Ahoj, nemáte někdo tip na nějakou nepromokavou bundu vhodnou na kolo? Cena maximálně okolo 5 tisíc, podmínkou je žlutá nebo žlutozelená barva, ideálně kapuce sbalitelná do límce. Čím lehčí, tím lepší. Díky, Martin :-)
Ahoj, nemáte někdo tip na nějakou nepromokavou bundu vhodnou na kolo? Cena maximálně okolo 5 tisíc, podmínkou je žlutá nebo žlutozelená barva, ideálně kapuce sbalitelná do límce. Čím lehčí, tím lepší. Díky, Martin :-)
Žena jezdí tuhle v dámským. Max spokojenost.
Endura Flyte Jacket, osobně zkoušeno před asi 14 dny v Praze na Smíchově v Lidický ulici
recenze:
http://www.bikeradar.com/…et-11–44384/
u nás:
http://www.rideko.cz/…Flyte-E9048Y
v zahraničí:
Nechci se hádat, ale asi před 14 dny na Smíchově nepršelo.
za sebe můžy Flyte taky doporučit nižší intezitu dokáže udýchat když se rozepnou zipy v podpaží
Děti vozí POLARIS Aqualite Extreme Yellow – samozřejmě v dětské velikosti a spokojenost, jen je potřeba to nepřehnat s teplotou při praní, to se někomu poškodila ta membrána.
Pokusím se oživit toto vlákno, hledám nepromokavou bundu, ale v nižší cenové úrovni – max. do 1500, spis níž. Většinu času bude v polici, protože vozům standardní vetrovku, ve které se neparim.
Jeden z kandidátů je Endura Xtract, mate někdo osobní zkušenost s tímto modelem?
Díky J.
Pokusím se oživit toto vlákno, hledám nepromokavou bundu, ale v nižší cenové úrovni – max. do 1500, spis níž. Většinu času bude v polici, protože vozům standardní vetrovku, ve které se neparim.
Jeden z kandidátů je Endura Xtract, mate někdo osobní zkušenost s tímto modelem?
Díky J.
Up…
Na Forbikes jsem si koupil asi za 450 nějakou bundu od Sweep. Moc to nevětrá, ale ani to nepromokne. V pondělnim slejváku sem byl zlitej akorát od pasu dolů. Vozim to v batohu jenom pro případ deště. Když je chladno, tak návleky na ruce a vesta.
Tahle bunda je to http://www.sweepsport.com/dres-33885.html Tam jí měli v akci.
Doporucuji tzv. ubrus, mel jsem ruzne plastenky, ale ubrus je jednicka. Nepromokne a pritom dycha, takze se nezaparis. Jedina nevyhoda je mala mechanicka odolnost materialu, ale vzhledem k cene je to vlastne spotrebak. Kupuji tak jednou za 3 roky novy.
Vzhledem k použitému materiálu mi to připadá hodně drahé.
Zvažuju ještě jako alternativu nepromok bundu z Decathlonu s odolností 2000mm a cenou kolem 300,–Kč.
J.
V Decathlonu jsem cca rok zpátky koupil cyklo-bundu v cenovém rozpětí 1000–1500 (taková šedo-modrá). Teď už ji na webu v nabídce nevidím, ale o víkendu na Drtiči se osvědčila výborně. Voděodolnost výborná, jen trochu hůře „dýchá“.
edit: jediné mínus byla chybějící kapuce, tu bych v sobotu ocenil
Mám tuhlehttp://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=ENDURA+convertible a spokojenost za ty prachy super. Akorát nemá kapucí, ale tu bych já stejně nevyužil. Za to má možnost změny na vestu.
Bunda Endura Xtract …má někdo zkušenosti .. jde mě o to jak je odolná proti větru .. libí se mě že je malá a lehce zbalitelná ale chtěl bych i bundu co odolá tak trochu větru .
Chtěl bych poradit cyklistickou lehkou bundu do jarního/ podzimního počasí – teploty kolem 5–10 stupňů nad nulou, požadavky: lehká, nepromokavá, větruodolná, reflexní prvky, nějaké odvádění potu, cena do 1500Kč.
:))))
Za ty prachy si můžeš o membránové bundě nechat jen zdát.
Ale pro mě celkem funguje tato pláštěna z dekáče
Matroš samozřejmě prodyšný není, ale má to dost otvorů, kterýma větrá.
Chain a Wiggle a koukej na DHB, az bude ve sleve.
Jak píšou ostatní, pokud chceš bundu obstojně splňující tvoje požadavky, pak musíš 2–3× zvýšit cenovou hranici. Nebo obhlížet bazary, pokud se neštítíš nošeného oblečení. Já takhle mimo jiné koupil za 300 Kč Gore Contest 2.0 bez známek použití, teoreticky by mohla splňovat tvoje požadavky.
zkusenosti nemam – jen jsem si ji na chvili oblekl v krámě – dojem dobrý
To je zatím můj favorit, ještě jsem se díval na bundy Force, ale má obavy o odvod potu. Nebo koukat po bazaru, ale nic jsem nenašel.
hmm, tak jen letmo jsem kouknul na parametry a nebude to ani nepromok a uz vubec to nebude dejchat… Ale cen. limit to splni, a to se Horste vyplati :D
A fakt potrebujes nepromokavou? Jestli nejezdis v desti nejak zamerne, tak bych sel spis do “dejchaci” bundy.
Na běhání v humusu mám Mizuno Endura 20K s prodyšností 25K a vodotěsným zipem, nemohu si stěžovat. Jen je celkem tenká, takže průjezdy křovím by se jí asi moc nelíbily.
2000m! pokud chceš nepromok hledej 15000m a výš:)
Mate nekdo zkusenost s ENDURA Bunda FS260-Pro Adrenaline Race Cape Black http://www.mojekolo.cz/…-cape-black/
Prodyšnost: 15.000 g
Vodní sloupec: 20.000 mm
Pripadne jaky je rozdil oproti novejsi verzi ENDURA Bunda FS260-Pro Adrenaline Race Cape II Black http://www.mojekolo.cz/…pe-ii-black/
Jezdím ji je výborná.
A jak se jezdí bunda?
Co říkáte na tuto: sice pár set přes limit, ale to mě moc nevadí. Hlavně, aby to nebyl takový skleník
Koukej po ozn. GT Active nebo se podívej po pertex shield, ty se daj sehnat kolem 2500,– v akci. Manželce jsem pořídil RAB bundu s pertexem+ na Bike24 za 60 euro. Bylo na ní asi 65%:) Mrkni tam..
Edit: třeba tady
na tu TERNUA NEUTRINO JACKET jsem se dival v Rockpointu jeste kdyz ji meli za cca 6tis…ted za 2.5tis je to super cena a parametry spickovy.
*1
Jestli neporadí za ty peníze někdo něco lepšího, tak ji koupím.
Jak je ten materiál odolný? Nerad bych to hned rozerval při otření se o trny nebo občasném výletu na zem :-)
tak kdyz si usteles, tak ji samozrejme drbnout muzes… To je snad jasny… Nicmene nebal bych se toho, ze se to prodre jen pohledem:))
Teoretické (používá asi jen firemní technické údaje) srovnání Pertex Shield a GTX (dokonce bez uvedení typu ! tudíž prodyšnost GTX tam uvádí 17.000–25000 g/m2 a já odhaduji, že GTX Active bude mít právě těch 25000 g/m2, což je o 5000 g/m2 víc než Pertex Shield) – https://norwaygeographical.com/…-technology/ .
Jak pises, je to jen teorie, navic u active nekdy uvadeji RET<3,5, nekdy <3 a nekdy dokonce <2.
RET<6 je priblizne 20000 a RET<1,9 (Windstopper) je 63000 (podle Tilaku). Takze AS se bude pohybovat kolem 30000. Teoreticky.
pamatuju si, ze jeste pred par lety udaval u WS i WS SS uplne jine udaje prodysnosti… Ret bylo nekde kolem 3–3,5… Specielne u Tilaku…
Tech WS je hodne. Jinou prodysnost ma slaba sustka a jinou silna zateplena softshell bunda.
je vyborna a za vybornou cenu, ale neni do deste.
To bysis musel opravdu priplatit.
No, pokud je z Active shellu, tak je i do deste… Navic uvadej sloupec 28.000, tak kde je problem?
reaguju na prispevek s odkazem na bundu z WS a pridavam odkaz na bundu, ktera pozadavek nepromokavosti splnuje.
AS je asi to nejlepsi, co se da koupit.
rekl bych to spis tak, ze AS je to nejlepsi, co se da koupit od Gore:)
a co je podle tebe lepsi?
rekl bych, ze jsou lepsi membrany jako napr. E-Vent apod. Ale bohuzel z toho dnes uz skoro nikdo nevyrabi. On to lobovani Gore nebude maly…
Ono to do budoucna nebude jen o lobování, ale možná o vývoji úplně nového druhu membrány viz. https://www.idnes.cz/…mob_tech_mla
hm, tak to neznam…
Akorát AS není nějak extra odolný, byl sem si dělat průzkum a na tohle mne vyloženě upozorňovali, tak nevím no. GTX Pro je skoro dvakrát dražší, ale odolnost by měla být jinde, byť teda za cenu menší prodyšnosti.
to si musi uz kazdy zvazit sam, co preferuje… dokonalej matros asi zatim neexistuje..
GTX PRO je extra silnej a extra odolnej material, nekomu muze vadit, ze je takovej nepoddajnej a taky neni tak prodysnej.. Na kolo je urcite vhodnejsi Active.
Ja mam krome toho zkusenost s Blocventem (HP)nebo klimatexem (Hannah) a Gore je proste jinde. Na podlepeni svu staci tenoucky prouzky, ktery proste drzi. Taky membrana se v takovy mire neodlepuje od tkaniny jako u tech 2 vyse zminenych.
taky mam zkusenost s GTX, Blocventem + dalsima membranama, dlouhodobe… a nerekl bych, ze je neco z toho lepsi… Nemam bohuzel zatim dlouhodobou zkusenost s GTX AS…
a podlepeni svu ti blocventu jeste drzi? U GTX je to delanou jinou technologii pri mnohem vyssi teplote.
drzi… Naopak co mam vypozorovano z okoli, tak driv se loupou pasky u GTX…
Ale hodne zalezi na bunde… Cim lehci, tim jde samozrejme rychleji do hajzlu… at je to GTX nebo cokoliv jinyho…
Nové Pro má stejnou prodyšnost jako AS.
Nakonec jsem pořídil od Gore PRO a je to trochu jinde než AS. Rozdíl poznáš, když jedeš vic hodin ve sračkách, je zima, potíš se atd. :)
co presne s cim porovnavas? myslim bundu… Diky
Gore Bike Wear Fusion GT AS vs. C7 GORE-TEX Pro Hooded
Co konkrétně jsi koupil (napiš odkaz) ? Popiš prosím trochu ten rozdíl mezi GTX PRO a GTX Active.
Zítra napíšu SZ nebo sem. Je toho víc:)
V prvé řadě píšu, že active shell je fajn material. Poměr cena výkon je to asi to nejlepší co dá od Gore koupit. Až po té co mi dosloužila po šesti letech bunda s AS, rozhodl jsem se hledat novou. Váhal jsem mezi Pertex Shieldem a Gore AS a Gore PRO.
PS – jsem vyřadil. Mám z toho kalhoty a bundu bych nechtěl na to moje určení. Jako nouzovku na jarní deštík a aktivitu při nižších intenzitách určitě dobrý.
C-knit – byl také v hledáčku. Pěknou bundu měl v nab. BlackYak, ale cena šílená a horolezeckej look.
AS – už jsem měl vybranou, ale začal jsem to ještě přehodnocovat :/ :)
minus – jemný materiál. V lese je třeba dávat bacha a pokud je potřeba dostat se přes nějaký křovisko je lepší sundat. Při pádu to určo nepřežije – nestalo se:)
minus – po dvou hodinách jízdy v zimě a deštivém počasí mě AS přestalo držet v teple a bylo to na převlečení spodní vrstvy. Tohle se zhoršovalo hlavně tím, jak bundě přibývaly roky.
minus – při silném dešti bunda promokne skrz. Batoh na zádech vůbec nedoporučuji – proteče skoro hned. Jestli má s AS někdo zkušenost, že je 100% nepromok, tak já to štěstí neměl.
minus – neosvědčila se mi při přejezdu hor, je potřeba mit další oblečení na převlek. Hodně se potim.
plus – bunda je skladná, lehká, rychle uschné
plus – optimální na pohodovější ježdění, když se nechcete válet v loužích nebo ve sněhu:)
PRO – dlouhém hledání a váhání mezi Norronou, Arcteryx a Gore. Chěl jsem bundu universál – priorita kolo, pak horské treky a snb. Poradil jsem se s člověkem, který mi pro tohle určení doporučil právě PRO. Vybral jsem C7 Pro hooded. Líbil se mi střih – není to klasickej horolozeckej styl, ale ani střih na silničku jako Shakedry. Určitě jsem chtěl odvětrávání v podpaží.
minus – materiál je méně podajný než u AS
minus – stahování v pase u C7 je takové zvlaštní asi je to vychytávka, ale stačilo by mi klasické zadrhovadlo, které podle mě funguje lépe.
minus – o něco těžší než AS / fusion 370gr vs. C7 410gr. váha včetně kapucí, vel. XL /
minus – cena. To si musí každý obhájit sám.
plus – při stejném oblečení jako jsem zvyklý dávat pod AS mi v PRO ještě nebyla zima a to ani při vyloženě marastu. Testoval jsem ji ve sračkách – záda od bahna, déšť. Zima se ke mě nedostala ani po třech hodinách. Pořád je potřeba PRO vnímat jako vrchní vrstvu. Musí být dodrženo správné oblečení pod.
plus – když pod ní dám péřovku, tak mám ultimátní kombo do nepříznivého počasí.
plus – ani po výše uvedeném jsem si nevšiml, že by uvnitř kondenzovala voda-pot. Což je asi hlavní důvod proč dokáže PRO udržet tělo v teple. Po dojezdu domu je bunda uvnitř suchá.
plus – dá se vzít i do města, je nenápadná. Opět zmíním, že nevypadá jako na expedici do Himalájí.
plus – odolnost a celkové provedení zipy střih. Vypadá nezničitelně, tak uvidím, jestli se dožije šesti let jako AS. Doufám, že vydrží.
pozn. když byla velká zima, tak jsem nerozepínal odvětrávací zipy ani při jízdě do delších kopců, aby se nenarušilo klima pod bundou. Funguje to. Když je tepleji, tak je průběžné rozepnutí zipů ideální.
tech bund z gore pro vhodnych na kolo moc neni. Ja teda neznam zadnou.Jak je na tom ta C7 co se tyka strihu?
Uplně nevim, jak to myslíš:) Všechny bundy s ozn. „C“ jsou na kolo a je jich dost. Střihově jsou asi užší, ale od Gore mam vše XL. 185/82kg. Ta C7 je snad i v řadě comfortfit, není to uplně slim. Dam pod ní i peřovou bundu a dobrý, ale takhle nejezdím na kole… Záda se daj ještě rozvinout – místo blatníku :)
Daji se někde v ČR vyzkoušet?
Mám 185cm, ale patřím do kategorie metráček. Zkoušel sem si bundy od tilaku a northface, tam mi bylo XL i s rezervou, ale davat tyhle peníze za něco, co si neobleču dopředu se mi trochu příčí.
V Čechách těžko a kdyby ano, tak asi opravdu jen na vyzkoušení. Progresscyclu bych nedal ani halíř…
edit: zajeď si do drážďan
Díky za info, Drážďany mne napadly jako první, tak si udělám výlet :)
jakej mas problem s progrescyclem?
Perfekntí info ! Díky.
Odhaduji, že vlastníš tuto bundu – https://www.gorewear.com/…-100170.html (původní cena cca 11000,– Kč), která už většinou není v nabídce.
V níže uvedeném pěkném článku je upozornění, že GTX Paclite a GTX Active mají menší voděodolnost (28 m versus 40 m), takže je pravděpodobné, že oba tyto materiály asi dříve promoknou, než ostatní druhy GTX – https://www.sanasport.cz/…ako-gore-tex .
porad tech 28m musi bohate stacit… Mam bundy s nisim cislem (resil jsem hmotnost) a vodu drzej, klidne i s baglem… Ale pocitam, ze nevydrzej samozrejme 10 let…
Já jsem právě v té své lehké bundě z GTX Active ještě silný dlouhotrvající déšť nezažil, takže nemohu tomu článku oponovat. Ale protože jsem si ji koupil i s tím, že ji při méně nebezpečných akcích risknu použít jako pláštěnku i při pěších akcích, potěšil jsi mne, že Tě dostatečně ochránily i podobné lehké bundy.
Ja jsem loni v Dolomitech Paclite otestoval v bource dukladne a bez ztraty kyticky, a to uz ani neni zanovni. Batoh jsem mel teda jen 30l.
tak jsem si to precetl a se spoustou veci absolutne nesouhlasim…
Nazor na Paclite nebo AS mi prijde dost zcestny… Z clanku to pusobi, jako kdyby to hned proteklo, ale to je totalni hovadina…
musim říct, že jsem tam některým věcem taky nerozuměl, trochu se v tom motaj. nejlepší je si všechno vyzkoušet :))
Jo, tohle je kravina. Membrana se sloupcem 15000 by mela vydrzet, kdyz si kleknes do vody.
Mozna ty hodnoty trochu nadsazeny jsou, ale rozhodne vydrzi dest i s lehcim batohem.
Tyhle nesmysly jsou i na wikipedii. Pred casem jsem proto poslal dotaz primo na gore a dostal jsem tuto odpoved:
20.03.2017,
Dobrý den, pane XXX,
děkuji za Vaši zprávu. Informace z Wikipedie je nutné brát s dostatečnou rezervou.
Samozřejmě všechny lamináty GORE-TEX® jsou trvale nepromokavé.
Pro kategorii Active se ale nedoporučuje nosit objemný a těžký batoh, neboť při extrémním zatížení může dojít po delší době k prosáknutí vlhkosti.
Je jasny, ze se tim krejou, prtze nikdo nechce slyset, ze bunda po dvou letech pouzivani muze protyct.. Ale ruku na srdce, ja jsem v horach stejne zpocenej jak vrata od chliva, takze jestli tech par kapek bunda pusti uz nepoznam… Zadna bunda mi totiz nebyla schopna udejchat nejakou vetsi aktivitu v desti… at si teorie rika, co chce:)
A kdyz neprsi, tak nepropro nenosim…
Tak ona vlhkost od těla se obtížně bude odpařovat do prostředí, které je díky dešti také dost vlhké :-)
presne tak… Ta fyzika se moc ochcat neda… Tzn. v desti to je vlastne takova draha plastenka:)
ve vysohe vlhkosti a pri vysoke teplote to funguje bidne. Pokud navic prsi a ta vnejsi tkanina je smacena, rapidne se zhorsuje prodysnost. Proto se doporucuje ipregnovat. Bohuzel ani ta impregnace nevydrzi vic nez pul hodiny hustsiho deste.
Ale i tak pa ta nepromokava bunda smysl, zvlast, kdyz je chladno. To mnozstvi mokryho potu je omezeny, na rozdil od vody.
tak samozrejme…
Impregnace stoji za prd… Nejlepsi je ta tovarni, bohuzel po zavedeni ekofriendly impregnaci to stoji jeste za vetsi…
Pamatuju, kdy mi impregnace z vyroby na bunde vydrzela klidne nekolik mesicu od koupe… Dneska je to par destiku…:(
Další pěkné shrnutí nepromokavých a prodyšných materiálů – https://www.paddypallin.com.au/…oof-fabrics/ .
P.S. Od australské firmy Paddy Pallin, na jejímž webu je ten výše uvedený článek mám od roku 1992 GTX celorozepínací kalhoty, které jsem si tenkrát koupil v Melbourne. Do teď mne nenapadlo hledat tuto firmu na Internetu…
Na Facebooku prodává ve větším množství bundy z GTX Active nick Ma Rek ve skupině Outdoor bazar (různé druhy bez kapuce od firmy Gore Bike Wear v příspěvku ze dne 18.3.19 a bundy Under Armour Atlas s kapucí v příspěvku ze dne 5.2.19) za velmi příjemnou cenu cca 2500,– Kč. Viz https://www.facebook.com/search/top/?… .
Seznam nickem Ma Rek prodávaných bund od Gore Bike Wear je např. na https://docs.google.com/…w1UBPNY/edit?… .
P.S. Absenci kapuce jsem u své (v kamenném obchodě koupené bundy) z GTX Active od Gore Bike Wear vyřešil zakoupením samostatné kapuce z nějakého naimpregnovaného hadru (ale snad nějaký déšť vydrží) https://www.tchibo.cz/…0108619.html .
Odolnost bund z GT Active není příliš velká, pád ani průjezd šípkovým keřem zřejmě nevydrží.
Osobně nosím už několik let bez zjevných problémů (ale nespadl jsem v nich ani neprošel šípovým keřem) v dešti při pěší turistice i při MTB celorozepínací kalhoty z GTX Paclite https://www.webtogs.com/…53421wmp.htm?… , takže by mohla fungovat i bunda z tohoto materiálu, který by měl být levnější, než GTX Active. Viz např. https://www.heureka.cz/?… .
nevyhoda bund od gore je ten nekompromisni cyklo strih – ultrakratky vpredu a dlouhy zada. Pro lidi s mensi vahou je to trochu problem, o vetsi vane nemluve. I pro ty stihly jsou ale vhodny jen na kolo, ne na bezny noseni.
Shakedry ja naka novinka, vypada to, jako bunda z dnes jiz malo pouzivaneho Paclite naruby.
Ahoj, na facebooku je vlakno outdoor bazar. Je to asi mesic, co pan vyprodalal obchod za nakupky. Mel prevazne veci od znacky Gore. Bunda z active shelu stala okolo 2500,–Kc. Vse nove. Treba by sis neco vybral. Ja si take koupil bundu na kolo a jsem spokojen.
Psal jsem mu o tom nedávno. Viz https://www.bike-forum.cz/…na-kolo.html#… .
Někdo nějaký aktuální tip, prosím? Moji 8 let starou Marmotku vyprala žena v pračce a všechno přelepení švů se odlepilo :/
Tak jsem chvíli koukal na Kilpi Hurricane která má při 200g krásný parametry prodyšnosti, ale nemá odvětrání v podpaždí a to je pro mě celkem zásadní věc (popravdě vůbec nechápu jak může někdo bundu pro pohyb udělat bez něj).
Takže skončím asi opět u Marmot a sice Precip Eco, která nestojí moc a splňuje přesně co očekávám a dá se, na rozdíl od shakedry a podobných až moc odlehčených membrán, nosit i pod batoh. Na kolo ji beru sebou jen když vím že bude pršet a nelze se tomu vyhnout (je to takovej ten typ kterej je většinou jen v batohu).
Do precipu bych nesel… S prodysnosti to neni zadna hitparada… A vodni sloupec po smyti impregnace taky stacit nebude:( Bohuzel ted cca po dvou sezonach moje Marmot Essence zacal na ramenou protejkat:(
Super bunda, az na to, ze to uz neudrzi v desti na ramenou ani lehkej baglik…:((
V planu mam ted RABku nebo od Montane… Oboji do cca 260g… Bohuzel asi nemaji vetrani v podpazdi, coz me taky stve:( Marmotka mela (ne na zip) a pritom udavaj prodysnost nad 45.000g/m2/24h…
Myslíš jako nevěřit těm 16K prodyšnosti co u Precipu udávají, nebo že 16K je málo?
tak tech 16–17K, co uvadeji, tak neni buhvi co…
Pro mne je dnes uplny minimum 20 a vic…
A musim rict, ze jsem si na tech 45K ted hodne zvyknul… ale bohuzel ta nepromokavost sla brzo do haje:(
Ty máš hranici na 20K. (mimochodem u NanoPro Membrain neuvádí 47K ale 20K-47K což je zajímavý :)). Pro mě je ta psychologická hranice níž, spíš hledám optimální poměr s hmotností a cenou. Celkem mě překvapujou čísla co udávají třeba o PacLite, že má kolem těch 15. (samozřejmě závisí na vrchní vrstvě která to musí taky pobrat), tam jsem čekal víc.
Montane v podstatě v kategorii nedělá nic jinýho než právě ten Minimus zmíněný dole (Fleetka je už dost těžká) a Miminus fakt nemá ovětrání v podpaždí.
Od Rabu jsem našel jenom Pacer, a ja vypadá dobře, ale mimo cenou…
Včera zrovna vyprodali Minimus od Marmotu v M za 3299,–, o té jsem lehce uvažoval kdybych chtěl do těžší odolnější :(.
Proč myslíš že ta Precipka nevydrží? Protože je to zátěr a ne membrána? Úplně jsem ten jejich popis technologie nepochopil (jen vidím to srovnání s NanoPro membrain která tobě vydržela 2 roky :))
Nerikam, ze Precip nevydrzi, ale jen, ze ty parametry nejsou nic moc a pro mne osobne takova bunda celkem ztraci smysl… Ale chapu, ze kazdy to muze mit nastavene jinak. Jinak ano, je to sofistifikovany zater, ne membrana…
U NanoMembrain jsou ruzne parametry – zrejme dle tloustky a odolnosti bundy… U te moji Essence jacket bych jim to veril, prtze to fakt dejcha slusne… V podstate nejllip, co jsem mel kdy na sobe…
Paclite je dneska uz zastarala membrana, jen Gore se ho snazi vzkrisit z hrobu, prtze je zrejme levny na vyrobu… ale to je jenom moje teorie…:)
Aha, já myslel že spíš ukazuješ na tu odolnost, ale jestli s tou není problém, tak ji nejspíš zkusím – nic jinýho jsem rozumně nenašel.
Dá ještě sehnat i Outletovej Stinger od Tilaku s původním PacLitem a ten vypadá na rozumnej střih.
Jinak Essence mají ještě tady :)
Diky, ale za ty prachy je to nesmysl. Ja ji kupoval za 3,5tis.
No, mozna jsem poukazoval na to, ze 10mvs je malo a ze to zacne protejkat… Ale z hlavy si ted nepamatuju vodni sloupec u Precipu…
Precip má:
Waterproofness: 10,000 mm minimum JIS-L 1092
Breathability: 17,000 gm / 24h minimum JIGS-1099 B1 11,500 gm / 24h minimum JIGS-1099 A1
CFM: 0.2 CFM Air Permeability
Hohenstein RET: 5.0 to 5.4
Technology: 2.5 layer Microporous Coating with Dry Touch finish
jasne, tzn. pocitej s tim, ze pod batohem to zacne casem protekat…:(
Rozumím. Celkem mě teď se*e že mi utekla ta Minimalist od Marmotu, protože její PacLite by to řešil (ten má voděodolnost o dost výše).
Popravdě jsem nenašel nic do 4399,– co by mělo větrání v podpaží a mělo parametry aspoň 15/15. Našel jsem pak už jen bundy přes půl kila. Za 4400 už je Stinger z Paclitem.
Takže asi zalepím ty švy u Aegisu a zkusím mu prodloužit životnost a budu po očku koukat na nějaký akce…
Sleduj outdoor-broker.de, loni na začátku zimy jsem tam nakoupil bundy s Alphou za polovinu nejlevnějších cen v ČR. Třeba se tam objeví i nějaké vyhovující nepromokavá :)
Vy koupit moc bunda a my dat zdaramo ceskou Alpa do kapsy na zahrati pri pochodu?
A co Tilak Attack v outletu? Jo barvičky divoké a odvětraní pod paží to taky nemá, ale dýchá to dost slušně, a odolnost je ještě tak na hraně si myslím.
Edit: tak jsem si tu Marmotku co jsi měl spletl. Já myslel, že má taky kolem těch 300 g. Takhle lehkou bundu nahradit, aby něco vydržela bude asi oříšek. Myslím si, že to všechno půjde rychle do kopru, když se to bude nosit s batohem.
Dobrej tip, jen si říkám jak je na tom ta odolnost při používání batohu (ať už na treku v horách a nebo na kole s camelem)? Myslím tím malý batoh, ne na vícedenní treky. Pro mě je využití takové bundy bez batohu v podstatě výjimka, 99% bude s batohem.
Mám ji od jara, a přes léto jsem ji moc nenosil/nevozil. Ale matroš vypadá poměrně slušně. Čekal jsem to horší. Rozhodně to ale nebude mít výdrž jako nějaký bytelnější ProShell, ale je to třívrstvý laminát, takže nějakého standardního batohu bych se nebál.
Attack se mi moc nelibi, zaprvy, ze Tilka dle myho nazoru neumi udelat lehkou bundu a tak je to takovy trochu hybrid mezi lehkou bundou a tezkou… Za mne neni tak lehka, aby postradala nektery veci.
Takze u ultralight bundy ok, u bundy ktera ma pres 300g uz se mi to nepozdava…
Ale verim, ze to pro nekoho naopak muze byt ta idealni varianta bundy…
Jako jo. Určitě to není ideál, ale zase úplný ultralight jsem s ohledem na výdrž nehledal. Určitě to není ten vysněný ideál ani pro mě, ale nakonec mi sedí, tak to je hlavní. :-) No a navíc byla jedna z mála, která se dala rozumně sehnat a celkem splňuje požadavky co jsem chtěl – aby byla z 3l laminátu, poměrně lehká/skladná a bez zbytečných serepetiček.
Žena si pořídila na turistiku Montane Minimus a ta bunda vypadá celkem schopně. Dá se zbalit do malého balíčku a má dost dlouhé rukávy a prodloužená záda, takže si ji dokážu představit i na kolo, parametry taky jakž takž (20000/20000). Bohužel nemá větrání v podpaží a cena je na bundu celkem brutální…
Jednu dobu pomerne rozsirena pro bikepakcing zavody. Neni spatna
Tyhle ultralighty jsou jako pěkné, ale opravdu jenom na chvilku. O tu bundu bych se bál snad i v batohu… :-) Ono vůbec čím lehčí bunda, tím dřív to jde do kopru. Kámoš jako velký příznivce Rabu a Pertexu už na ně docela zavrhl, jelikož prakticky ani jedna bunda mu nedala víc jak rok až dva používání. Nechci kecat, u čeho skončil, bo si to nepamatuji, ale jsem zvědavý co to na něm vydrží. :-)))
Tak uz z logiky veci takova bunda nevydrzi to, co ta tezsi, silnejsi… Nicmene, kdyz se clovek podiva na nejakou rozumnou bundu dneska, tak jsi stejne na osmicce, jen to hvizdne… Tyhle bundy se daji sehnat za polovinu…
A ja casem dospel k tomu, ze prestoze mam „tezkou“ bundu (500g), tak ji proste nenosim, bo je velka a tezka… Kdezto ultralight bundicku dam jako malej lehkej balicek do baglu, kdyz jdu na turu, na bikepacking atd. atd.
Tyhle bundy asi nebudou stavěny pro batoháře.
No jo… Ale když tu bundičku nosíš v batohu, tak když si ji pak nasadíš, tak tam batoh musíš nechat? :-)))
tak pokud jedeš ultralight a nebo závodíš v ultra disciplínách, počítáš s tím, že to vydrží max pár podniků. Nízká váha je prostředek k dosažení cíle a na ten materiál se kouká jako na nutný náklady.
*1
Nemusí být úplně pravda
Samozřejmě je UL a UL ale já mám už 5 let Marmot Essence což je 2.5 vrstvy laminát a pořád drží. Beru ji všude, pravda s velkým batohem nechodím ale ten normální zažila hodnekrat.
Samozřejmě to není nudná velikosti tenisového míčku, ale sbalit se dá do prostorné zádové kapsy.
Je to super bunda, bohuzel ta moje po cca 3 sezonach zacla na ramenou prochcavat :(
U mě je to nejpoužívanější součást šatníku. Naprosto nepostradatelná na silnici. V ničem jiném z nefuku nemůžu jezdit, v tomhle jo (kolem nuly beru WS softshell, hřeje, ale mnohem rychleji se zapařím). A navíc je nepromokavá. Samozřejmě na silnici může vadit kapuce, která se nedá sbalit, ale zase tak rychle nejezdím.
Až odejde kupuju znovu.
Bohuzel ji uz moc nekoupis u nas… Docela to ubejva…
Na kolo asi cajk, na behani atd.
Bohuzel tech 10tis. je dlouhodobe na turistiku malo… Dneska mi uz prochcije i pod lehkym baglem:( Takze resim novou bundu…
Kazdopadne prodysnost je paradni
jj, mám dva roky a spokojenost. Jen má trochu problém s kapucou. Na kole vlaje, tak ji dávám dovnitř a to zase fouká na krk :-).
Na kole používám i s batohem a zatím drží. Ale mám to spíš jako pláštěnku, takže většinou v batohu a vytahuju když prší nebo je zima/vítr.
Cena už mi přijde OK, stávala 5, teď se dá sehnat kolem 3,5, v akcích i levněji.
Na kole kapuci sroluji a chytím tím připraveným háčkem a nevlaje.
díky, vyzkouším :-)
Loni v listopadu jsem kupoval Berghaus Paclite 2.0 Jacket (tehdy cca 90 EUR), Váha as 350 g. Je to GORE-TEX® PACLITE®, chtěl jsem vyzkoušet hlavně tu prodyšnost. Pocit při chůzi je dobrý, ale běh nebo běžky už to udýchá stěží. Je to fakt ochrana před deštěm.Proti větru raději Windstoper.
Endura MT500? Nemám ale uvažuji. Koukni na ní
Tak asi spíš ne, dle komentářů
Někdo tady psal o těch Gore active ,že je mají ve slevě – tabulka hezká, ale nikde jsem je nenašel???
Ta už není, to byla nabídka z dubna 2019. Ale pořád ještě nějaký bundy má má.
tak jestli ještě něco má tak mám zájem víte o nějakých aktuálních stránkách????
Aha.
Zrovna jsem chtěl jednu objednat. Chtěl bych nějakou hezkou hardshell bundu na univerzální použití – kolo, lehká turistika event i lyže kdyz bude tepleji. Lehkou membránovou mám takže teď bych chtěl klasický 3 vrstvý materiál, ale zase to nesmí být úplně těžké a neksladne – ideálně kolem 500gr v M.
Co tohle? Za ty love mi to neprijde spatny, otazka strihu.
Na bike, kdyz lehce prsi nebo je mokro asi v klidu, ne? Ma nekdo?
Pokud ti nevadí ta hmotnost, tak koukni klidně i na tuhle https://www.huskycz.cz/…m-m-oranzova která bude čísel výrobce prodyšnější. Má 544g v L.
Dik za tip. Mas ji?
Ne, já sháním něco lehčího.
Na Mílích jsem dojebal bundu z Decathlonu, byl jsem s ní spokojenej, ale roztrhal jsem jí na hadry. Tak jsem potom koupil tohle https://www.hanibal.cz/…lone_z24027/#…
Cena je sice vysoká, ale parametry vypadaj skvěle a je lehoučká. Zatím nebyla moc možnost ji vyzkoušet.
ta bude dobrá,ale mě se osvědčilo bez kapuce a to je problém – jezdím přilbu bez větrání – do deště.
Cena je uplne v pohode… Za mne zajimavy parametry (osobne neverim ty prodysnosti teda), takze cena cajk.
Jen teda ta barva :/
Mam tuhle: https://www.ceskyraj.com/…m-sv-hneda-m
Mam ji dva roky,ve vyprodeji za 1200kc. Celkem dost nosena a jezdena s baglem. Zipy v podpazi,odolnost slusna… Ted o vikendu jsem ji testnul (5hod v lijaku) a nikde neprosakla (ani ramena) a vzhledem k cene slusne dycha,ted je presne jeji obdobi. Jediny problem mam v miste,kde se rukavy dotykaji dlani,tam asi s reakci na pot uz moc netesni. Uvital bych teda integrovanou kapucu,tahle oddelavaci mi nevyhovuje,hlavne stojacek obcas vadi nakole s helmou.
zdravím, za ty peníze to vypadá ok..jak je to, prosím tě, se střihem bundy – dá se to použít na kole, tzn. má to dostatečně dlouhé záda a rukávy? Příp. jak je to velké a těžké po sbalení? Loni jsem párkrát „prochcal“ na kole a pak i na běžkách, tak bych něco podobného do zálohy uvítal.
Cau,prodlouzeny zada nema,ale s batohem se nevytahuje. Rukavy jsou mirne delsi,proto mozna ta funkcnost na konci rukavu nejvic ubyva. Mam uzka ramena a i tak mi prijde ze vic nez jednu funkcni mikinu pod to nenacpu,celkem uzky strih v ramenou. Material je trochu silnejsi,ale celkem sbalitelna je. Vzdy jsem mel problem,ze jsem cokoliv natrhl o nejakou vetev pri jizde,tahle zatim drzi.
dík moc za info, myslíš že bude sedět vel. XL na 187/95kg?
Mam vel. L na 187/78kg. Nejsem si moc jistej… Pri uchopu na MTB(s mikinou) citim jak je mi to mirne na tesno v podpazdi a ramenou.
Kazdopadne se uz neprodava,max jestli bude nekde nejaky lezak na krame… Takze bych zacal tou,co nekdo odkazoval kousek nad nama. Chce to proste vyzkouset no…
na jednu v XLku jsem právě narazil, ale jestli máš o 17 kg míň, tak bych Lko beztak nedal – navíc mám poměrně dlouhý trup. Asi to risknu, dík moc za cenné informace!
Já přemýšlím nad https://www.decathlon.cz/…8558698.html líbí se mi, že má velkou kapuci kam strčím hlavu i s přilbou. Váha mě zas tolik netíží, ale chci aby něco vydržela.
Ta mě taky zaujala. Zajímaly by mě zkušenosti :-)
Podle všeho se do kapuce nevejde helma…
hmm :/
„Materiál bundy má vysoký stupeň nepromokavosti: 10 000 mm. Nepromokavost materiálu se měří pomocí vodního sloupce a je vyjádřena v mm (test dle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Materiál tohoto výrobku má hodnotu nepromokavosti 2 000 mm, odolá tedy tlaku vody s výškou vodního sloupce 2 000 mm (což odpovídá zhruba 2 hodinám deště). Hodnota 10 000 mm značí velmi vysoký stupeň nepromokavosti.“
Co si z toho jako spotrebitel mam vzit?:) Tak ma 10 nebo 2?
Klasický Decathlon… Tam se člověk nic nedozví. Ret 8 je taky dost málo.
ret 8 je na sport nepoužitelný
na sport, kdy se člověk potí (a to nijak extrémně) je cokoli nad 2,5 velký kompromis. Osobně v shakedry co má asi nejnižší ret (tesne pod 2) se taky zapotím a po dvou hodinách výkonu k horní hranici ZDV to přestává být úplně komfortní (pro srovnání, stejný pocit mám v igelitové pláštěnce po 10 minutách).
Pláštěnka ale je po 30 minutách nehratelná, zatímco v shakedry se pak dá existovat dalších pár hodin – jel jsem v ní třeba celou noc na ultra (intenzita hranice rege a zdv) a ráno sundal a věci pod ní skoro suchý.
nj, jenze neni moc nepropro materialu, ktery maji tuhle RETku…
zazraky se (zatim) nedeji, vyvoj jde dopredu, ale porad tady neni nic v cem by se dalo v desti jezdit, driv nez bunda protecou kalhoty, pak zacnes vylejvat vodu z treter a zdimat rukavice
Jo to znam. Jezdim dene do prace, ale cestu nejak preziju a v praci nebo doma uschnu. Problem jsou vicedenni vylety. Na kole se tezko obleka, pac se pocasi neustale meni a meni se i pocitova teplota podle toho jestli jedu z kopce nebo do kopce. Pokud i mam nepromokavy komplet z kvalitniho a dobre funkcniho materialu drive nebo pozdeji zacne byt neprijemne.
zazraky se nedeji a zrejme jeste nejakou dobu dit nebudou..
Kdyz si vezmu, ze pred 10–15ti lety ty materialy nebyly o moc horsi parametrama, tak jsme se moc nepohnuli:))
Takze pockejme jeste treba 15 let a uz to bude treba lepsi:))
Kalhoty mam od Maloja gtx, vezmu je pres klasicky elastaky a pohoda. Jsou teda jen kratasy, fungujou dobre. Dve hodiny v privalovym desti na ultra, sumdal jsem je a sucho. Ale boty to problem je ;) rukavice z gore tex infinium a nejaky navlek na helmu nebo bundu s kapucou na helmu pripadne pod helmu.
asi vis: kalas navleky rainmem nebo sporfull norain, nepromok ponozky a pres tretry nepromok navleky – ale stejne to casem prochcije.
Ty navleky hodne zvazuju.!na rozdil od gtx to ale neni 100% ne? Jako jediny na vetsinu ceskych ultra jsou uz dost teply se obavam.
v RainMem jezdím, když je pod 8 °C, spodek mám –2/0/2°C (jak kdy, jak jedeš, jak fouká a tak… znáš to)
Sportfull Norain návleky (popřípadě i krátké kalhoty) jsou zevnitř hladké, nebo je to počesaný materiál ? (mám bundu Fiandre light, což je taky kolekce Norain a je tenká nezateplená)
Kalas Rainmem je zatepleny (dela jak navleky tak i kalhoty i dres) ale ceny nejsou zrovna příznivé, Sportfull dela zateplenou i light fiandre. Občas se necha ulovit i za dobrou cenu. Gate dela myslim jen ty teplejsi (mam) ty jsem light nevidel. Loni z toho light delal Sportfull i dres s kratky i dlouhym letos myslim jen doprodavali.
Na jaře jsem 2× na biku zmoknul a protoze jsem chcanec trochu cekal tak jsem nazul dvojité nepromok sealskinz ponožky – jasne že jen tak samotné bez navleku… no mel jsem pocit, ze funguji nejak obrácene – doma jsem z nich vylil kybl vody :-)
Diky, Kalas Rainmem mám asi 3 roky, ale vzhledem k vyvoji cen u Kalase koukám teď po něčem jinem, dokážeš říct, zda kalhoty od Sportfullu jsou stejně teple jako Rainmem ? (popřípadě je zvážit).
Podle parametrů je Rainmem jako materiál nic moc, přitom kalhoty a návleky docela fungují, což si myslým, že je díky tomu, že tam jsou vzadu vložené kusy z jiného prodyšného materiálu, ale jak jsou návleky a kalhoty na sobě, tak to teplo i tak udrží.
nám něco takovýho může vyrobit Lawi v rámci team dodávky, to asi testnu. Taky mají materiál „odolný vodě“.
Já toho nejsem uplně přiznivec, spíš řešim back up když mě to zastihne na trase. Cíleně co deště nejedu. Když je závod tak dávám s klidem DNS
jako backup shakedry a dolu nejake sustakove prevleky – ty prevleky jsem jeste netestoval – stály asi 700,– takže se k tomu stavím že už jsem prohodil oknem větší částky. hlavně zip po délce předpokládám že proteče.
já už do deste nemusím …
Asi tak, vemu Perfetto Convertible a je vyřešeno.
Jezdil jsem to tak nějak celou zimu, pokud jsem se vešel do teplotního rozsahu, přijde mi to pohodlnější, než dlouhé capaky. Do deště bych taky nevyjel, ale takové ty týdny, když je 14 dnu mokro, předpověď 50/50…
kalhoty sportfullu norain a kalas rainmem jsou cca na stejno
Me se osvedcily neoprenove ponozky primo do treter. A jako bonus v nich muzu i brodit :-).
Mám kalhoty od Gore, snese to vic, nez navleky a kalhoty RainMem od Kalase, ale zase to neni tak pohodlne. V RainMem se dá tak hodinu lehkej déšť, což mi přijde na takové to ježdění kolem baráku v blbém počasí lepší, než si vzít né úplně pohodlné kalhoty od Gore (ty si vezmu zase raději v zimne na MTB).
Ač nemám zkušenosti, tak bych řekl, že na ultra bude člověk řešit, aby to přežil a všechno ostatní půjde stranou, což bude o něco vyšší level, než je sice hnusne, ale i tak bych šel na kolo :-)
Mám i návleky od Gore (Windstopper), ale ty nejsou tak teplé jako RainMem od Kalase – nezná někdo stejně teplou alternativu k RainMem ?
To mě taky napadlo. Asi to nebude žádný hit, proto by mě zajímaly zkušenosti.
Tož jsem jim poslal dotaz, odpověď viz. obrázek.
No… vysoký stupeň nepromokavosti a a 10000… :-)
Aktuálně používám jako nouzovku pláštěnku se zátěrem s nepromokavostí 3000 a ještě mi nikdy nepromokla ani s cyklo batohem.
Nebudu se samozřejmě vyjadřovat o prodyšnosti a pocení pod bundou
10 000 mm je podle mě slušná bunda střední třídy
ne
OK, kde je dneska Low,. kde je dnes střed a kde je TOP?
Ono se to furt mění a je třeba se vzdělávat a udržovat přehled…
Pokud se bavime o nepromok, tak tech 10 je dneska asi uplne to minimum, o cem bych premyslel… Pokud na to das lehky batoh, tak ok… Ale samozrejme ne nijak dlouhodobe… Pokud tezsi, uz muzou popruhy nejakou vodu protlacit…
O bunde do 10mvs bych ani nepremyslel a tudiz ji ani nekupoval…
Tož shrnu mé zkušenosti s bundou po skoro dvou měsících. Bundu vozím jak na fullu tak i na gravelu a také si ji s sebou beru na výšlapy na místní kopce.
Střihově mi sedí ideálně a hned po prvním obléknutí jsem se v ní cítil příjemně. Velká kapuce je super, na výšlapy nosím kšiltovku, takže taky pohoda. Nepromokavost jsem zatím zkusil asi 3× v intenzívních deštích od 30 do 60 minut a zůstal jsem v suchu. Stejně tak svrchní trencle fungují, avšak od kolen dolů durch, takže lepší asi dlouhé kalhoty..viz. fotky doma po 30 minutovém dešti cestou z rachoty.
Přijde mi vcelku prodyšná, do kopce v teplotách kolem 10 stupňů Celsia s jednou vrstvou krátký či dlouhý rukáv už bylo tepleji, ale nic tragického. Jezdím však spíše turistickým tempem :)
Za mě zatím nejlepší nepromok bunda, co jsem měl, ovšem srovnání mám pouze s igelit pončem, Lidl bundou a igelit pláštěnkou Force.
„Bundu vozím“ a máš ji oblečenou na sobě :)). Je možné, že tady spousta lidí nechápe význam slova vozit, ale to je uděl doby.
V životě by mne nenapadlo na MTB mít na sobě bundu do kopce :-P
Takže já ji vozím samozřejmě v batohu a vytahují až je potřeba.
Protože nic komplet nepromokavého prostě do kopce nefunguje – takový materiál neexistuje.
v zimě se tedy pod kopcem svlékneš a nahoře zase oblékneš?! … to asi ne nebo se pletu?
Já teď kolem nuly vozím zateplené čapáky, slabé triko, mikinu a Montane Minimum Jacket. Nedovedu si představit, že bych se vysvlékl …
Ne.
Bydlim pod kopcem, takže se nemusim oblekat, abych se pak svlékal :-)
Moje klasický vyjížďka je 1–2 hod dokopce a pak dlouho z kopce. A to se klidně na kopci převléču – minimálně nové rukavice a čepice je standard.
Jasne, kazdy to mame jinak. Ja z Polabi :-).
Tak at to jezdi!
Na zimu do mínusových teplot vozím už tenkou softshelku Vaude.
Tu bundu, co zde řešíme, si s sebou beru hlavně na výlety do blízkých kopců a hor, mám ji sbalenou v batohu či ledvince a oblékám na kopci na sjezd či sestup nebo když se zhorší počasí. Svlékat a oblékat třeba co 10 minut to opravdu nedělám :)
OK, ty vozíš bundu v batohu, ale tady jsem se už dočetl, že lidi „vozí“ tretry. To jako náhradní v batohu?
Ne, tretry se vozí nacvaknuté v pedálech.
Není nutný řešit češtinu ve vláknu o bundách.
Je.
Přesně jak pišeš, řeši se tu bundy a vždy se někdo najde co začne řešit uplně něco jineho. Rozjede se diskuze, pak přijde p. učitel, a začne řešit, kde a jak bylo napsano špatně jake pismenko. A je po diskuzi o konkretni věci.
A mimo kolo boty a oblečení nosíš nebo taky ne?
Mě přijde výraz „vozit“ úsměvný. Co mně se týče, tak já teda nic nevozím. Já SE VOZÍM na kole, takže pokud někdo něco vozí, je to jen a jen to kolo, co mám pod zadkem. Odčas si odvezu ákup z obchodu, v batohu nebo na nosiči, ale určitě nevozím třeba rukavice :-D
Ano, napsal jsem nesmysl. Řeším spíše obsah než formu. Sypu si popel na hlavu, snad to takto stačí …
Já jsem tedy boomer, ale vozit je standardní výraz už asi 30 let.
Já jsem laik. Přijde mi to stejně, jak kdyby mi někdo vykládal, že na autě vozí stěrače či katalyzátor :-D
Jen jsem zkonstatovala úsměvnost té latiny. Vozím si na kole vodu v bidonu, vozím nákupy, vozím se na kole, vozím v batohu něco…, ale na kole mám šlapátka, klipsny, pláště Schwalbe…
Stejně tak na autě mám střešní nosič a na něm vozím třeba kola, nebo prkna na stavbu, třeba. Taky mám na autě kouli a na ni zapřahám vozejk či nasadím nosič na kola. Prostě čeština.
jestli řešíme češtinu, pozastavil bych se u pojmu šlapátka :-)
vraťme se spíše k tématu nepromokavá bunda! :-)
pojem šlapátko je na rozdíl od pojmu šlapka správné české označení pro pedál.
kdy jsi naposledy použil pojem šlapátko? … a na bf?
Kdyz chces vyvolat uzivatele Slapatko :D
Myslíš asi moravské označení…
A na patník skáčeš? :)
A vyraz drzatka pro gripy.. nebo madla (ale to mi tak asi nevadi, ale stejne).
Taky nechápu módu vozit nepromok když neprší. Na to jsou jiné bundy.
Jestli to bylo ne mne, tak ta bunda je i neprofuk :-). Nepotrebuji na kazdou situaci jinou bundu. Kupoval a pouzivam ji jako univerzal a plne tomu zadani vyhovuje.
Zbytečné propocovat membránu, ale každý svého štěstí strůjce. Já vozím nepromok jenom když prší a nebo jako záložku na delší cesty, jinak mám softshell od montury na Skialp a to dýchá úplně jinak..
taky jsem mival takovej nazor, ale Atilla ma pravdu, prodysnost kvalitnich vetrnych membran je nekde uplne jinte. A ja uz tak uzkostlive nekoukam na udavany hodnoty. Kdyz to obliknes a vyzkousis, rozdil poznas okamzite. V ty nepromokavy bunde se musis trochu zaparit, aby to zacalo propoustet ven.
Ani ty lehčí membrány nejsou ideální.
Mam docela drahou bundu od Mavicu, je tam nefuk všude, kde je potřeba a jinak je to klasický zateplený matroš. Používám skoro výhradně na silnici a i tak se v tom při vyšší zátěži velmi rychle zapařím. Na MTB jak v pračce. A materiál to má slušný.
Takže na MTB pokud to jde, tak jezdím jen izolační vrstvy a přes to vestu se síťovanýma zádama a softshell dávám do sjezdu. Naštěstí mne to nezatěžuje, nebydlím v členitém terénu.
A jako záložní větrovku/nepromokavou bundu mám Marmot Essence.
Pokud opravdu jedes prvni dve hodiny jen hore, tak to chapu. Ja jsem taky spise Yeti, ale zacinam vetsinou sjezdem a pokracuji zvlnenou krajinou (okraj Vysociny), a to proste bez bundy (at uz nejaky SoftShell, nebo Pertexka), nejde.
Kazdopadne souhlas, ze jezdit cilene v nepromokave membranovce bez deste (byt ma slusnou prodysnost), je blbost – uz jen kvuli naslednemu prani a niceni membrany.
V tom je super Gore Shakedry…prodyšnost 1,9ret a prát jí můžeš pořád (v rámci zdravého rozumu, ne každý den). Akorát je to jen tenoučký materiál, takže neizoluje a ani není odolný proti oděru.
Ja mam tu Marmot Essence jako Lister, dycha paradne (loni mi v Krkonosich udychala i bezky), nepromokne, ale je taky tenoucka (na MTB opatrne).
na MTB bych se ji nebal… Pouzivam ji na hory…
Bundu jsem nekolika lidem doporucoval, dejcha spickove, je krasne lehoucka a dobre sbalitelna, ma dobrej strih… Bohuzel me zacala po cca 2–3 sezonach protejkat na ramenou :( Kdyz byla nova, tak dala i vetsi batoh, ted uz neda ani malinkej batuzek :(
to uz davno neplati, naopak: Gore doporucuje prat, prat, prat. Po urcitejch hodinach pouzivani by se to melo vyprat.
Gore doporucovalo vzdy prat… Ale ma to jeden hacek. Prani je dobry na udrzeni prodysnosti a odmasteni. Pruser ale je, ze kdyz zas budes prat casto, tak trpi pasky atd. Takze vseho s mirou:)
Presne tak
co jsem slysel, tak prat se ma hlavne kvuli paskam , jinak se odlepujou.
Ja peru tak 2× za rok.
Tak jasne, ze kdyz to nekdo nevypere jak je rok dlouhej, ze ty pasky jdou taky dolu, prtze pot to proste rozezere…
Ale 2×/rok je normalni prani… Kdyz to budes prat kazdej tejden, tak ty pasky slezou taky:)
Tak není softshell jako softshell:)
Já na kolo začal místo windstopper větrovky od Gore vozit softshellku Rab Borealis za polovinu ceny (původně kupovaná výhradně na turistiku) a připadá mí, že funguje lépe než ta nekřesťansky drahá bunda od Gore :))
Borealis je nemembranovy softshell, takze neblokuje vitr tak dokonale jako WS. Diky tomu je pocitove prodysnejsi.
diky tomu je nejen pocitove, ale i realne prodysnejsi:)
Slovu realne jsem se chtel schvalne vyhnout, pokud jeden material zachyti 80 % vetru a druhy 100 %, muze ten prvni pocitove pusobit prodysneji, prestoze MVTR nebo RET muze mit horsi.
jenze ono to horsi odpor nema… Proste tam, kde je membrana, tam i logicky musi byt horsi prodysnost.
A pak je druha vec, potrebuje vlastne clovek 100% neprofuk?
Není softshell jako softshell. Levný nemebránový softshell má horší prodyšnost než kvalitní membránový.