• Hubitel

  Zdarec borci. CHci si pořídit novou vidlici na moji coowičku. Přemýšlím o nějaké 180mm popř. 160mm myslíte si že tento „nezničitelný“ rám vydrží 180mm? dik za rady a tipy. :)

  0 0
  • Strakááč  

   na jakej zdvih je dělanej rám ? nejde ani tak o to co vydží rám, ale o to, že ti různě dlouhá vidle rozhodí geometrii na kterej se pak třeba hůř jezdí.. takže tam dej to co jsi tam měl do teď a nebo co tam je doporučený.

   To bude nejlepší volba.. aspoň si nebudeš muset zvykat na větší zdvih a jinou geošku.. na HT je ideální vidle max 160mm a stejně je nejlepší tam dát 140mm protože je to hravější a vyšší zdvih nejni potřeba.. 100mm zdvih ti dokáže utlumit náraz na skokách stejně, jako 180mm vidle.. jen s tím rozdílem, že ta 180mm vidle má výhodu v terénu, bordelu. sebere větší nerovnosti a jsi za jízdy a ve spojitosti s tlumičem rychlejší, a míň rozhozenej atd.. na HT, kde máš zadek pevnej je zbytečnost aby ti předek vyzobal všechen terén a zadek by i s tlumením v nohách stejně dost zkomolil to co odvedla vidlice.

   do toho se ti vidle s vysokým zdvihem boří do sagu což taky zbytečně ovlivňuje jízdu atd..

   kup Sntour Durolux, nech ho snížit na zdvih, kterej snese rám.. ( nejspíš 160mm) kdybys chtěl kdykoliv zkusit 180mm tak si předěláš zdvih, nebo někdo jinej jí předělá.. jen se vypodkládá negativní pružina a tím měníš zdvih, pak je taky dobrý tam mít tokeny.. :)

   0 0
  • Hubitel  

   ještě mě napadá jestli dám vidlici s tapered na coowu…

   0 0
   • Strakááč  

    se správným hlávkem jí tam narveš.. tedy pokud nemá integrovanou hlavu… :D vypadá to, že má semiintegrovanou takže do toho když dáš tohle hlávko http://www.global-sport.cz/…lice-tapered tak by to mělo jít

    0 0
    • Strakááč  

     http://www.prologshop.cz/…pered-p19823 tady je skladem..

     0 0
    • bednous  

     Co já si pamatuji, tak bylo integrované… A s tím, že nepotřebuješ tolik zdvihu,ok, ale aby ta vidlice vydržela… Žádnou XC mrdku… Přidávám svoji hoooodně starou Coowu na 150mm…

     0 0
     • Strakááč  

      samozřejmě že žádnou xc mrdku.. aion, auron, durolux, totem, lyrik… a různě může klidně koupit :D nejlepší zdvih bude 140mm a jestli tam je integrovaný hlávko, tak bude muset sehnat vidlu s rovným krkem… což je problém..

      jak je to vlastně u těch, co jsem jmenoval. dělají něco s rovným krkem ?

      až domrvím svoje duro na dirtu, tak teď nevím, co tam bude místo toho… měl jsem v plánu snížit skoro jakoukoliv masivní vidlu na 100mm jenže ten krk bude velkej problém..

      taky by mě zajímalo.. dělá někdo předělávku z tapered krku na rovnej ?

      0 0
   • goofy  

    Záleží jako hlavu tam přesně to přesně. Jinak Moc pěkný rám. Tenhle se mi kdysi líbil. :-) Dal bych tam vidlici tak ± 160 mm. 180 mm je už na pevňáku celkem zbytečné.

    0 0
  • Hubitel  

   Zdarec dobří lidé, chci oživit tohle vlákno které jsem tehdy založil. Znovu pokukuji po nové vidli. Nejlépe 150mm. Od té doby co tohle vlákno existuje stále vozím Rux. Né že bych s ní nebyl spokojen, ten její „máslový“ chod se mi líbí ale jediný co mi trochu vadí je uchycení kola na klasický malý rychloupínák a ono se to prostě tak nějak „kroutí“ (když při jízdě prudce zatáčím tam a zpět tak prostě slyším jak začne „pocinkávat“ kotouč) existuje vůbec ještě nějaká vidlice která stojí za to a má rovný krk? Rám má krk 1 1/8. A co jsem tak pochopil tapered by tam šel jen pokud by bylo semi-itegrovane hlavko kde jde dát spodní redukce ale myslím si že podle toho co tam teď mám tak je to starý obyčejný ahead..

   0 0
   • Tomcat  

    Hele rám ma něco za sebou , koukal bych jen po bazaru.

    0 1
    • Hubitel  

     Jo jo. Nic jinýho mi nezbývá, rám má sice něco za sebou ale naprosto o ničem neví :) je to prostě hravej držák takže se ho vzdávat nechci (jsem starodávnej:D ) budu vyčkávat a třeba se podaří sehnat RS TOTEM :)

     0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.