Magazín

Články v kategorii Rozhovor

Chiara Teocchi: Když do toho dáte všechno, nemůžete být nespokojení

 5. 6. 2024     0

Chiara Teocchi je italská závodnice, v tuto chvíli 6. žena pořadí světového poháru v XCO. V Novém Městě na Moravě jsem měla možnost s ní na chvíli posedět a dozvědět se třeba to, jak se dostala do Orbea Factory Team nebo jak vidí své šance na olympijský start.

Rozhovor: Tereza Neumanová - z Vysočiny do World Tour

 30. 12. 2023     0

Cyklisty na světové úrovni bychom v našich českých a slovenských končinách uměli napočítat i v desítkách. Jak to je s dámami – cyklistkami?

Rozhovor: Anne Tauber – co nezkusíme, nemůžeme se naučit

 17. 5. 2023     0

Nizozemská cyklistka Anne Tauber je od letošní sezony součástí Orbea Factory Teamu. Jak se z rovinaté země jako je Nizozemí stát součástí ženské MTB špičky? Co vše umí její závodní kolo?

Rozhovor Petr Tichý - dvojnásobný vítěz Toulání Šumavou

 2. 4. 2023     2

Dvojnásobný vítěz Toulání Šumavou. 49 hodin v sedle a 600 kilometrů, beze spánku. 5x v cíli extrémního závodu 1000 mil. Uběhl 124 kilometrů za 24 hodin. Maraton běhá lehce přes 3 hodiny. A tím to nekončí.

Rozhovor: Fotograf Michal Červený - iný pohľad na cyklistiku

 22. 11. 2022     0

V tomto prípade cez fotoobjektív profesionálneho fotografa UCI pretekov a cyklistických tímov.

Video: MTB trendy očami profesionálneho jazdca

 13. 11. 2022     1

Celoodpružený bicykel alebo hardtail, moderné geometrie, široké plášte, používanie insertov či bezdrôtové radenie. Ako tieto „trendy“ vníma a využíva profesionálny jazdec?

Tomáš Višňovský – MS v maratóne, zážitky s Jaroslavom Kulhavým

 24. 10. 2022     0

Ako vyzerá príprava na vrcholné podujatie, čo sa Tomáš priučil od legendy horskej cyklistiky a kam smerujú jeho ďalšie kroky?

Rozhovor: Dominik Puffer, od trialu k velkým kolům

 8. 4. 2022     0

Napříč světem můžeme sledovat skvělé jezdce, kteří přešli z trialu do endura nebo sjezdu. Jedním z nich je i Dominik Puffer, od kterého jste mohli vidět již několik úspěšných videí.

Rozhovor: Gaspi - vyhlašuji pátrání, odměna jistá

 1. 4. 2022     0

Richarda Gasperottiho, kterého většina zná pod přezdívkou Gaspi, jsem poprvé osobně potkal někdy v roce 2007, možná 2008, v době, kdy jsem se ještě vozil na sjezdovém kole. Neznat v tu dobu Gaspiho bylo obrovským hříchem, znali ho totiž všichni posedlí vyššími zdvihy.

Rozhovor: Když na cestě k úspěchu není objem to hlavní

 28. 2. 2022     0

Až zase někdy budete na fóru, vyjížďce nebo klidně někde u kafe řešit s parťáky cyklisty, jestli to bez objemu jde nebo ne, vzpomeňte si na tento rozhovor s Petrem Bažantem, otcem úspěšných a nadějných dětí.

Rozhovor: Cyklodcérky Brno - cyklistika pod Špilasem

 14. 1. 2022     0

Na jaře jsem na Instagramu objevila profil Cyklodcérky, který se věnoval cyklistice a dopravě v mém milovaném Brně. S Bárou, která stojí za profilem, jsem se krátce nato seznámila osobně a v září jsme natočily epizodu stejnojmenného podcastu. Tehdy se mě Bára ptala na závodění. Dnes se role vyměnily, a já se pro změnu Báry ptám na její projekt, pohyb po městech na kole, podcasty nejen o cyklistice a mnoho dalšího.

Rozhovor: Tomáš Kindl – iniciátor zákona o 1,5 metru

 30. 12. 2021     0

1. ledna vstupuje v účinnost nové pravidlo pro předjíždění cyklistů. Od Nového roku musejí řidiči motorových vozidel nechat předjížděnému cyklistovi prostor 1,5 metru. My jsme krátce vyzpovídali autora této myšlenky. Věří Tomáš Kindl, že se zákon bude dodržovat?