Výměna předního převodníku

28 nepřečtených
 • Escrito

  Mám prosím dotaz ohledně kola TORRENT 50–29 Jde na tomto převodníku Shimano Deore FC-M4100 – 36/26 zubů – převodník 2×10 rychl. – 175mm vyměnit převodníky za o něco větší? Abych nevyužíval jen dva nejtěžší převody na zadním měniči a kolo bylo o něco rychlejší, protože jezdím převážně rovinky. Musel bych asi vyměnit i měnič, jestli to tedy vůbec jde. Děkuji za radu

  0 0
  • Alojs01  

   Za 38z urcite by to melo jit bez vymeny cehokoliv dalsiho, jen postelovat smyk. Jen snad pokud sis nenechal nejak prilis zkratit retez.

   0 0
  • scalar  

   28/38.

   0 0
  • va-bo  

   Všechno na rozteč BCD96 a BCD64.

   0 0
  • Escrito  

   28/38 asi nejde vyměnit jen talíře, Musik koupit jen kompletní kliky?

   0 0
  •  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován.
   0 0
  • Baroninakolech  

   Co třeba zkusit jako první možnost normálně roztočit nohy jako cyklista? Při pohodlné pomalé kadenci 60 ot/min bys při převodu 36×11 jel rychlostí 27 km/h, při kadenci 80 ot/min bys švihal 36 km/h.

   Pokud je ti tohle málo, převody ti na míru poskládá mechanik reprezentační­ho týmu.

   0 0
   • jonti  

    cti dely dotaz, ze on ale nechce jezdit dva nejmensi pastorky a 36×15 je uz moc pomale.

    0 0
    • Baroninakolech  

     Větší převodník to stejně nevyřeší. Koupí 38 převodník a bude stejně brousit zase jen dva pastorky. Jen místo 11–13 to bude 15–17(18) nebo kolik má na kazetě.

     Koupil si kolo stavěné převážně na jízdu v kopcovitém terénu a diví se, že to s ním na placka tratích není ono.

     0 0
     • ladys  

      Cituji prodejce: Rock Machine Torrent 50–29 je horské kolo pro radost z dlouhých vyjížděk po asfaltu i ve středně těžkém terénu.

      Ale jinak s tebou souhlasím ;)

      0 0
     •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
  • Markony  

   Řešil jsem tam samy problém stejné kliky pasují převodníky z řady 6000 7000 8000 jen se musí lehce upravit na packa upilovat plast do rovna a vybrousit vybraní v převodníku 3 díry dosednou a 1 ne, v mem případe to smyk pobral kolo Blizz CRB 20–29 převody původně 36/26 tet 38/24 . Bude to pasovat jen musíš posunout smyk .Ale asi se bude muset vyměnit řetěz já to stavěl do 2×11 kazeta 11/42.

   0 0
  • Markony  

   Ne píšu vybrousit vybraní v převodníku v plastu. Sedí to pak na všech 4 šroubech .

   0 0
  • šlapatko  

   Klasický trojpřevodník to řeší. S pilou 40z se dostaneš výš na kazetě a nebudeš hoblovat jen malé pastorky.

   0 0
   •  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován.
    0 0
  • šlapatko  

   Vše jde, ale něco to stojí.

   0 0
  • Fesak.Hubert  

   Zdravím vás a potřeboval bych poradit.

   Jezdím na horském kole 2×11 různorodé terény včetně asfaltu a chci zrychlit své kolo na rovinách. Teď tam mám vzadu kazetu 11–42T a vpředu převodníky 36/26. S tímto jsem na rovině bez protivětru schopen vytáhnout rychlost cca 30–35km/h při nějakém normálním šlapání, tedy abych netočil nohama jak blázen. Kliky by měly být Shimano SLX FC-MT600. Vpředu je na větším převodníku uvedeno Dynasis 11 26–36BC. Co jsem vygoogli, tak musím volit převodník volit podle rozteče. Ale není mi jasné:

   • Jak moc to zrychlí, když tam dám dopředu 38 zubů? Raději bych víc, třeba 40, 42 zubů. Přijde mi, že na těch 38 to nemá smysl měnit, že to nebude velký rozdíl.
   • Ale co jsem se díval, tak na těch 40–42 zubů bych už asi musel měnit i kliky. Možná i na těch 38. To je právě to, co také nevím. Jestli musím měnit i kliky nebo ne nebo stačí hlídat rozteč. Ale třeba u těch převodníků na webu jsem nenašel uvedené ty moje kliky, že je to s nimi kompatibilní. Ono mi tam také není jasné, jestli tam mohu dát jen ty převodníky, které jsou vedeny jen jako pro 2×11 nebo i jiné. Protože pro těch 2×11 jsem na největších cyklo eshopech našel jen převodníky se zuby 38.
   • Další věc, jestli když zvýším počet zubů na největším převodníků, jestli musím navýšit i na tom menším převodníků. Např. 38/28 (teď mám 36/26) nebo jestli mohu udělat třeba navýšit na 40 a na menším nechat těch 26? Asi bych to měl navýšit obojí, aby tam nebyl nějaký velký rozdíl. Ale ono by mi to asi vyhovovalo stejně i na tom menším kolečku mít více zubů. Já ty nejlehčí převody využívám jen velmi zřídka.

   Díky za případné rady.

   0 1
   • Jezevec70  

    Pokud na převod 36–11 jsi schopný jet maximálně 30 – 35km/h, bude problém jinde, než ve velikosti převodníku. :-)

    Zkus napřed trochu potrénovat.

    2 2
    • Fesak.Hubert  

     Píšu, že tolik jedu při „normálním“ šlapání. Tedy, že nemusím motat nohama jak křeček, jak to vidím u lidí s jedním převodníkem, kteří na rovině motají nohama jak o život a stejně skoro stojí na místě. Takto já jezdit nechci. Jednak to vypadá komicky a jednak je nesmysl takhle jezdit, aby člověk na rovině šlapal jak o život, aby se trochu rozjel.

     O tréninku to není. Za výlet ujedu třeba 60km. A co jsem se díval do té kalkulačky tak ta rychlost odpovídá nízké kadenci. Známý má na horském kole ještě tři převodníky a na ten nejtěžší převodník 42 mu jezdí 40–45km/h bez křečkování, takže to také odpovídá.

     EDIT: Jako nový uživatel jsem omezen příspěvky… to je „hrozně praktické“, když chci reagovat na rady a doporučení v diskuzi… takže zareaguji zde i na Bathed:

     Děkuji za info. Díval jsem se na ty mé rozteče a tam je nejvyšší počet zubů 40 na velký převodník. Dejme tomu, že bych to nechal na těch 40 zubů, abych tam nemusel nic měnit, i když bych raději 42. Chápu to tedy dobře, že tam dám těch 40 a maximálně budu muset řešit delší řetěz? Ještě mě napadla varianta, že bych k té 40 na převodníku dal na zadek kazetu 10–52. Je to reálné nebo se tam také bude muset měnit něco dalšího, třeba přesmýkáč. Jestli máte třeba odkaz, kde se o tomto píše nebo mluví, jak poznat, jakou kazetu mohu dát a případně, co dalšího bude třeba upravit?

     0 1
     • oddie  

      V první řadě bych chtěl pogratulovat k nájezdu za výlet třeba i 60km, to už skoro takový nájezd, jaký mi za výlet ujelo desetileté dítě v Brdech, prostě, na to už je třeba hotový cyklista. No a v druhé řadě, přiznávám, že jsem si na to tedy musel pustit kalkulačku, ale pro můj aktuální výletní cross, kde jsem před měsícem převodníky zmenšoval a mám tam právě převod 36/11, mi vychází při „normálním“ šlapání 80ot/min rychlost 36km/h. Takže chyba je poněkud jinde, „komická“ zde bude spíš představa o tom „normálním“ šlapání…

      0 0
     • tompca  

      Při „normálním šlapání“ na převod 36/11 jedeš rychlostí okolo 40km/h, při „nenormálním šlapání“ tvých cca. 30km/h, takže než vyhazovat peníze za převodníky, tak bych nejdříve popřemýšlel nad tím co je a není „normální šlapání“. Kazeta 11–51 je u 11sp. určena pro jednopřevodník a žádná přehazovačka ji s vícepřevodníkem nepobere.

      0 1
  • bathed  

   Jak moc to zrychlí

   • proč bys měl měnit kliky? „Jiné“ převodníky jsou určené pouze pro systémy 1× něco, protože používají tzv. NW zuby (vždy sudý počet) Pozor – Shimano má asymetrické uchycení.

   Video

   Ale pokud bych to řešil já, tak bych dal originál 38z a při výměně kazety bych dal MS ořech a kazetu začínající 10z.

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.