Průlet Vídní

Přidat foto

Poslední most přes kanál za Vídní

Vyjížděla jsem po půlnoci, abych stačila odjet ještě před ranními dešti dolů na jih.

Za svítání už jsem měla Pálavu v mracích za zády.

Kostel v Neudorf im Weinviertel

hrad nad městečkem Staatz

Vinné sklípky v Asparn an der Zaya

Při přejezdu přes pahorkatinu osázenou fofrníky se zatáhlo a trochu foukalo, ale měla jsem to natrasované pěkně do mezer mezi dešťovými mraky a ani na mě nekáplo :-)

Ve Weinsteigu jsem dočerpala vodu do bidonu

Před Vídní voda z Dunaje začíná zaplavovat stezku, ale ještě se dá projet.

Západní špice vídeňského ostrova, tady se odklání část vody Dunaje do souběžného kanálu.

výhled na město z ostrova

výhled na město z ostrova

výhled na město z ostrova

s městem za zády najíždím na EuroVelo 6 a mířím do Blavy

U Schönau Dunaj zaplavil mostek :-(

Zkusila jsem pokračovat po protipovodňové hrázi, kde vede stezka pro pěší, ale i tam byla nakonec cesta zaplavená vodou.

Vracím se k mostku a pozoruji tři odvážlivce. Tomu nejmenšímu sahala voda až do poloviny holého zadku a kolo koupal ve vodě. Projít bych to prošla, ale kolo bych určitě nad vodou neudržela, nezbylo, než se vrátit do Vídně, do Blavy už nedojedu.

Do odjezdu vlaku mi zbývaly dvě hodiny, tak jsem se projížděla Prátrem.

Zblízka jsem se podívala na některé budovy, které jsem obdivovala z ostrova.

Hlavní korzo v Prátru

a jedeme domů :-)

Loni jsem dojela k Dunaji do Blavy, teď jsem si dojela k Dunaji do Vídně. V plánu bylo dojet až do Blavy, abych měla projetý ucelený okruh, ale nakonec jsem skončila jen ve Vídni. Letošních 200km mám splněno!

Před Asparn an der Zaya jsem trochu zakufrovala nadšená jízdou po krásné silnici (v nedělní ráno zcela bez provozu), ale vrátila jsem se na plánovanou trasu, abych ji měla pokud možno celou projetou. Teď bude období vysokých teplot, ale koncem léta udělám další pokus o delší výlet :-)

Kafe nebylo. Při průjezdu ostrovem jsem nenarazila na žádné lukrativní místo, kde bych si s chutí sedla a měla kolo pod dohledem. Je to tam hodně přírodní a těch pár stánků, kolem kterých jsem jela, mi nepřišlo hodných pro označení „dát si kafe ve Vídni“. Nejspíš by ani nemělo tu kvalitu jak to, co jsem si vezla v jednom bidonu. V Prátru mi to připadalo jak na pouti, kafe ve Vídni si představuji jinak. Tak až někdy příště, tato cesta byla průzkumem trasy a svůj účel splnila.

(vloženo 3.6.24)

Komentáře

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.
vlasto
vlasto

10.6.24 12:48

Pekny vykon. Celkem odvaha u tech, co to prebrodili. Voda po pas, proud a jeste kolo…to nemuselo skoncit dobre.

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

10.6.24 10:47

JJ, podzim bude ideál, včera jsem byl na Hané, bylo tam tedy solidní teploučko, ty nekonečně rozpálené pláně taky moc nemusím ;-)

Reagovat
bara2
bara2

7.6.24 17:26

Adu, dali bychom to až po prázdninách. Teď přes léto se rozhoduji podle okamžité teploty, v horku bych to nedala. V létě jezdím spíš v noci, abych do poledne byla doma a vyhnula se odpoledním vedrům. Určitě si tam zajedeme, nejlíp asi v září. A na podzim pak plánuju Severku, ten směr je na podzimní termín ideální :-)

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

7.6.24 14:49

Baru, dejte do placu nějaký termín, zkusím dorazit! ;-)

Kožíšku, už ho vidím, vůbec jsem si toho nevšiml, že je uvnitř! ;-)

Reagovat
bara2
bara2

7.6.24 13:07

Kožíšku, zákusky jsou bomba! To tam budeme muset zajet a dát si aspoň tři kousky. A turka tam nedělají? To je škoda, no lungo taky jde, ale turek by byl lepší. Třeba by se dal přesvědčit i Adu, beztak nahoře na Fajťáku ještě nebyl, tak to může vzít kolem rozhledny.

Adu, čert vem rozkvetlý strom, toho se nenajíš a beztak to kvete na jaře a už by to bylo odkvetlý.

Reagovat
plysovykozisek
plysovykozisek

7.6.24 13:02

Adul: to je skutečnost, je v cukrárně, větvičky jsou pravé, bílé listí asi umělé, ale vypadá to super. Pokud si zvětšíš tuto fotku je to trochu vidět. Já to na iphonu vidím.

Reagovat
Miles90

7.6.24 12:52

????????????

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

7.6.24 12:47

Kožíšku, díky za info! A kde je ten rozkvetlý strom? To je jen metafora? ;-)

Reagovat
plysovykozisek
plysovykozisek

7.6.24 10:59

Adul, Bára2….: slíbil jsem to Adulovi: dnes jsem testl nově otevřenou cukrárnu, která je na místě Cukrárny u Hvězdy je to u Radnice ve Velkém Meziříčí jak jsme s Bárou byli, Cafe Latte značky L’Or chuťově výraznější, zákusky v pohodě, (zmrzlinu nemohu doporučit) dávám jsem nějaké fotky, včetně otevírací doby.

Kdo chcete, můžete se stavit( vše kromě tý jejich zmrzliny je fajn)

Já jsem si dal nějakýho fialovýho Indiánka něco marcipánovýho a kafe Latte

Reagovat
bara2
bara2

7.6.24 09:49

Pepo, ten poslední byl rád, že nepotopil i sedlo, ale statečně to protáhl vodou a doma bude mazat střed a náboje :-)

blackboy, nejjednodušší Kodak FZ45 na dvě tužkovky. Na cesty a dokumentační fotky je dostačující a baterie se dají pořídit v případě potřeby kdekoliv. Vozím ho na kole pořád :-)

Reagovat
blackboy007
blackboy007

7.6.24 08:56

Super čím to fotíš

Reagovat
Pepa Hrabačov
Pepa Hrabačov

4.6.24 21:09

Moc pěkné dvoukilo. Borci na 17 jsou hustý:-)))

Reagovat
bara2
bara2

4.6.24 08:26

Miťo, skleněné budovy a celé nové čtvrtě vypadají hezky a na ostrově mají krásný přírodní park. Dobře se tam jede, ale čekala jsem víc nějakých zahrádek, kde by se dalo chvíli posedět, možná ještě nezačala sezóna. Potěšil mě dostatek vodovodních kohoutků, kde se dala nabrat voda. Ze starého města jsem viděla jen Prátr, obrovský městský park a jako odpočinkové místo je to tam hezké, spousta stromů a travnatých louček. Zábavní lunapark mě nenadchnul, ale určitě se tam děti i dospělí můžou vyřádit. Já bych na ty obrovské kolotoče a kola nevlezla ani za nic, mně je špatně i v autobuse :-D

LM, právě kvůli předpokládanému dešti jsem zavčasu odjela na jih, kde bouřit nemělo. Windy i náš Aladin předpovídají celkem přesně a na trase mě v době průjezdu ohrožovalo jen pár kapiček (světlounce modrá na windy) na pahorkatině s fofrníkama. Za tím účelem jsem měla nepromokavou bundu. Navíc ve Vídni mělo být (a bylo) přes dvacet stupňů a polojasno, takže i kdybych trochu zmokla, zima by mi nebyla a uschnula bych. V Břeclavi jsem na nádraží koukala z haly na pořádnou průtrž, která se právě přihnala, a říkali, že na Moravě odpoledne bouřilo. Vlastně jela odjela za hezkým počasím ;-)

Vapesi, byly tam pásky a cedule, ale všichni jezdili, tak jsme jela taky. Před Vídní to ještě bylo průjezdné, možná odpoledne už tam bylo vody víc. K zatopeného mostku pak přijelo auto s nějakým správcem povodí, který vysvětloval možnou odjížďku. Ani s terénníma kolama se to žádnou zkratkou objet nedalo, muselo se jet zpátky až k Vídni. Na zpáteční cestě už byl informátor hned při nájezdu na tu stezku k mostku. Ono je to tam těžké úplně zavřít, když 10 kilometrů je krásná asfaltová cesta, po které se dá jet tam i zpátky zcela v pohodě. Hodně cyklistů na silničkách ji využívá a jezdilo tam. Problém měli jen ti, kteří chtěli přes mostek.

Všem ostatním děkuji za komentář. :-)

Reagovat
vapes
vapes

4.6.24 07:54

Moc pěkné, co mě zaujalo, že ty zatopené úseky nejsou zapáskované a nikdo nikoho zbytečně nechrání. Tady už je stezka podél Vltavy zavřená.

Reagovat
Jáchym 1
Jáchym 1

3.6.24 22:17

Opět ,,klobouček,,

Reagovat
Aduldinho
Aduldinho

3.6.24 21:57

Super pojezd, škoda těch zaplavenych cest, ale není divu po tom, co poslední dny padalo z húry! ;-)

Reagovat
kotew CZE JIHLAVA
kotew CZE JIHLAVA

3.6.24 21:42

Mazec. :-)

Reagovat
Tomik_S
Tomik_S

3.6.24 20:38

Poklona :-)

Reagovat
plysovykozisek
plysovykozisek

3.6.24 20:15

Při pohledu na Wien a Prater jsem se vrátil o 30 let zpět vzpomínkama díky Báro. No, káva ve Vídni ani ve Wien nebyla, to je škoda Báro.

Reagovat
hawrda
hawrda

3.6.24 19:52

Tedy Báro, ty se nebojís vlka nic:-).

Jses dobra, a ještě fajn foto.

Reagovat
Pekáček
Pekáček

3.6.24 19:41

Bára se jen tak ničeho nezalekne ;-)

Reagovat
LM
LM

3.6.24 18:18

Odvážný plán vyjet v tomto proměnlivém počasí tak daleko :-)

Reagovat
miťo
miťo

3.6.24 18:07

Gratulace Báro! Vídeň je krásná.

Reagovat

Další galerie z kategorie

MirosPikos 3
jIrI___ 2
D3VL3R 10
Aduldinho 21
Peslezedirou 7
bara2 11