Jaký cyklocomputer? Sigma Rox 4.0?

17 nepřečtených
 • Aleshek

  Řeším, jaký vybrat cyklocomputer na nové MTB kolo. Doposud jsem jsem měl krose a na něm obyčejné cyklocomputery od Sigmy (ten poslední je BC9.16). V posledních letech jsem si zvykl mít telefon v držáku na řídítkách, kde si pomocí aplikace Mapy.cz zobrazuji aktuální polohu nebo se nechávám navigovat k nějakému cíli. Trasu si zaznamenávám pomocí Stopaře, kterou si následně uložím.

  Teď na to nové kolo, zvažuji, jestli by ten cyklocomputer a ten telefon na řídítkách nešly nějak „sloučit“. Objevil jsem cyklocomputer Sigma Rox 4.0. Je to podle vás dobrá volba pro výše zmíněné využití? Nemáte ho někdo? Rád bych se k němu zeptal na pár věcí. Díky.

  1 0
  • enjoy  

   Jo, nějakou dobu ho mám.

   Ve zkratce.. Budeš ho nejdřív milovat, pak nenávidět a nakonec se s ním fakt naučíš (rozuměj – naučíš se fungovat s jeho softwarovými bugy) a budeš ho zase mít rád.

   Co se týče navigace, je to v dané cenové hladině dobrá pomoc, ale zároveň ve spoustě situací vyšší dívčí, trefit trasu. A někdy to prostě ani nejde. Takže stejně otevřeš ty mapy.cz a zkontroluješ to.

   Já ROXe před týdnem nějak nešťastně ztratil, tak už mi jede 11.1 Evo. Na roxu 4.0 mi docela chyběl údaj o km do cíle a taky času do cíle. Což by 11.1 měl umět.

   Ale hlavně, 2× do stejné řeky nevstoupíš, tak proč nezkusit za 2500,– vyšší model.

   Uvažoval jsem hodně i nad skutečnou navigací s mapou, jako je Garmin edge explore, ale došlo mi, že něco takového na řídítkách vozit nechci.

   4 0
   • Aleshek  

    A jak je to s výdrží baterie? Koukal jsem, že se nabíjí přes USB-C, čili někde přímo na tom cyklocomputeru je zásuvka s krytkou, ne? Četl jsem, že má mít výdrž „až 25 hod.“, tím se myslí výdrž při jízdě, ne? Pokud nejedu, je ve „stand by“ stavu a nežere skoro nic, ne? Tudíž stačí ji nabíjet třeba každou 4–5 vyjížďku (počítám 4–5 hod, na jednu vyjížďku), je to tak?

    Jak dlouho jsi ten cyklocomputer měl? Pozoroval jsi za tu bodu nějaké stárnutí baterie, tj. snižovaní její kapacity?

    0 0
    • enjoy  

     Je to přesně jak píšeš.

     Osobně vidím vydrž pozitivně. I když už mě upozorňuje na slabou baterií (cca 20%) tak ho bez problémů ještě na jízdu vezmu.

     Na tomhle compu mě trvale točí jedna věc a to je přenos mapy, kdy mi to náhodně hodí „neplatný formát souboru“. Obvykle stačí jen přejmenovat soubor a nahrát znova. Ale někdy je to trošku random.

     Občas taky musíš znovu párovat comp jako nové zařízení, protože si to prostě umane, že už ho pod tímto párováním aplikace v mobilu nevidí…

     Ale jak píšu, celkově ho mám rád, hlavně protože mám určité vnímání hardwarové kvality a tu to splňuje.

     0 0
     • Markony  

      Zda se že vydali nějaký model s velkou vydrží 4.

      ROX 4.0 Endurance to ny mělo stačit. Ale osobně by šel do 11.0

      0 0
  • rimuln  

   Rox 11.1 evo je rozumný kompromis ale mapy.cz nenahradi. S reálnou mapou je až pak 12 evo. Navigace s 11.1 evo jde ale občas holt odbočku projedu. Jinak nani nic špatného říct nemůžu. Možná jen že je vybirava na napájecí adaptér a ne každý to má rádo. Např. Thunderbolt z kompu. Silnější samsungy apod. Nejraději má základní. Jako by tomu vadily protokoly pro quickcharge. Ale to jsem zažil i s kamosovou Nokii telefonem.

   0 0
  • Milankoval  

   Já měl Rox 2 takže to nemůžu až tak porovnat, ale ve výsledku mne víc iritoval. A nakonec skončil na mě kolobce

   Pokud ho chceš jen pro takové základní funkce, jako rychlost, ujeté kilometry a podobně, tak to je v pohodě, ale radši si pořídil k němu od sigmy senzor rychlosti nebo nějaký podobný bundl. Protože jinak ti bude často hlásit nesmysly kvůli častým výpadkům signalu GPS a to i občas na místech kde by signál měl být v pohodě. Sparovat s telefonem je taky zážitek a poměrně často iritujcí. Apka je v pohodě.

   Snad to pomůže.

   0 0
   • cyklohlidka  

    Já mám čerstvě Rox2.0, a pokud to dobře chápu, Rox 4 je v podstatě totéž, akorát s větším funkcionálem (čidla kadence a rychlosti což u Roxu 2.0 nejde připojit a umí zobrazovat o něco víc)

    Co se ale týka navigace, jsem víc, než překvapen. Na mapách.cz jsem hodil do plánovače trasu kterou neznám, a jel slepě podle šipek. Upozornění o opuštění trasy přišlo cca po 20–50 m po přejetí odbočky, a ukázalo mi to odbočku, kterou já přehlédl. (Taková pěšinka) Vracel jsem se tedy podle navigace a musim rict, že velmi přesně pípla. Ale asi záleží jak na trase, mapovém podkladu, tak i na signálu GPS.

    Ale jak říkám, na celkové hodnocení je ještě brzy, mám ji pár týdnů

    0 0
  • Rostic72  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován moderátorem.
   0 0
  • Rostic72  

   Mám od března ROX 4.0. Chvíli jsem bojoval s ovládáním, ale poté co jsem trasu naplánoval na mapy.cz, exportoval GPX soubor a importoval do app Sigma Ride to fakt šlape skvěle. Už prakticky celou trasu nestavím a nečumím do mobilu. Jasně občas někde zakufruješ, ale navigace ti dá vědět, že se máš vrátit na trasu, ukazuje k ní směr a vzdálenost a pak ti dá info Zpět na trase, za mě fakt super a je to malé. Nevýhodou trochu je, že se díváš častěji na cyklocomputer a cestu si tolik neužíváš rozhledem do krajinky.

   1 0
   • Aleshek  

    Jak to funguje s importovanou trasou, to asi chápu. Ale jak to funguje bez ní?

    A je tam třeba něco jako možnost kompasu k cíli, tj. zadám pouze bod, kam chci dojet (bez konkrétní trasy), a že mi ukazuje vzdušnou čarou, jak je daleko a směr? Poměrně často si totiž vytyčím cíl, kam chci dojet, ale trasu zas tak neřeším. Z tohoto bodu se pak zase pochopitelně vracím domů, tudíž opět jen zadání bodu a trasu většinou moc neřeším.

    0 0
    • cyklohlidka  

     Kompas má, ale možnost na kterou se ptáš, jsem zatím netestoval… Ale kompas má stopro a celkem přesný.

     0 0
   • cyklohlidka  

    Ještě bych doplnil: u map.cz občas pozor, šipka ukazuje vpravo ale trasu mysli vlevo. (Plete si občas ruce ????, což se mi stalo i po přenesení do Roxu. V autě ji z tohoto důvodu vůbec nepoužívám, pouze při turistice pěšky jako mapový podklad a teď jako základ pro Rox.) Jinak plný souhlas.

    0 0
  • Rostic72  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován moderátorem.
   0 0
  • otx  

   Jezdila jsem s ním rok, ve zkratce je to hodně muziky za málo peněz, dělal co měl. Ale časem mi už funkce nestačily, některé věci byly iritující a ta navigace má své limity. Teď mám Wahoo, cenově je sice jinde, ale je to nebe a dudy, měla jsem ho koupit rovnou.

   0 0
  • d69  

   Koupeno přítelkyni v dubnu :

   • plusy: za tu cenu (1500) OK , malý, celkem dlouho vydrží nabitý (po celodenním ježdění100+km s pauzami přes 35%), měření délky trasy a rychlosti (s čidlem rychlosti) ± sedí( rozdíl max do – 1/km na 80–100km od mého bezdrátu ),výškoměr fajn,sigma App OK-ukládání a plánování tras v mobilu
   • minusy: trochu opruz ovládání a párování,jako základní navigace stačí,ale ve finále nepoužíváme(jezdíme podle mapy cz na mobilu), mapový podklad Comoot (zdarma 1–2 regiony) nám moc nesedí,teplota měří nesmysly +přítelkyni tam chybí kalorie :)

   Suma sumárum: pokud potřebuješ spíš pohodový ANT+(=nerušený) computer než přehlednou navigaci,za ty prachy naprosto v pohodě

   1 0
   • mikš  

    tak mě kalorie měří,a teplota v porovnání s meteostanicí a teloměrem v autě plus/minus půl stupně souhlasí.

    0 0
    • d69  

     na ty kalorie ale asi musíš mít extra tepovku+ čidlo?

     0 0
     • mikš  

      jasně,koupil jsem to ve výhodné sadě s dalšími čidly

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.