně lety, kdy jsem zkoušel, zda je to reálné a za tu dobu jsem ten rekord několikrát vyrovnal – jel jsem stejnou trasu. Jednou jsem se už vydal. Jenže tenkrát jsem jel podle papírové mapy a tak když jsem na dohled od Hradce Králové, se citelně ochladilo (z 25–30 na 5–10st) a začal slejvák. I když jsem na sebe vzal vše co jsem měl, tak mě byla stejně zima. Hradec Králové znám jen velmi zběžně. Představa, že budu muset každou chvíli zastavovat a vytahovat mapu mě odradila, Za Hradcem jsem to ještě měl asi cca 30km, což bych asi z hlavy už dal, tam jsem to už vcelku znal. Takže jsem zavolal sestře s autem a ta mě vyzvedla. Liják přešel v noci na déšť, jenž skončil až druhý den kolem poledního. Od té doby jsem tam už nevyrazil. Nicméně všechny časti trasy co chci jet jsem už někdy jel, takže pro mě nejsou úplně neznámé. Navíc navigace v mobilu mě výrazně pomůže. Tak snad příští rok. Nemám to jako novoroční předevzetí, ale cíl, co bych si chtěl alespoň jednou splnit. Dojet o víkendu i zpátky na kole je pro mě nereálný. Jinak je to už hodně starý nápad. Když mě to poprvé napadlo, tak jsem ještě neměl vůbec tušení, co by to bylo za výpravu. Teď už nějakou představu mám. Odhaduji, že to bylo 35 let, co mě to napadlo poprvé. Ale to jsem ještě jezdil na Ukrajině a běžná vyjížďka byla pro mě dnes „jen“ 30–40km a maximum jsem měl na ní nějakých 60km. Navíc tenkrát jsem jezdil na kole jen na vesnici, většinou o letních prázdninách.

   Mám ještě jeden sen. Ale ten považuju téměř za nereálný. Vyjet Stelvio. Vzhledem k tomu, jak mě nejdou kopce, tak bych měl teoretickou šanci ještě tak na ekole, jenž nemám a v dohledné době o něm ani neuvažuju.

   2 0
   • Charles2k  

    To Stelvio zatím na zkoušku můžeš vyřešit tak, že si půjčíš chytrý trenažér a dáš to třeba přes Rouvy.

    1 0
   • Hagner  

    Za šedesát Euro ti ho tam půjčí ;-)

    0 0
   •  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    1 0
  • Slyther  

   Původně jsem chtěl v příštím roce udělat po dlouhé době pořádek ve svých přebytcích a projektech ale pustil jsem se do toho už během dovolené, tak už mám skoro hotovo

   3 0
  •  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   1 0
  • Grifter  

   konecne predvest neco, co by i nezucastneny clovek prochazejici kolem byl schopen identifikovat jako manual

   2 0
  • Enron  

   Jsem přihlášen na tři ultra/bikepacking závody. V pořadí – Vabank (stran povolené výbavy zajímavý závod, kdy si vlastně vemeš bud pumpičku a knoty, nebo spacák a karimatku, 320 km. Cíl dojet a vzhledem k pravidlům bud mít kliku a nekde akorát narazit na nějaké spaní a nebo holtnespat), pak 200 Hard v Krkonoších, tam se spaní nepoveze téměř určitě a dojet v nějakém slušném čase. No a jestě jednou Míle, tradiční severní trasu ze Slovenska do Čech. Cíl je pokusit se zkrátit, ideálně alespon o 2 dny, čas z Jihu 2022. No a když pánbůh, rodina a práce dají, tak možná ještě Bohemku v září. Ale to by byl hodně nadplán :-) No ale hlavně se tím kolem bavit.

   4 0
   • Pepa Hrabačov  

    Ten Vabank a 200 Hard vypadá zajímavě a mám to u komína. Díky za inspiraci. Pěkně to hlodá:-)))

    2 0
    • Enron  

     Ta 200 bude hezká,část jsem to jel. A ten Vabank je prý taky moc pěkný a ta trasa je hezká a jezdivá. Bude se asi nějak měnit,ale jen z části. U Vabanku je jiný ten koncept než u ostatních závodů a vychází hodně z osob organizátorů,jezdí všichni 3 fakt minimalisticky vybavení.

     1 0
   • RadimMan  

    Ahoj, Vabank jsem jel loni a je to pěknej závod. Dobrý prostředí a ty pravidla jsou taky dobrý. Člověk si nemusí dělat z ničeho hlavu a tahat sebou zbytečný kila. Prostě dobrej vejlet..:D A na 400 Ultra jsem se taky přihlásil, takže se uvidíme..;)

    4 0
    • Enron  

     Já neprozřetelně slíbil účast na Vabanku všem třem organizátorům v létě,hlavně Kláře a Petrovi,Tomovi až na podzim :-) jo výlet 320kilaku :-) Těším se,bude to výzva a jak pro tělo,tak pro hlavu. A to asi hlavně pro tu hlavu jak se znám.Jestli pojedeš 400,tak už budeš na trase až já přijedu na start,letos jsem volil kratší variantu. Potřebuju vyzkoušet delší jízdu bez spaní. A to je pro mě 400 moc. Hlavně doufám,že si to užijeme!

     1 0
     • Pepa Hrabačov  

      Tak na Vabank už jsem přihlášen. Těším na setkání a snad bude přát počasí. Nikdy jsem nejel celou noc. Prostě výzva:-)))

      2 0
      • Enron  

       Já celou noc taky ne, nejvíc asi do 2 do rána. Bude to zajímavý Pepo :-)

       1 0
     • ladys  

      Kde tam je 400km trasa?

      0 0
      • Enron  

       V rámci víkendu 400 Ultra se jedou 2 trasy – 400, ta startovává v pátek v poledne, a 200 ta startuje v sobotu někdy ráno.

       0 0
       • ladys  

        Aha, já myslel Vabank ;) Ultra je stejně obsazené. Pro mne je to oboje dost z ruky…

        1 0
     • RadimMan  

      Když vyjde počásko, tak si to určitě užijeme. :D Takže se uvidíme alespoň v cíli na těch 400/200. to by mohlo vyjít, ne? :D

      1 0
  • VojtaRC  

   Najet 5000km

   Dojet Hard 200 pod 15 hodin

   Stát zase na bedně na nějakém scorelaufu

   Konečně realizovat cestu Říp – Dvůr Králové podél Labe na jeden zátah

   Naučit se plavat kraul!!

   Chodit dřív spát.

   2 0
  • pivos  

   Naučit se aspoň trochu španělsky

   0 0
  • JendaH  

   Tak za 2023 mám celkem najeto 6238 km, minulé roky jsem jezdil kolem 5000.

   V příloze mapa cca. 3000 km výletů a tréninků (technicky vzato ta cesta do Jablonce a ta cesta ze Zábřeha byla pracovní), zbytek jsou převážně krátké cesty do práce a další nuda, které nezaznamenávám. Mám tak poprvé zhruba 50:50 podíl pracovních a „nepracovních“ cest; předtím jsem měl vždy výraznou většinu najetou pracovně.

   A dále mám za rok 2023 odcvičeno 100 hodin v Kouli

   Čeho chci dosáhnout za 2024? Dál se zlepšovat. V roce 2023 to šlo ztuha – zlepšil jsem si fyzičku (najal jsem si na konzultace trenéra :) plus asi Koule pomohla), tím jsem zvládal jezdit trochu víc a začal mě bolet zadek. Tak jsem byl zkoušet různá sedla, koupil jsem si jiné a zlepšilo se to, tím jsem zvládal jezdit trochu víc a začaly mě bolet ruce otlačením od řídítek. Tak jsem zkoušel měnit posed, pak jsem si koupil nové kolo – gravela s berany – zase se to o trochu zlepšilo. Pak jsem byl na bike fittingu, tam mi řekli, že mám špatné držení těla, tak jsem šel k fyzioterapeutovi a teď se to nějak snažím zlepšit, ale přiznám se, že se k tomu cvičení doma nedokopu moc často :(.

   Už si radši nedávám žádné konkrétní cíle, i když jeden asi jo, chtěl bych dát Praha-Brno na jeden zátah (předtím jsem vždycky pár hodin spal někde po cestě).

   1 0
  • Raf  

   Připravit se, postavit se na start, dojet a výsledkově uspět na Tour Divide.

   9 0
   • jIrI___  

    Na kolik takový zážitek vyjde se vším všudy, půl míče?

    0 1
    • Raf  

     Počítám tak cca 60k doprava, ±25 dní * 5k na den = do 200k by to mohlo být. Bez materiálu.

     Pak s tím ještě teda celkově zahýbe snížený úvazek v práci a to, že tam chci být týden dopředu a chce tam se mnou být žena s prckem :D

     0 0
     • Mohy  

      Už se na vás s Michalem těším! Budu fandit! Já se chci ponořit do tréninku a zkusit tu Ameriku v 2025, když to doma projde:) na příští rok teda hlavně jezdit jezdit a jezdit + zkusit urvat hattrick na Loudani a uspět na Moravia Divide a Alps Divide

      2 0
      • Fabulator  

       Alps Divide vypadá suprově, tak bych zvažoval. Chystá se tam i Matěj Ženiš, jestli ho můžu vykecat.

       0 0
       • Mohy  

        Možná pojede i Aleš Zavoral. Podle mě to bude podobný jako Hope1000 jen možná trochu víc terén…to po Tour Divide budeš parádně rozjetej a pojede ti to skoro samo;)

        0 0
     • Mikikuba  

      To ti závidím RAAM vyšel před 17ti lety na skoro 750 000. A to nebylo na žádný vyskakování jen důstojný odjetí bez velkých kompromisů.

      0 0
      • andy97  

       Na RAAMu se platí startovné a chce to i doprovod a je tam limit což na Tour Divide není ani jedno. Tam jsou jenom výdaje na letenky, ubytování, stravu a případně servis kola při závodě. Podle by to šlo stlačit vpohodě i pod 100k se vším. Ale záleží jaký si to uděláš no.

       0 0
       • Mikikuba  

        Samozřejmě to vím co se tam platí… Jen jsem si povzdychla a je to jeden z důvodů proč pravý ultra dělá málo lidí.

        0 2
        • andy97  

         Co si mám představit pod slovem “pravý” ultra. Jako se supportem závody?

         0 0
        • Mohy  

         Pravý ultra:))) to mě zavání lehkým pohrdáním závody bez podpory…ale to už sem si u tebe vším ve více komentářích. Za mě vysloveně nesouhlasím, je to něco jinýho – stejně „pravyho“

         4 1
         • Mikikuba  

          Ne takhle ultra začínalo v roce 1984 nebo tak nějak ten rok byl. Čili závod s doprovodem. Jak to nazvu je úplně jedno. O žádné pohrdání nejde. Každej si jezdí jak ho baví to je v pořádku. Je to stejný jako každý může mít jiný názor. Jenže s tím má na bf plno lidí problém pokud má někdo jiný názor:). Toho jsem si zas všimla já:)

          0 1
          • Mohy  

           Ok v pohodě, jen mě zarazilo to označení „pravý“ ultra;)

           0 0
          • cyklista86  

           Z jakyho duvodu by mel byt pravej ultra maraton jen s doprovodem. Prece tam jde o tu vzdalenost/delku co dela ultra ultra ne? Z pohledu nezasvecene osoby si myslim, ze ultra bez podpory je mnohem narocnejsi na hlavu jestli musis v tom extremnim vypeti jeste myslet na jidlo, prespani a vsechno si delat,zaridit sam. To me prijde i vic fer. Nez zavody, kde hraje i roli to jak kvalitni mas podporu toho doprovodu.. Tim se to logicky stava vic tymovej zavod a urcite tam pak ma jistou vyhodu ten kdo ma mnohonasobne vetsi rozpocet.. Proste to „bez podpory“ me prijde jako perfektni „equalizer“..

           7 1
  • keymaker  

   Najet něco podobného jako loni – 7 tis., nezrakvit se na L´Etape, zvětšit čtverec z 25×25 alespoň na 30×30, dát alespoň jedno dvoukilo, možná i tříkilo :-)

   0 0
  • kamaro  

   Nezbláznit se z práce, je jí nějak moc. Místo práce si najít více volna na své aktivity a rodinu.

   Chci vyrobit skládací trekové hůlky s hmotností kolem 100g/kus.

   V dubnu dát s manželkou na rozchození Bohusleden – 340km, dva týdny.

   Objet si s ženou nějakou zajímavou trasu na kajaku – tak na týden se spaním na tábořištích – Litva, Finsko?

   O prázdninách si udělat na pár dní výlet s ženou a vnukem – chodit, spát ve stanu, opékat buřty.

   Na konci prázdnin dát se ženou nějakou náročnější cestu v severním Švédsku – 350km, tři týdny.

   Před Vánocemi klasicky na týden na lyže s rodinou.

   V průběhu roku toho co nejméně najezdit autem a místo toho co nejvíce pracovních věcí objet na kole.

   4 0
  • grafik  

   Loni 5× žihadlo od včely do čela, letos snad nebude ani jedno.

   Užit si kolo.

   Přidat více plavání.

   Objet par závodů.

   Konkrétní cíle nemám.

   0 0
  • l-e-t-o  

   Zkusit jezdit trochu víc než v roce 2023. Nejen na cyklovýletech s bandou. I když se to asi ve mě bude bit (kolo vs. dcerka, která má teď půl roku)

   1 0
  • jmaselnik  

   Letos syn projevil přání zkusit triatlon, tak do toho asi po letech půjdu s ním. To zase bude… :D

   4 0
  • rumik  

   Přežít ve zdraví.

   2 0
   • xtonda  

    Jojo, loni sem s v Květnu utrhnul klíční kost a v Listopadu zlomil ruku, takže hlavní cíl je 0 úrazů a zranění. A zhubnout co sem kvůli nepohybu nabral.

    0 0
  • London  

   Léta jezdím jeden XCM závod, kde chci být na bedně. Mám to skoro za barákem, trasu znám z paměti a pořád se mi nedaří se dostat na bednu. Minulý rok mi chyběla minuta na třetího v mé kategorii.

   Takže jsem si dal za cíl tu bednu. Pokaždé když se mi nechce trénovat (zima, lenost, blbá nálada) tak si řeknu „Chceš na tu bednu? Tak makej.“ A musím říct že mě to motivuje. Pořídil jsem díky tomu u zimák – silničku abych mohl jezdit i přes zimu. Za 5 měsíců je start, tak snad mi motivace vydrží.

   4 0
   • embi  

    mozna bude potreba sundat chlupy z plastu

    4 0
    • London  

     Jak to myslíš, prosím?

     0 0
      • London  

       Porad nevim, co tim odkazem myslite?

       0 0
       • Esi  

        To neřeš, jedna z divokých B-F teorii o tom jak otřesy a takové ty chloupky co jsou na novém plášti zvyšují odpor pláště :-)

        1 0
        • Hagner  

         Tak autor :-D

         3 0
        • skaj  

         Dobře příkladas pod kotel:)

         P.S.: Koukni na autora tématu v odkazu od Eastwooda:)

         0 0
         • Esi  

          Tak to jsem si nevšimnul :-)

          0 0
          • London  

           Stále nevím jak to kluci myslíte? Chápu, že moje téma „chlupy“ může pobavit, rozesmát nebo i rozčílit. Každý na to reaguje jinak. Stále nevím, jak je to spojené s mojí motivací trénovat i přes zimu, respektive s tématem „čeho chcete dosáhnout“.

           0 2
           • Hagner  

            Třeba: „Minulý rok mi chyběla minuta na třetího v mé kategorii. Takže jsem si dal za cíl tu bednu.“ ;-)

            Nejsem si, ale vůbec jistej, že jsem pomohl :-D

            2 0
           • keymaker  

            Tak to asi neřeš a trénuj…

            2 0
  • Auditor  

   Být spokojený a vpohodě, stejně tak i rodina.

   2 0
  • DaD  

   Já bych chtěl dosáhnout toho, aby mi po tomto týdnu neumrzly koule! To by mi pro začátek stačilo :D

   2 0
   • Pepa Hrabačov  

    To chce termosku :-)

    1 0
    • DaD  

     Jj, už ji vozím. Nechtěl jsem ji hledat, ale nebylo zbytí. Naštěstí má pítko a nemusím sundávat na pití vršek :)

     0 0
     • DePaX  

      Není nad to se v mrazu zastavit na pěkném místě, produpat špičky, vytáhnout z baťohu pořádnou termosku s ostřejším tea :)

      0 0
   • jIrI___  

    Jak píše Pepa Hrabačov, Elite Deboyo s vlažnou vodou a problém vyřešen (s trochou praxe nezamrzne ani „sosátko“ :) ). Nedám na ni dopustit i přes léto, tam je zase fajn se osvěžit studeným.

    2 0
   • vaclaw  

    Aneb co se stane s vodou když ji necháte několik hodin na mrazu… V těhle věcech je lepší se přesvědčit sám než se spolehnout na TV Nova… ;)

    2 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.