Vysočina, Třebíč, Valeč, Dalešice okolí - traily

114 nepřečtených
 • kopejda

  Ahoj. Koncem příštího týdne budu trávit tři dny ve Valeči u Třebíče. Beru sebou bike a budu mít spoustu času na objevování místních trailů. Ještě nikdy jsem tam ale nebyl tak sonduju terén kam se zajet „ztratit“ a byl bych rád pokud by se našel někdo kdo to tam zná a poradil mi nějaké zajímavé místa nebo nejlépe GPS :). Čím míň asfaltu tím líp a nevadí mi ani drsnější terén. Nějaké cestičky kolem Dalešické přehrady by byli asi super. diky

  0 0
  • Arty22  

   Zdravím, pokud mohu poprosit tak pak dej report, pokud najdeš nějaké techničtější úseky nebo jiné zajímavé kousky

   ještě sem tam nejezdil, ale letos bych mohl

   0 0
  • gerrard  

   Tak traily ti neporadim, ale obkruz Dalesickou a Hartvíovickou prehradu a zajed na rozhlednu babylon a na mohelenskou hadcovou step. Pak mam jeste rad udoli rokytne od Pristpa dal a pak ten prostor nad silnici Trebic – Vladislav – Namest. Tam se da tak popojizdet po polnich a lesnich cestach a kochat se.

   0 0
   • kopejda  

    rozhlednu a a step jsem zaradil do plánu. diky za tip. koukal jsem ze kolem prehrad je cesticek na trail celkem dost ale rada nejlépe od nekoho místního by byla k nezaplaceni :)

    0 0
    • gerrard  

     Mistni nejsu jen ti tam mam rad. :)

     0 0
    • Michall85  

     Červenejma nemužeš kolem Dalešic udělat špatně. Super je červena z Třebiče a žlutá směr Vladislav a nebo nadruhou stranu směr Klučovská hora.

     0 0
     • coplos  

      Místní jsou – super traily jsou i po řece Oslavě na Velmez kolem Oslavy – jede se tam AVG Galaxy Náměšť nebo ČEZ Maraton. Super ježdění je i přímo v Třebíči v Libušuně údolí, v okolí Ptáčova atd atd – je tady toho spousta.

      0 0
     • kopejda  

      na tu cervenou podel prehrady jsem koukal. proc myslis ze bych neudelal dobre?

      0 0
  • miche  
   • kolem Dalešické přehrady to vypadá asi takto
   • podél řeky Oslavy nějak takto + takto

   Ono podél řeky Jihlavy nebo Oslavy je to hezké oboje :-)

   Jinak i samotná Třebíč poskytuje super ježdění, ale chce to znát ty cesty – Libušino údolí je luxus.

   0 0
   • Kouba_2005  

    I v Poušově a nad Polankou se dá pěkně vyblbnout. Nebo za Borovinským rybníkem, tam je steziček :-) … a pro fajnšmekry je výjezd od hráze od Salajů rovně hore kopcom, to jsme jako prckové zkoušeli a dali tam 3m :-)

    0 0
    • ufoncz  

     Čas od času potřebuju zabít dvě tři hodiny ve Stříteži u Třebíče a zatím se mi to tam zdá všecko tak nějak „dlouho o ničem-krátkej pěknej úsek-dlouho o ničem“. Údolí Oslavy, Jihlavy či Rokytné jsou už spíš tak na celodenní vejlet a vím teda jen o tomto (z toho, co není vyloženě krátký jako na Klučovské hoře, nebo kousky na Pekelným kopci či u Padrtova mlýna nebo blbnutí v podstatě v lesoparku v Libušině údolí):

     1. žlutá TZ v úseku kolem Markovky pod Dobrou vodou a pak od Balatonu na Hostákov
     2. zelená TZ od Okřešic přes Dubiny směr Týn (za sucha)

     Dá se tam vymyslet nějaká 40–50km trasa, co by byla aspoň z třetiny víc než jen dvoustopý polňačky a asfaltky? Nebo na okruh rovnou zapomenout a zahrát to na kolo/vlak/kolo třeba do Náměšti a pak přes Vlčí kopec a kolem Dalešické zpátky? Za pár dní tam zas jedu, tak budu za tipy rád.

     0 0
     • ufoncz  

      To mi tady ani nikdo neřekne, že tu červenou kolem Oslavy s kolem nedám, nebo že na ten hlubokej brod ještě není dost léto? Jezdí ještě někdo z Třebíče, Náměště apod. na horským kole? ;-)

      0 0
      • pepek  

       to si musí holt každý vyzkoušet sám, zážitek nemusí být pozitivní, stačí když je intenzivní

       0 0
      • Pavel  

       Jo, kolem Oslavy po červené to na kole moc nejde… :-)

       Ono i pěšky (s batohem) je to místy docela husté.

       0 0
       • Lišák  

        Chvojnice bývala ještě zajímavější. Ale už jsem tam víc jak deset let nebyl. A to vždy bez kola ;-)

        0 0
        • ufoncz  

         Měnit nášlapy za pedály pro pořádný turistický boty + koupat se mi tak úplně nechce, tak to holt z Náměšti bude muset stačit po zelený TZ a pak na závěr místo už trochu ohrané žluté kolem Markovky zkusím tu červenou mezi Vladislaví a Třebíčí – snad na týto trase žádná sebevražda není: https://mapy.cz/s/1wWyq

         0 0
         • Pavel  

          Poprosím tě – dej pak vědět, jak ta trasa vypadá. V létě tam jedu s manželkou, plán je objet obě přehrady plus případné okolí, tak ať z ní neudělám vdovu (že mne jako zabije) Trocha tlačení nevadí, ale žádné lezení po skalách, výtahové šachty apod., žena prej není kamzík. :-D Dík.

          0 0
          • ufoncz  

           Tak jsem to včera projel zhruba, jako jsem to plánoval o příspěvek vejš, a je to moc pěkný. Na tom prvním potoce od Zňátek jsou celkem tři brody a z toho až ten třetí je hlubší. Technicky zajímavější to začne být od Glorietu, směrem k Vlčímu kopci bohužel přibývá padlejch stromů.

           Okolo Wilsonky super, pak ta zelená nad Dalešickou je dost nahoru dolů (což jsem v kombinaci s brutálním protivětrem v otevřenejch částech trasy už pak moc neocenil). Určitě by se tam ale dalo najít dost cestiček, co tu horskou dráhu pomohly trochu „vyhladit“. To by ale domorodci museli bejt sdílnější, že ;-). Jedinej fakt těžkej úsek je nad tou úzkou zátokou, co do ní ústí Kozlanský potok. Tam je to padesát metrů na kamzíka.

           Sjezd údolím Klíčku k Prachovně zase dobrý a celkově se ta zelená určitě vyplatí jet tak, jak jsem to jel já – teda od Bouzanova směrem na Vladislav. Techničtější úseky byly většinou dolů a nahoru to často byla široká cesta nebo asfalt. Měl jsem toho plný brejle, tak jsem se už na červenou k Třebíči vybodl (úseky viděné z okna vlaku nevypadaly nijak extra) a vzal to osvědčenou a moc pěknou žlutou proti proudu Markovky.

           1 0
           • Pavel  

            Díky ti moc za „report“! Jak tak koukám na ty fotky, tak ten trejlík nad „propastí“ by se panímáně líbil asi ještě méně než kamzičení. :-D

            Fotky super!

            Takže buď musím vymyslet něco jiného anebo se budu divit, že když vede cestička kolem vody, tak to může být tak úzké a nad „propastí“… :-)

            Pro jistotu – Miláčku, toto prosím NEČTI! :-*

            :)

            0 0
            • ufoncz  

             Kterou fotku (číslo) myslíš tím „trailík nad propastí“?

             Jinak to podle mě nejetelný místo na zelené TZ v zátoce u Kozlanskýho potoka je na posledních třech fotkách.

             0 0
             • Pavel  

              18

              0 0
              • ufoncz  

               Jo, 18–20 jsou tohleto jediný místo (a jak vidno z mapy, lze se mu snadno vyhnout a ještě pošetřit síly):

               https://mapy.cz/s/1xXQe

               0 0
               • Pavel  

                Jo, díky, vezmem to přes ty Kozlany. Snad tam bude nějaká hospa na občerstvení. :-)

                Zbytek mi snad vdova už dá. :-))

                0 0
                • pepek  

                 Hospa tam není – až v Koněšíně. Ta horolezecká vložka není až tak špatná a navíc následuje po pěkném trailíku a pěkném sjezdíku. Když dámě kolo přeneseš, tak by snad neměla příliš nadávat. Pokud má romantickou povahu (tím nemyslím romantiku v drahém hotelu, jak to ženy někdy nepřesně chápou), tak doporučuji nevynechat Stropešínskou vyhlídku, Kozlanské skály a vyhlídku Halířka u Koněšína.

                 0 0
                 • Pavel  

                  Dík za rady, včera jsme se vrátili.. :-)

                  Romantickou povahu to ona má, pod střechou jsme spali (vyrazili jsme v úterý odpo) jen jednou a to u známých na statku. Nicméně „vložku“ jsem raději vynechal, dáma byla poněkud chcíplá z vedra, tak jsem nechtěl příliš provokovat.. :-D

                  A úsek lesem na pravém břehu Dalešické přehrady (Číměř-Stropešín) se dáme moc líbil…

                  0 0
                  • ufoncz  

                   hekynen: Včetně https://mapy.cz/s/1Pq69 ? ;-)

                   pepek: Na tu Halířku prosímtě nejlépe kudy?

                   0 0
                   • pepek  

                    Nějak takto: https://mapy.cz/s/1PqFp

                    0 0
                   • Pavel  

                    ne, raději jsem to bral po „cyklo“. Ona i ta cyklo je docela hezky vedená, lesní cesty, občas kořínky apod. Párkrát moja šla cu fus.

                    Podstatné je, že se jí to líbilo, byla a je spokojená a já mám doma klid. :-D

                    Edit: jak píšeš níže, body 5 a 6. :)

                    0 0
           • RomanH  

            jj, tam to mam moc rad.

            BTW, tu cervenou od Vlasaka po Pastyrku jsem sel pesky naposledy jako malej kluk. Porad si rikam, ze to na kole prubnu, s prenasenim a retezy pocitam. Kolega rybar tvrdi, ze to neni tak strasne, je tam pry je jeden cca 200m usek, ktery stoji za … Toz jak to je, pujde tam prenest kolo ?

            0 0
            • ufoncz  

             Dva lidi mi psali, že to tama projeli/pronesli (tu červenou), takže to asi jde.

             0 0
            • Pavel  

             Já to tama lezl před cca měsícem s báglem. Asi by kolo přenést šlo. Do jedné ruky kolo, do druhé řetěz. :)

             0 0
            • o.unca  

             Je to na pi.., když jseš sám, to jsem se fakt orosil hodně než jsem se přes to dostal… Pokud je lidí (ale těžko tam někoho dostat…-) víc, tak se to dá podat a je to OK.

             0 0
  • ufoncz  

   V pondělí ráno-dopoledne budu zase v Třebíči, nenašel by se tu nějaký laskavý místní MTB průvodce, co má taky zrovna v tu dobu čas a chuť na společnou vyjížďku?

   Pokud ne, neví tu aspoň někdo, jak je to se sjízdností kolem Brtnice, nebo kolem Rokytné? Je to pro MTB doporučeníhodné?

   https://mapy.cz/s/1OTtD

   https://mapy.cz/s/1OTvf

   Díky.

   0 0
   • ondra1534  

    Rokytnou jsem šel pěšky minulej víkend. Taky to mám v plánu někdy projet. Do Tavíkovic by to mělo být z velký většiny v pohodě. Sem tam spadlej strom, případně pár kamenů. Nic, co by neměl být problém rychle přenést. Za Tavíkovickým mostem tam byl delší trochu těžší úsek, ale řekl bych, že to taky nějak půjde. Nejhorší je úsek od rozcestníku Pod oborou – lávka do Čermákovic. Jsou tam popadaný stromy přes pěšinku ve srázu a dost to klouže. S kolem to bude dost trápení.

    Celé údolí bylo letos součástí Loudání mimochodem :D

    Celkově je to tam moc pěkný.

    0 0
    • Lada,s  

     Kus Rokytné jsem jel teď v neděli. Konkrétně úsek Ujezdský mlýn – Bendův mlýn.

     https://mapy.cz/s/1QWfl

     Je tam pár míst podobných jako na fotce, takže na 14km je to asi celkem 200m nošení. To si myslím že se dá přežít

     Jinak docela jezdivý trail. Není to ani nijak zarostlé, tuším že dva krátké úseky trochu kopřiv, jinak nic. Rokytná je ted skoro totál suchá.

     Celý záznam tu: https://www.strava.com/…s/1086378471

     0 0
   • Tehu  

    Tu Brtnici si dej opačně, ať jedeš údolí řeky pokopecku od Brtnice k hradu a do Primelkova, je to tak zabavnejsi ;)

    0 0
    • ufoncz  

     Tak nakonec jsem Brtnici i Rokytnou odsunul – nechtěl jsem nikde bloudit a jezdit kopřivama, takže jsem vsadil na jistotu kolem Dalešické přehrady. A tam jsem samozřejmě kufroval, jezdil kopřivama a přenášel kolo obsypán kloši jeleními až běda :-). Nicméně dojmy z pěkných míst převážily a ten nedostatek informací z Třebíčských bonbonků o nevyznamnej kousek snížím.

     Víceméně okruh ze Stříteže u Třebíče, jižní strana Dalešické po červené TZ, severní po zelené TZ i se zajíždkou na pěknej trailík u Balatonu nad Vladislaví se vešel pod 54 km a tří hodin dvaceti minut. Bez kufrování a s lepší výkonností můžete počítat tak kolem tří:

     http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?…

     Co neminout a na co trochu bacha – https://mapy.cz/s/1Ppm6

     1,2 – žlutá kolem Markovky je moc pěkná, ale kdo nemá rád kopřivy, ať se horní části k Dobré vodě vyhne po vedlejší cyklotrase

     3 – pěknej, ale hodně těžkej sjezd (je to na těch fotkách s oblýma balvanama)

     4 – tlačení do strmého kopce nebo po rozervané cestičce ve svahu

     5 – odbočka (kudy nově vede i červená), co se snadno mine (a přelejzat na ni zpátky přes rokli za potůčkem je fakt horor)

     6 – moc pěknej úsek, pěšinka, nějaké kořeny, novej dřevenej mostek…

     7 – zřícenina Holoubek a přilehlé skály – stojí za zajížďku i pokud nejdete na zříceninu

     8 – pěknej sjezdík, akorát v kempu se trochu diví

     9 – nejetelnej (posledních pár metrů) sjezdík k zátoce pod Kozlovskýma skalama, viz minule

     10 – ještě jedno přenášení přes dolík s potokem (možná to někdo i nějak přes ten ostrej šutrák dá, nevím)

     11 – vede ta pěkná pěšina mezi borovicemi od Kozlovských skal jen k tomu památníku, nebo někam dál? (nezkoumal jsem, už jsem myslel na to, že by bylo pěkné mít e-bike)

     12 – hodně pěknej sjezdík, ale na jaře byl lepší (zarostl dost)

     13–14 – trailík těsně kolem rybníka Balaton trochu připomíná Prýgl trail, rozhodně stojí za zajížďku (a dá se kdyžtak od Hostákova ještě přes pár dalších docela hezkých cest navázat) – to údolí Mlýnského potoka má podle mapy potenciál, ale nevím, jestli tam vede nějaká cesta. Ví někdo?

     15 – zpočátku je ta červená TZ pěkná, pak někde před Dobnavkou je tam těžko prolízatelnej padlej strom (a u něj zarostlo) a kousek dál ještě jedna překračovaná nedodělané práce lesáků

     16 – tady už ta červená momentálně nevede, zkusil jsem to po té staré značce, ale kousek před tou podle mapy lákavou pěšinou kolem potůčku nahoru se cesta zcela ztratila v džungli

     17 – tenhle výjezd má naštěstí jen pár kopřiv dole, pak je to i docela pěkná louka – na studánku nespoléhat, teď v červencu není skoro žádná voda ani v Markovce

     1 0
  • gerrard  

   Neni to technicke, ale mam ten kousek moc rad mapa

   0 0
  • ufoncz  

   Zas jednou vykopu mrtvolu:

   https://www.bike-forum.cz/…ica-nad-brno

   A zkusím rovnou dva dotazy – jel někdo v poslední době kolem Brtnice? A co žlutá Hostákov-Ptáčov, případně modrá Kobylinec-Ptáčov?

   0 0
   • ufoncz  

    Tak si odpovim – oboje zminene krasa a parada, na zlute ve sjezdu se hupsne jen jeden strom. Zluta kolem Balatonu pecka, az nahore u Hostakova se tezi mrtvy smrky.

    Spatna zprava je totalni poprava pred par mesici jeste krasne pesiny Dobra voda->Hlubocek (zluta TZ k lavce).

    Ten severovychod od Trebica, kde prevladaji borovice a listnace, se asi jeste nejak udrzi. Smerem na Peklak, Kobylku a Marenku bych to asi nechtel videt.

    0 0
    • Krutor  

     Od Třebíče po Jihlavu docela masakr, co není dole, to je uschlý a rezavý – pohled z okna při cestě vlakem do Jihlavy byl tristní. Kolem Blanska je to taky hrozný, ale Třebíčsko ještě horší

     0 0
  • Khandy  

   prosim o tip na zabavne hravejsi traily (i kratsi useky) nejlepe v okoli Třebíče ale budu rad i za tip v blizskem okoli.

   sviznejsi lesni cesty, proste hafo korenu, prirodni skocky, sutry…

   snazim se hledat co to da ale moc uspesnej sem zatim nebyl :D projizdka po polnackach je fajn ale rad bych si vytipoval trasy kde bude i usek na vyblbnuti. Diky

   0 0
   • miche  

    Tak to máš asi smůlu :-)

    Ale solidně se dá vyblbnout v samotné Třebíči

    • lokace Libušák
    • Lorenzovy sady u nemocnice a
    • meze u Polanky

    V blízkém okolí

    • kolem rybníka Lubí
    • zbytky lesa směrem na Ratibořice
    • něco kolem Vladislavi by se našlo (z Dobré vody do Vladislavi třeba)
    0 0
    • Khandy  

     diky urcite vyzkousim

     pridam aspon to malo naco sem natrefil ja a prislo fajn… ruzne kolem jeleni hlava mmt jsou to spis bahenni lazne ale az to nebude tak prochcany tak urcite fajn lokace.

     0 0
     • Jeffry.j  

      Zítra v sobotu 13.6. Je časovka na Jeleni horu v rámci závodu Mcrai cup. Z Třebíče směr na Budíkovice. kdyby někdo chtěl.

      0 0
     • miche  

      Co se „težšího“ terénu týká je naprostá TOPovka směr Brno podél řeky Oslavy nebo Jihlavy nebo opačně, dojet vlakem třeba do Střelic a jet do TR :-)

      0 0
    • ufoncz  

     Tím z Dobré vody do Vladislavi třeba myslíš tu žlutou TZ, kde loni před zimou odtěžili les a rozválcovali ju asi tak na šest metrů širokou dálnicu?

     Tím, jak tam ty lesní ostrůvky dostaly na prdel od kůrovca, nemám úplně aktuální info, ale obecně k tomu, co píšeš:

     Blízký okolí Třebíča

     • zelená TZ na Okřešice
     • žlutá kolem Balatonu u Vladislavi
     • červená TZ Číměř-Jirkasův mlýn
     • Nad Prachovnou u Vladislavi
     • modrá TZ od Kobylince (sjezd ke Klapovskýmu potoku)
     • žlutá TZ i její alternativa „V Bousích“ (směr od Hostákova k Ptáčovu)

     Vzdálenější okolí

     • Kobylí hlava
     • Chaloupky
     • údolí Brtnice
     • Eliášova myslivna a svahy na server od ní
     • Holoubek, nebo na druhé straně Kozlovské skály u Dalešické
     • údolí Chvojnice (vlakem do Kralic a pak napojit na Dalešickou)
     0 0
     • miche  

      Jo, tak to jsem si neuvědomil, byl to pěknej sjezd až k chatám a řece … zničeno, beru zpět :-)

      Ono se toho hodně změnilo po kůrovci.

      To údolí Brtnice super, s tím souhlas, ale dlouho jsem tam nebyl.

      0 0
  • mope  

   Chlapi je i něco zabavnejsiho/technic­tejsiho kolem Ledce nad Sázavou? Kolem sázavy asi něco, ale nic kloudného sem bohužel nenašel.. :-(

   0 0
  • ufoncz  

   Minulej čtvrtek jsem jel Brtnici a pak převážně zelenou TZ přes Černé lesy, Chaloupky a Kobylí hlavu.

   Údolí Brtnice sice něco ztratilo, ale pořád je to moc pěkný. Pár stromů přes cestu v různých místech, ale nic strašnýho. ******* je obří bažina zhruba tady: https://mapy.cz/s/metezozogu – tam v podstatě svedli traktorováním potůček na cestu mezi dvě oplocenky a projet se to fakt nedá. Zapadl jsem do bahna tak, že byla voda až po střed a ty smradlavý řasy nebo co se namotají všude. Zpětně vidím jako řešení jet hned úplně doprava (směrem po proudu Brtnice) a s kolem v ruce jít vyloženě těsně kolem pravýho plotu, kde se dá skákat po drnech trčících z vody.

   Naprostej ******* jsou Černé (bývalé) lesy. Tady na této trasy jsou zachovány vyloženě poslední zbytky:

   https://mapy.cz/s/farunabege

   (u rozc. Malín, pak přímo u střediska Chaloupky a u rybníka Obůrka)

   Někde prostě ta naučná trasa tam ani už není vidět, někde je zelená TZ nošení kola v obřích kolejích po harvestorech a vyvážečkách plných naházených větví a jestli jste to ještě jako já zažili ve smrkových lese po šiškách a kořenech, bude vám smutno. Tam jak je cíl a zelená jde z lesní asfaltky zase do lesa směr Kobylí hlava, tam, kde byla úplně epesní mechovka, tam je to skoro neprůchodná apokalypsa.

   Na Kobylku jsem to musel objet po asfaltu https://mapy.cz/s/jucupenemu a ten konec je stejně nošení kola, protože i pod vrcholem ze západní strany jsou přes cestu nakácený smrky. Až sjezd směrem na Pokojovice zase fajn, než se to napojí na širokou cestu, ale to je pěkná minuta.

   Jo, ještě bývalá TZ kolem vlakových kolejí do Třebíča (směrem od Vladislavi) je teď ještě vcelku průjezdná a dvě tři technický místečka se tam najdou.

   https://www.strava.com/…s/5251144413

   0 0
   • RomanH  

    Ono to udoli Brtnice bylo na par mistech rozjebane uz loni. Jezdime skoro kazdy rok z Jihlavy pres Spicak, Brtnici, VelMez, Smelc a Brno, a ta trasa uz je pekna jen hned v Jihave, Spicaku, castecne to udoli Brtnice, a pak Bilej potok. Jinak je to kurovcovej mordor, spousta pesin vzalo za sve, a nahradily je siroke cesty a paseky.

    0 0
  • ufoncz  

   Tak něco z východního a severovýchodního směru od Třebíče:

   https://mapy.cz/s/pucugevume

   1. Cestu od Pazderníkova mlýna by měli z mapy.cz asi smazat. Podezření, že si ji příroda vzala zpět, jsem pojal už v roce 2019, letos definitivně potvrzeno.
   2. Žlutá TZ kolem Balatonu a následně cesta kolem Mlýnského potoka je opravdu masochistická záležitost. Kombo kopřivy/maliny/ba­žinky/nakácený holý klacky v mokrý trávě/milion klošů na většině trasy.
   3. Žlutá TZ od Studence na sever nejdřív pěkný a nahoře hradba malin a kopřiv tak, že prodrat se tím ve vojenským by dalo prácu.
   4. Žlutá TZ od Pyšle v celé šíři 5–15cm vrstva bahna, protože tam nějakej dobrák cosi vymejšlí s pásovým bagrem.
   5. Sjezd z Kamenné k Oslavě po žluté TZ nejdřív krásná travička, ale u první větší skály se to najednou zavře na tradiční kopřivo/ostru­žino/bodláko/sví­zelo džungli.

   Aspoňže ta modrá TZ mezi PP Kobylinec a Ptáčovem i po těžbě furt docela pěkná. Akorát bacha, v tom prudkým sjezdu korytem tam celkem blbě trčí kmen stromu. Druhý pozitivum byl ještě lom u Kojatína – nikde nikdo a koupačka v čistě vypadající vodě byla po těch kopřivách a v tom dusnu úplná záchrána.

   0 0
  • Shoty  

   Ahoj, plánuji v tomhle kraji nějaký okruh, naslepo jsem do mapy naklikal toto:

   https://mapy.cz/s/hagupufapo

   Mohl by prosím někdo místa znalý posoudit a třeba napsat, co přidat /vynechat?

   HT, spíše výletní tempo, čím míň asfaltu a víc lesních/trailových pěšin, tím líp :-)

   Předem díky.

   0 0
   • ufoncz  

    Za mě je to dobře naplánovaný. Přinejmenším na zelené od Skřipiny počítej s nějakejma ostružinama či kopřivama a žlutá přes Velkou skálu je samozřejmě lepší jako sjezd, ale to prostě v okruhu nelze řešit. Celkově počítej, že dokopce budou trochu víc bolet než jak to naznačuje celkový převýšení v mapy.cz.

    Přidávat se tam toho dá spousta, ale všecko to vezme kus času (například úsek Vlčí kopec-Gloriet je až na ty popadaný stromy parádní, výšlap na Kraví horu a následný sjezd taky není vůbec k zahození a varianta od Senoradského mlýna po druhém břehu přes Levnov, vyhlídku Panorama a Čučice je řekněme tak do května hodně parádní XC).

    0 0
    • Shoty  

     Díky moc, vlastně jsem doufal, že se ozveš, jsi jediný, kdo sem přispívá.. :-)

     Můžu to klidně přeplánovat, od Skřipiny po červené přes Kraví horu k Senoradskému mlýnu a dál po zelené po Oslavan nebo Ivančic, podle toho, kde nechám auto..

     0 0
     • RomanH  

      Tam je to pekne cele. Ja mam treba moc rad zelenou od Panorama – vyhlidky (kam si to musis prvne zaslouzit) do Oslavan. Na druhou stranu, ta zluta je taky pekna v obou smerech (smerem do Oslavan je to vice z kopce, ale smerem od jsou kopce dolu trosku technictejsi).

      0 0
      • Shoty  

       Oki, i tobě díky :-)

       Dobrý teda vědět, že ani jedna strana nebude vyloženě špatně.

       0 0
       • ufoncz  

        Já bych teď v tom extrémně džungloidním létě zůstal u té žluté TZ. Zelená TZ bude mezi Panoramou a Čučicema a pak ve sjezdu od Čučic k Oslavanům na několika místech dost zarostlá (jestli to nějakej dobrodinec nevysekal).

        Co se týče toho konce do Oslavan, tak jestli nechceš cca dvakrát vynášet kolo na takový skalní přechody, můžeš při nerozvodněné Oslavě použít tento brod. Někdy ještě na jaře ho použil Karaya a sebe ani kolo neutopil :-)

        0 0
        • Shoty  

         Super, díky za tip, brod si dávám do waypointu :-)

         0 0
        • pepek  

         Teď bych ten brod neriskoval. I při normálním průtoku to má sílu a na tom betonu to klouže. Teď tam bude průtok asi poněkud vyšší. A ta zelená do Čučic mně taky kdysi vyškolila.

         0 0
   • RomanH  

    Zluta TZ mezi Oslavany a rozcestim Pod Novou Vsi je ocistec, ale odskrtnout si to musis :-)

    0 0
  • KarelPrdel  

   Trochu to tu oživím a podělím se o svoje poznatky hlavně z minulýho léta, pokud už by něco nebylo aktuální tak mě opravte. Kdyžtak dejte vědět co se letos dá/nedá a co tady v okolí ještě stojí za to. Nevíte někdo jak vypadá žlutá TZ od Jaroměřic podél Rokytné? Červená TZ od Náměště podél Oslavy? A zelená TZ od Hartvíkovic? https://mapy.cz/s/nenupoleso

   Co můžu doporučit:

   Nad libušákem je to pěkný. Já to jel takhle ale variant je hodně https://mapy.cz/s/retabuleva

   Další pěkný místo v Třebu: https://mapy.cz/s/fabatovahe

   Kolem Lubí je to docela divočina jel jsem to obráceně a na dost místech jsem musel sesednout z kola protože bych tak prudkej kopec nevyjel, z týhle strany to ale může bejt pěkný. https://mapy.cz/s/dobatehana

   Z Trnavy do Ptáčova přes modrou TZ je pořád moc fajn: https://mapy.cz/s/dogujumagu

   Z Hostákova do Ptáčova přes žlutou TZ v 1 místě je tam hodně pozůstatků těžby ale dá se to. https://mapy.cz/s/kavetufuso

   Moc krásnej sjezdík z Kamenné do údolí Oslavy, i když jsme museli přenášet přes pár stromů: https://mapy.cz/s/numunocuko

   Na co bacha:

   podél Borovinského rybníka do Starče je to myslím poslední léta zatopené (jel jsem tam minulý léto kdy bylo sucho a stejně tam byl neprůjednej močál, kdyžtak mě opravte): https://mapy.cz/s/medasarabu

   žlutá TZ od Hostákova do Vladislavi přes Balaton jsme jeli minulý léto a to bylo hrozně zarostlý a v podstatě nesjízný. https://mapy.cz/s/bujedemodo

   červená TZ z Vladislavi do Číměře byla minuylý léto taky úplně zarostlá a neprůchozí https://mapy.cz/s/hezefumeso

   červená TZ z Vladislavi směrem do Třebíče byla taky zarostlá https://mapy.cz/s/kemovefosu

   to samý žlutá TZ z Kožichovic do Pozďátek https://mapy.cz/s/kemovefosu

   žlutá TZ od silnice u Klučova přestala existovat, je tam jenom pole: https://mapy.cz/s/fodavedebe

   červená TZ za Číměří přestala existovat viz. foto 1 a značka na stromě https://mapy.cz/s/natuhacuko

   Zelená TZ od Zňátek podél oslavy pak byla úplně zarostlá a neprůchozí, nevím jak vypadá červená TZ na druhým břehu https://mapy.cz/s/godasojanu

   Kolem Mařenky už to není moc hezký, les je tam hodně vytěženej https://mapy.cz/s/gezecezuvu

   Kobylí hlava je úplně vytěžená a zelená TZ úplně rozježděná od techniky https://mapy.cz/s/hasonaguge

   1 0
   • ufoncz  

    Díky za přehled – většina se shoduje s tím, co jsem poslední roky bohužel postupně musel vyškrtnout ze seznamu pěkných věcí :-(

    Rokytnou z Jaroměřic šel minulej týden známej pěšky a prej jsou tam pořád dva polomy.

    A ten sjezdík z Kamenné jsem loni v létě teda otočil, pač u těch pěkných skalek se vysekaná travička a pěkná cesta najednou změnila v ostřužino-křováctví.

    0 0
    • KarelPrdel  

     Jo tu Kamenou jsme jeli teď v březnu a až na pár spadených stromů to bylo pěkný. Je teda možný že některý místa, kde to v létě byla jungle, budou teď už vysekaný.

     0 0
     • ufoncz  

      Žlutá TZ z Kožichovic do Dobré vody (u Pozďátek) bejvá taky od začátku zimy do půli května nezarostlá.

      To samé některý úseky červené TZ od Vladislavi směrem na Třebíč.

      Jinak některý úseky té červené pak dál ke břehům Dalešické přehrady už to mají naznačeno přímo na mapy.cz (jakože tam zarostlý, tam polom…).

      1 0
      • miche  

       Jojo, za Číměří (za tím dřevěným můstkem) to teď vypadá asi 100 metrů viz foto.

       Ale pak už pohoda :-)

       Jel jsem tam tuto neděli.

       0 0
       • ufoncz  

        Nevíte, jak vypadá sjezd po zelené TZ kolem Klíčku k Prachovně?

        https://mapy.cz/s/fucunokoce

        V pondělí jsem jel kolem Beňůvky a tam už to kromě jednoho stromu přes cestu bylo po těžbě průjezdný. Někde vedle (nad Řezancem?) jsem ale harvestor slyšel…

        0 0
        • KarelPrdel  

         Včera jsem tam jel poprvé ten sjezd po zelené TZ k Prachovně a i když trochu zarostlejší, tak v pohodě průjezdný a moc pěkný. Dole se dá taky krásně vykoupat (viz foto).

         Potom jsem včera zjistil, že se teď dá jet v pohodě mezi Třebíčí a Vladislaví takhle přes louky: https://mapy.cz/s/kecedonujo Ta červená bude v jednom místě asi zarostlá ale dá se to takhle v pohodě projet a díky tomu se nemusí jet po silnici, ani zbytečně stoupat do Dobré vody a Kožichovic.

         Ta cyklostezka od Číměře podél Jihlavy do Stropešína je na začátku dost zmasakrovaná těžbou (viz vykřičníky) ale přenést se to dá. Dál už je to v cajku. Na několika místech jsou tam teda navozený kamínky protože se to asi bude asfaltovat (podle map tam má být v některých místech zpevněná).

         0 0
         • ufoncz  

          Loni (nebo už předloni? Musel bych pohledat v archivu) jsem to projel celý až skoro k nádraží takto: https://mapy.cz/s/nekefuzebe

          Sjezdík tam pod Lorenzovými sady a ten předtím byl myslím i docela zajímavej. Místo džungle tam kdesi u Dobnavky tam byly akorát klacky po těžbě, ale právě průjezdno.

          Zapomněl jsem sem dát ty letošní fotky z dřív taky krásné žluté TZ mezi Kožichovicema a Dobrou vodou:

          https://mapy.cz/s/dumovehuhu

          Na rozdíl od navazujícího úseku od Dobré vody dolů směr Vladislav to není jště nenavrátně zničeno, ale lesáci jsou tam fakt strašný hovada. Hlavněže po přelejzání toho jejich bordelu se dostane člověk k tomuto:

          https://mapy.cz/turisticka?…

          0 0
  • KarelPrdel  

   Nevíte někdo jak teď vypadá žlutá TZ kolem Balatonu případně dál kolem mlýnskýho potoka https://mapy.cz/s/jagefevezu Loni v létě to teda byla vražda ale teď je přecejenom ještě sucho a prej to bývalo pěkný místo.

   0 0
   • ufoncz  

    Bejvalo, ale netroufl jsem si tam letos už jet. Loni to totiž bylo tak extrémně zarostlý poprvý a podle mě kvůli tomu, že tam obec/rybáři/do­morodci/kdoko­li nechali i několik napůl spadlých stromů (na podlejzání apod.) a tím pádem se tam nechodilo. Ale pokud máš tuhle oblast jako domácí, nevidím důvod to nezkusit – výjezd k rybníku k hrázi je minivýšlap a pak to kdyžtak otočíš a vezmeš to z Vladislavi holt třeba cyklotrasou. Když to bude moc špatný. Je tu ale určitá šance, že to někdo dal do kupy. Na rybníku bejvala i loďka a opravdu to byla moc pěkná pěšinka. Měl jsem rád jak variantu s výjezdem do kopečka a pak na Hostákov, tak tu cesta dál údolím potoka ke koním a chatám (teda než vyrostou moc kopřivy).

    0 0
    • KarelPrdel  

     Včera jsem to projížděl. Kolem Balatonu super, bohužel dál začaly kopřivy (viz fotka) takže jsem to musel otočit a do Hostákova dojet cyklotrasou.

     0 0
  • Shoty  

   Ahoj, najde se tady někdo znalý Mor. Krumlova a okolí?

   Plánuji podle mapy okruh zhruba Mor. Krumlov – modrá TZ do Ivančic podél Rokytné, z Ivančic – červená TZ přes Rénu a Mor. Bránice do Dolních Kounic. Jsou ty trasy jetelné, nebo je tam tahačka? A sjízdné bez prodírání se kopřivama?

   Případně kdyby někdo poradil, jak spojit D. Kounice a M. Krumlov, aby to nebyla nuda po okresce… Potřebuji okruh kvůli autu.

   Díky.

   0 0
   • KarelPrdel  

    Ahoj, jel jsi tam něco? Můžeš říct jak to tam vypadá?

    0 0
    • Shoty  

     Zatím ne…

     0 0
     • KarelPrdel  

      my tam jeli takhe: https://mapy.cz/s/genurerupo

      inspiroval jsem se vláknama jak doporučoval ufon. Tam kde se to rozděluje z modré jsme jeli po nové cestě, která je teda moc fajn. Červenou jsme teda ale nejeli, ale když jsme jeli okolo, vypadala v pohodě. Takhle jak jsme to jeli je to ale asi lepší (je tam moc pěknej singlík).

      0 0
      • Jáchym 1  

       Pěknej lauf.

       Některý úseky jsem jel.Po ZTZ z Oslavan až k vyhlídce – to je pěkný.Já to teda jel obráceně.

       Škoda,že jste si neudělali malou odbočku na Levnov.

       0 0
       • easton  

        Přílepím se s dotazem. Dá se na Levnov dojet bez problémů po té červené?

        Díky. :)

        0 0
        • obda  

         Jo, pokud se něco zásadního nezměnilo.

         1 0
        • Jáchym 1  

         Omlouvám se za spoždění.Nevšimnul jsem si Tvého dotazu.

         Tento úsek je úplně v pohodě.Po dešti nějaké kaluže.

         Jen ten finální výstup na vyhlídku je už na vynesení kola,nebo ho nechat níž.Dělám to tak.

         Snad to není příliš pozdě.

         1 0
  • KarelPrdel  

   Ahoj, plánuju konečně prozkoumat údolí Oslavy na kole. Je něco takovýho v pohodě, nebo někde s kolem polezu ferraty? :D https://mapy.cz/s/dafucovuta

   Hlavně se bojím zelené ze Skřípiny k Vlčímu kopci, zelené z Čučic do Oslavan (někdo tu psal že ho vyškolila, tady jsem zas našel video kde vypadá dobře https://www.youtube.com/watch?…) a žluté z Oslavan do Senorad.

   Asi měsíc zpátky jsem šel pěšky kolem Levnova, Panoramy a Velký skály a zdálo se mi to všechno na kolo docela v pohodě (kromě exponovanýho místa u Senoradskýho mlýna). Kdybyste ještě znali něco v okolí sjízdnýho na kole tak dejte vědět :)

   0 0
   • ufoncz  

    Vsecko krome kousku cervene TZ mezi Vlasakem a Lamberkem je plus minus sjizdne a podle posledniho hlaseni je teda naprd Znatecky potok az Certuv most.

    0 0
    • KarelPrdel  

     Super, díky moc. O té červené od Vlasáka tady někdo psal, že se to na kole nedá. Tu zelenou jsem minulý rok zkoušel od Zňátek, ale kousek před Vlasákem mě zastavily metrový kopřivy.

     0 0
     • ufoncz  

      Jeste bych doporucil podobny plany moc verejne neprobirat. Je tam ted NPR Divoka Oslava a na kole muzes jet jen po cyklotrasach a mistnich komunikacich. O smysluplnosti si muzem myslet svoje, ale…

      1 0
      • KarelPrdel  

       Jel jsem to co jsem posílal a celkově moc pěkný. Na sjezdu z Kraví hory je pár klád přes cestu ale dá se v pohodě přenést. Horší je zelená u Čučic (je tam i vykřičník na mapy.cz) tam se to bohužel přenáší hodně blbě a lepší se tomu nějak vyhnout. Dál byla ale zelená suprová. Žlutá z Oslavan byla ze začátku docela peklo – buď zarostlý, nebo nesjízdný, takže se víc tlačilo než jelo. Kdybych to jel znova tak po žluté asi až od Doubravky dál. Dál byla žlutá suprová a sjezd z Velké skály bombovej. Dál po zelený to ale bylo docela trápení, nejdřív vytlačit krpál nahoru, potom stezka všelijak zarostlá a sjezd dolů na Skřípinu docela o ničem. Dál jsem chtěl pokračovat po zelené ale ta taky nevypadala moc sjízdně (šílenej krpál nahoru), tak jsem radši jel po druhém břehu na cyklostezce.

       Měli byste ještě nějaké tipy co by se dalo v téhle oblasti? Modrá turistická okolo Chvojnice je průjezdná? Případně modrá z Ivančic do Moravského Krumlova? Díky za rady.

       0 0
       • ufoncz  

        Na ty Ivancice a Mor. Krumlov mrkni do aktualnich vlaken MTB Brnensko a Brnensko – kvizovky XI. (kolem Rokytne i kolem Jihlavy jsou nove, pekne useky stezek)

        0 0
  • ufoncz  

   Jel jste někdo v poslední době ze Zubštejna nejdřív po modré TZ a pak nad Jitřenkou tak, jak to je na Trailforks: https://www.trailforks.com/…ls/zubstejn/

   Vím, že to tam dostalo těžbou kůrovce hrozně na prdel, ale druhá varianta (žlutá TZ) je spíš jen takovej rychlej sjezdík než zajímavej trail.

   A co červená TZ z Karasína k přehradě – vyplatí se uhnout před závěrem k hrázi směrem nad ferratu a přijet k Forest Resortu po šutrech, nebo radši jet na hráz a využít výšky k lehčímu nájezdu na Havlův, případně Klubačicu?

   (téma na Traily Vír jsem nenašel)

   0 0
   • theedge  

    Mám tam chalupu, ale bohužel okolí Vírské přehrady je jedno z nejvíc zničenýcm míst na Vysočině a těžba tam pořád postupně probíhá i v okolí Karasína ( teď to rubali jižně pod rozhlednou ). Úplně vykácený j i to údolíčko právě kolem Aueršperku k Jitřence.

    Zničený to je až k Dalečínu a aktuálně i celý údolí na Ubušínek.

    V jakým aktuálním stavu tam teď ty lesní cesty jsou ti ale nejsem stavu poradit. Po 3 letech totálního tankodromu jsem tam na MTB rezignoval a popojíždím autem směr CHKO Ždárké vrchy. OD Lísku se to zatím celkem drží.

    Pokud se tam vypravíš, tak buď připraven na pasti.

    Ono to už několikrát vypadalo že už bude konec, ale i opravené cesty znovu rozryli a tak pořád dokola.

    0 0
  • ufoncz  

   Tak mám za sebou pravidelnou podzimní autoservisní projížďku na Třebíčsku. Neměl jsem moc času, a tak jsem se snažil naplánovat to po co nejjistějších úsecích. Ale tak, aby trasa šla pokud možno po pěkných cestičkách a šetřila asfaltem. Vyšel mi z toho tento 47 km okruh:

   https://en.mapy.cz/s/garasebuje

   1. začátek a konec je poplatnej místu autoservisu. Kdyby to bylo z/do Třebíče, určitě tam namotám červenou a kus neznačenej přes Lisčí (u části Jejkov)
   2. samotnej vrchol Pekelnýho kopce (a to týpí) jsem nakonec nejel – pěšinu jsem zkusil z obou stran najet a ještě je to dost zarostlý
   3. Libušák se nedá na Mapy.cz přesně natrasovat – je tam hezká a někým asi udržovaná cestička už od Terůvek a ZTZ se najede až v tom technickým výjezdu – mapka mezi přiloženýma obrázkama (1)
   4. ZTZ od Třebíče (Týna, resp. rybníka Zámiše) na Okřešice je po odpojení se z asfaltu vedoucího na bažantnici v super stavu – hodně zábavný oběma směry, řekl bych
   5. Budíkovice-Pocoucov je překvapivě pěkná MTB cyklotrasa. Od rybníka je z toho dokonce asi taky už singlík, akorát kousíček cesty zmizel v poli
   6. Modrá TZ na Ptáčov nikdy nezklame. Než začne singlík, dá se zabavit v těch borovico-syenitových lesících u cesty
   7. Žlutá TZ nad Klapovským potokem opět překvapivě v topu, jako sjezd paráda, ale jako výjezd taky fajn
   8. ŽTZ kolem Balatonu jsem si netroufl ani najet a tato varianta na Vladislav byla nakonec docela pěkná s bonusem velkochovu bažantů
   9. Na ŽTZ kolem Markovky od Dobré vody na Kožichovice jsem jen nakoukl, jestli to tam pořád je. A je (foto 4). Opravdu parodie, když tam (za dotace?) postavili Lesy ČR ten altánek a velkou naučnou ceduli a hned u něj začíná jejich vizitka
   1 0
   • KarelPrdel  

    Jo ta zelená do Budíkovic bývala hodně fajn. Ale když jsem tam jel v létě tak byla zrovna dost zarostlá a leželo přes ni hodně stromů, tak možná vyzkouším teď v zimě.

    Jinak můžu ještě doporučit žlutou do Račerovic, takovej dost rozbitej sjezdík. A potom žlutou z Hroznatína do Přeckova. To je takovej příjemnej a docela dlouhej sjezdík co se tak příjemně kroutí.

    V Třebíči ještě můžu doporučit Krajíčkovu stráň: https://mapy.cz/s/desukomono

    a taky druhou stranu Libušáku (dá se jet z obou stran, jen se u hospody Kančí Borek musí vynést schody). Tady jen pozor na pejskaře, je to tam dost frekventovaný: https://mapy.cz/s/cukekacogo

    0 0
  • ufoncz  
   • vrstevnice od Terůvek přes vyhlídku až po sever Libušáku (schody) s chvilkovým využitím ZTZ teď super
   • ZTZ od Zámiše přes Dubiny k Okřešicím se ještě pořád drží, i když skoro celej výjezd byl po deštích pěknej potůček namísto cesty (ale má to pevný podloží, takže cajk). V nejvyšší části začínají suchý borovice padat, zatím se to většinou dá nějak objet, ale asi to tam brzo pojedou vyrubat.
   • MTZ mezi Trnavou (Kobylincem) a Ptáčovem obsahuje pár padlejch stromů a už nachystanej celkem nebezpečnej věšák. Než se vegetace rozbují, dá se tam zajezdit v těch lesech po stezkách zvěře
   • urbánek přímo v Třebíči přes Radostínské sady a tu vyhlídku je snad pro MTB přímo navrženej :-)
   0 0
   • o.unca  

    Byls v servisu, co? -))

    0 0
    • ufoncz  

     Jj. Na Kafíčkoviny byl tentokrát čas, ale naznal jsem, že to pro mě není. Jinak pár fotek z té ZTZ:

     0 0
  • Scarp  

   Ahoj, jel jsem v sobotu 3.6. Třebíč – Brno kolem Jihlavy a Oslavy, tak pár postřehů, co by se mohly někomu hodit:

   Urbánek v Třebíči bez záludnosti. Červené do Vladislavi úplně nedůvěřuju, vzal jsem po louce (body 8–9)- docela dobrá alternativa. Cesta od Pazderníkova mlýna do Střížova v bodě 11 končí třímetrovou hradbou vyvrácených stromů. Vyškrabal jsem se po stráni na cestu nahoře, kterou to mělo jít objet. (v odkazu dole je původní trasa) Tenhle plán fungoval asi kilometr. Potom je cesta zarostlá a u potoka končí úplně. Měli by to v mapách.cz smazat, cesta již neexistuje. Volný terén mi nevadí (když to není často) ale tenhle je neprostupný. I bez kola by se to neobešlo beze ztrát na duchu i na těle. Tudy už nikdy. Dál to ale bylo lepší než jsem čekal: Úsek 25–27 je určitě hezčí než po asfaltové cyklotrase níže. 29–30 – bezbolestný výjezd na Rabštejn. Červená kolem Jihlavy: kolem 44 zarostlé kopřivami a jinými, mně neznámými bylinami. Dá se ale projet s opatrností, vegetace skrývá několik šutrů tak akorát na uražení šaltru. Nejsou vůbec vidět. Dál je červená čistá, ani jeden strom přes cestu. Biskoupský kopec pravidelně kosí, přejezd do Senorad fajn. ŽTZ kolem Velké skály: jediný padlý strom cca v bodě 62, jinak čisté. ZTZ z Panorama vyhlídky: Až do Oslavan asi čtyři stromy, všechny se ale dají podjet, jeden je níž – bacha na hlavu. Méně zarostlé, než jsem čekal. Jen na asi dvou místech jsem zpomalil, bo už jsem byl ošlehaný dost. Z Oslavan jsem původně chtěl přes Rybičkovou skálu, ale tlačil už mě čas tak už jsem zvolil trasu bez rostlinných retardérů a pozoruhodností. Potěšily mě úplně čisté singly do Babic – 80–83 a z Babic do Rosic. 84–86. Trasa zde:

   https://mapy.cz/s/jubopemolo

   3 0
  • ufoncz  

   Po čase jsem znovu navštívil Čechtínský kopec a vůbec projel takovej okruh v severní části PP Třebíčsko: https://mapy.cz/s/fuvafagera

   Krátká verze: MTB v lese už tam není a kdo má trochu rozum, jezdí v létě na SV od Třebíče po osvědčených polňačkách mezi rybníkama :-)

   Dlouhá verze:

   • trail od Terůvek po slibným začátku fest zarostlej, prudký stoupání ZTZ od asfaltu na vrstevnicu přes vyhlídku taky
   • ZTZ od Zámiše přes Dubiny do Okřešic: zarostlý travou, ale celkem se dá. Kopřivy jen krátkej úsek, nejhorší je asi poslední stoupání v pšenici
   • Čechtínský kopec skoro bez lesa, ale kdybych se od Vartemberku držel té nejprůjezdnější cesty k vysílači a od něj to vzal přes louku, bylo by to vlastně bez problémů. Snažit se držet ŽTZ = tráva chvílema asi tak výšky uší, na chvílí cesta zcela zmizí. Louky jsou ale posekaný, jezdit jen správným směrem po nich
   • tahle cesta neexistuje ani náznakem, ale přes Velký javor (a Javobar) vede na Věstoňovice velmi pěkná cesta, pokud se nenachytáte do slepé uličky :-)
   • tahle kdysi asi moc pěkná část ZTZ od Jelení hlavy na východ se po třiceti metrech ztratí v džungli
   • dál ta ZTZ není o moc lepší – kromě kouska sjezdu po zpevněné je to zarostlý metr vysokou trávou a pak u remízků v poli i kopřivama
   • nejvíc ze mě ale crčela krev asi ve snaze držet se ZTZ od posledního kousku lesa nad Horními Vilémovicemi po Kuchyňku. Blbec jsem se totiž nepodíval na aktualizovaný Mapy.cz a místo toho jel podle kdysi naplánované trasy a neaktulizovaných map v Garminovi (viz dřívější vedení ZTZ). Velmi těžko viditelné přeznačení a naopak neodstraněné už neplatné značení mě v tom nechaly. Přitom je tam vcelku hezká polňačka. Jen ty syenitový balvany už člověk vidí jen zdálky a nejede kolem nich ve stínu lesa.
   • od Kuchyňky už jsem pak honil čas a vynechal jsem původně plánovaný vyšívání tam přes modrou klasiku od PP Kobylinec a nějaký další (teď nejspíš taky zpoza zarostlý) radosti
   • ŽTZ od Kuchyňky na Přeckov je ale docela pěknej sjezd, to samé tato zkratka s jedním brodem přes Klapovským potok (až na desetimetrovej úsek ostrých kusů křidlic, aby se tam někomu asi nepropadal traktor)
   • třebíčskej urbánek furt převážně dobrej, kolem bodu 2 ale už od kopřiv sodu trochu dostanete
   3 0
  • PSTB  

   Stejně jako zakladatel vlákna jedu na tři dny na zámek Valeč a beru si kolo, tak bych potřeboval trochu poradit – nikdy jsem v těch končinách nebyl. Plán mám takový, že pojedu vlakem a vyrazím z Třebíče, Náměště nebo Kraslic. Je údolí Oslavy z Náměště nebo Chvojnice z Kraslic sjízdné? Nevadí mi občasné přenášení, kopřivy snad ještě nebudou moc velké a pojedu to na celopéru, takže by nevadilo, že to bude drsnější, ale zase bych nechtěl kolo vláčet na hrbu celou cestu. Jo a nechtěl bych jezdit někde, kde je vyloženě zákaz kol.

   Druhý den okruh kolem Dalešické přehrady, tam by asi neměl být problém, ne?

   Třetí den odjezd zase někam na vlak, asi už radši nějakou pohodovější trasu. Třeba do Ivančic a část cesty jet kolem Oslavy?

   Nebo je to tam na celopéro nevhodné a mám si radši vzít gravel?

   0 0
   • ufoncz  

    Kolem Oslavy od Náměště po ZTZ přes Gloriet je to moc pěkný. Ale vždycky tam bejvaly popadaný stromy, takže to bylo trochu kouskovaný přenášením. Jak se připojuje Zňátecký potok, tak tam jsou koncem léta až dvoumetrový kopřivy obyčejně, takže nejvyšší čas. Na druhým břehu je ČTZ kus horolezecké vložky a cyklotrasa je až moc nuda (to tak leda na návrat). Kus tam pojedeš ale ilegálně, neboť vyhlásili NPR.

    Dalešická je cajk v kombinaci cyklo a turistických, pozor na ČTZ poblíž Vladislavi (na mapy.cz už to asi bude označený vykřičníky a najdeš zřejmě i fotky).

    Hodně pěkná bejvala taky Brtnice, ale momentální stav neznám. Ono není úplně blbý tam jezdit po té v podstatě náhorní rovině na SV od Třebíče (až třeba k Nesměři-Bálince). Spousta rybníků, borovicových lesíků, mezitím ty syenity… není to technický MTB hore-dole, ale má to svoje kouzlo.

    1 0
    • PSTB  

     Díky, tak to asi zkusím z Náměště po zelené kolem Oslavy.

     Kde by měl být problém na ČTZ u Vladislavi?

     SV od Třebíče i Brtnice už je asi trochu z ruky, i když to zní taky lákavě.

     0 0
     • ufoncz  

      Ad Oslava: Toto bejval takovej dobrej základ: https://mapy.cz/s/negecupele (nejistota panuje okolo kaskád Zňáteckýho potoka, kde proběhly dvě vlny těžby), kterej se dál kombinoval podle toho, kde bylo záhodno skončit. Hlavně zastavit u Čertova mosta a zajít si kousek na ten vodopádek. To je fakt nádherný místo. Od Senoradskýho mlýna je spousta krásných možností, krajina je tam parádní a není to snad ani na jeden den velmi výkonnýho jedince. Dnes samozřejmě musíš s vědomím, že jízdou po obyčejné TZ (a nikoli cyklotrase) v nedávno vyhlášené NPR porušuješ zákon.

      Ad kolem Dalešické: zazoomuj na Mapy.cz u Jirkasova mlýna a budeš vědět: https://mapy.cz/turisticka?… – zažil jsem to tam ještě před kůrovcem a bylo to parádní, teď bohužel musíš ty úseky střídat. Ale třeba zajížďka k Holoubku po značce a ještě jedno odjetí z cyklotrasy se vyplatí. Klidně ti napíšu detaily, pokud si budeš jístej, že to chceš jet.

      Ad SV od Třebíče: psal jsi o možnosti startu od Třebíče, proto jsem to nadhodil. Díky malýmu převýšení se tam dá jezdit MTB k těm 20 km/h, tudíž se toho časově nemusíš bát. Opět můžu poslat pár tras, bude-li to nakonec volba.

      Jinak ještě ŽTZ kolem Rokytné (než v létě zaroste) a pak ČTZ kolem Jihlavy od v. n. Mohelno dál po proudu stojí za zvážení. Od ničeho ale nečekej vyladěnej zážitek. Je to prostě převážně zemědělská krajina, kde jsou naše „lufťácký“ koníčky v podobě bikingu trochu kuriozitou. Co bylo loni cajk, může bejt rozježděný traktorem nebo plný popadanejch stromů.

      0 0
      • PSTB  

       Super, už se mi to trochu začíná rýsovat. První den z Náměště kolem Oslavy, nebudu na to mít moc času, přijedu odpoledním vlakem. Kdybych se urval dřív, tak z Třebíče.

       Sobota okruh kolem přehrady, tam by mě zajímala aktuální situace, těžba, polomy, kopřivy…

       Vyladěný bikerský zážitek nečekám, spíš se těším na řeky, kterých si doma moc neužiju, je mi to vzácné. A hlavně cokoliv lepší než se válet na hotelu ve wellnessu celý den.

       0 0
   • Kouba_2005  

    Asi jsi myslel Kralice, od nás od Kraslic by se projel trošku víc :-)

    Poslední dobou se to tu vyjížďkami na Vysočině jenom hemží, třeba si z toho něco vybereš, např.:

    https://www.bike-forum.cz/…cky-zeleznak

    https://www.bike-forum.cz/…telc-120-6km

    https://www.bike-forum.cz/…ava-a-oslava

    a lokální specialisti vasour a Bára :-)

    https://www.bike-forum.cz/…our1988/alba

    https://www.bike-forum.cz/…u/bara2/alba

    0 0
    • PSTB  

     Kralice nebo Kraslice, to je jedno :)

     Díky, projdu si to.

     0 0
     • Kouba_2005  

      Tak přijeď do Kraslic, tady je taky krásně, počkám na tebe v hospodě :-D

      My budeme na zámku ve Valči za měsíc, taky už hledám nějaký pěšinky kolem přehrady :-) Máme tam slíbený nějaký průvodce, tak třeba přijdou s nějakým překvápkem. A nebo je domluvená návštěva pivovaru v Dalešicích, pak Dalešická elektrárna, nějaký nohejbaly, tenisy a bowlingy … to zas bude v alejích nablito :-D

      0 0
      • PSTB  

       Mapy.cz mi trasu na kole napočítaly na 523km, tak abys nečekal moc dlouho.

       My právě program nemáme, tak si ho musím udělat sám. Zkusím pak napsat nějaké postřehy.

       1 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse