Páčka řazení XT SL-M8000 klouže

9 nepřečtených
 • drozi

  Ahoj,

  vyměnil jsem SLX řazení za XT (což je za mě obrovský zlepšení), ale nové XT páčky pro řazení na větší kolo jsou kovové s perforací a dost mi po tom klouže prst. Když mám mokrý ruce, je to ještě dvakrát takový. Druhá páčka má na sobě vroubky a je nejspíš plastová, takže mi na ní prst sedí líp.

  Máte na to někdo třeba nějakej silikonovej grip nebo něco takovýho?

  Díky!

  0 3
  • Singlespeed  

   Pokud páčka klouže, tak to nemůže být obrovské zlepšení, ale spíše jednoznačné zhoršení ovládání řazení. Takže nenechat se obalamutit magickými písmenky XT a dát zpět bezproblémové SLX.

   2 1

    MTBIKER doporučuje

    Mavic COSMIC H2O bunda, oranžová Skladem 1 kus

    Výprodej -39% Mavic COSMIC H2O bunda, oranžová

    2 199 Kč -39% MOC 3 999 Kč

   • drozi  

    Napsal jsem to takhle záměrně :). Zjistil jsem, že instant release je pro mě hodně důležitej a celkově to pocitově řadí přesně tak, jak chci. Ta jedna páčka je opravdu jediná výtka, ale sám ještě nevím, jestli tolik zásadní.

    K tomu SLX – nepodařilo se mi ho nikdy nastavit tak, aby to řadilo tak dobře. Mám k tomu dvě teorie – první je, že řazení samotný už nebylo v dobrým stavu a někde tam byl bordel nebo něco vychozenýho.

    Teorie 2 je ta, že protože jsem měl kolo v jednom nejmenovaném, ale celkem renomovaném a drahém servisu na generálku, tak se vysrali na výměnu lanek a bowdenu.

    Oboje jsem s výměnou řazení měnil taky a to XT jde krásně. Fakt to i po té generálce řadilo tak, že jsem zkoumal všechno možný, včetně patky, protože se tomu věčně někam nechtělo.

    0 0
    • LM  

     Chování co popisuješ odpovídá starému přidírajícímu lan­ku…

     1 0
  • suzuki  

   Mám.taky XT ,syn SLX a tento problém jsem nezaznamenal.Oboje o.k.,ale pokud je tam nedostatek,jak,pí­šeš,existují samolepky,kde je povrch drsnější , tak zkus nalepit.Jinak bych spíše zkusil pořádně poladit nastavení pozice páčky,aby to bylo „k dosažení"bez změny úchopu,tak jak držíš normálně grip /myšleno že máš palec "stále“ na pozici /…

   2 0
  • va-bo  

   Kdysi jsem řešil stejný problém. Vyřešil to trojhranny jehlovy pilnicek.

   1 0
  • foosi  

   Nalepit kousek smirku.

   2 0
  • mr.nikdo  

   Griptape na skate.

   Lepi to tam i mechanici zavodakum.

   3 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.