• Dst999

  Zdravím, sháním kolo na běžné ježdění do cca 70km a traily(úplný začátečník). Cenově kolem 30000kč. Doteď jsem jezdil na Kellys TNT 10(žádné traily)175cm 68kg. Podle toho co jsem si tu pročetl vybírám mezi 4 kolama, ale nebráním se jiným návrhům samozřejmě.

  Pells root 2

  https://www.mojekolo.cz/…ot-2-blue-m/?…

  Qayron spyro mkiii 3

  https://qayron.com/…pyro-mkiii-3?…

  Qayron spyro mkiii 5

  https://qayron.com/…pyro-mkiii-5?…

  Radon cragger 7.0

  https://www.bike-discount.de/…ragger-7.0-2

  Radon nekoupím v ČR, takže jsou lehké obavy skrz případnou reklamaci. Pells a qayrona můžu koupit kousek od domu. Ve výbavě se zas tak moc nevyznám, proto ocením rady. Co se týče vzhledu, tak Radon a Pells vyhrávají. Cenově nejlíp vychází spyro 5. V čem jsou lepší/horší vybrané kola? Děkuju za odpovědi.

  0 0
  • RichP  

   Ten Cragger v Sku ti asi nebude. Ze zbytku Quayron. Ještě se dá zvážit toto https://www.rosebikes.com/…ro-2-2702023?…

   0 0
  • kocers  

   Co se týče tvojeho výběru, tak jednoznačně Radon. Velmi slušná vidle, plnohodnotná 1×12 sada M6100 (jako jediné z výběru), brzdy sice malinko náchylnější na servis, ale funkčně minimálně na ůrovni těch Shimano na zbytku kol. A i bych věřil tomu kilu rozdílu oproti Pellsu.

   U Qayronů jsou pouze dva rozdíly – brzdy M500 versus M4100 (což je v podstatě to samé) a dražší má teleskopku. Pells je vlastně stejně osazen jako MK5, jen vidle je Zeron 35 místo Raidon 34. Zeron vůbec netušim jak funguje, ale předpokládám, že to bude v podstatě to samé jak Raidon, jen s tlustšíma nohama.

   Takže za mě rozhodně toho Radona. A pokud by ses jó bál objednávky ze zahraničí, tak pak asi toho Pellse.

   0 0
  • Dst999  

   Máte někdo zkušenost s eshopem e-radstore.de?

   0 0
  • kocers  

   Tohle se objevilo aktuálně zde na bazaru https://www.bike-forum.cz/…-27-7-medium Být tebou tak bych do toho asi i šel.

   0 0
  • Dst999  

   Děkuju za tip. S těma menšíma kolama už mně to přijde dost trailove. Asi víc než já úplně potřebuju, preferoval bych 29. Tím, že se fakt nevyznám- výbavou je to kolo ± jak to rose?

   0 0
   • kocers  

    Pravda, ten bazar je kolo spíš na blbnutí v lese a na cestu dolekopcom. Pokud to má být i trochu jezdivější, tak 29 budou určitě lepší.

    Co se týče výbavy, tak osazení je na něm fajnové a v hierarchii sad je na tom lépe než Rose, jen teda není 1×12 a už bude mít něco najeto. Ale zas tomu odpovídá cena o 10k nižší.

    Rose na komplet M6100 s Pikem je i za tu o trochu vyšší cenu asi nej kup.

    0 0
    • TK75  

     Ten bazar je fajn..Marley byl v řadě strojů od Ragley vždy ten nejmin agresivní, žádný enduro nebo hlavně dokekopcom.Normální trail „udělej všechno“ kolo s geo uprostřed :)

     29 je supr když je to hodne rozbitej terén ale zrovna na to jezdivejsi/hladsi nejsou 27.5 vůbec pozadu

     0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.